ТебеОноНадось• 21 января 2024
Гипертония
Доброго дня, напишіть, хто в якому віці почав приймати препарати від гіпертонії на постійній основі. Мені 37, думаю, що якщо почну, звикну, а потім уже нічого не підберуть... . Їх де є декілька груп препаратів, одну групу змінять, через років 5 другу, а далі... Моя знайома щороку міняє препарати, не тримають...
Сердючка• 21 января 2024
Не поспішайте приймати препарати. Спробуйте хомвіотензин спочатку, аптечний чай ’Тиск норма’ і под.
Місячне Сяйво• 21 января 2024
Так если давление скачет, то что делать? Оно ж само по себе не пройдет. Такие качели плохо сказываются на сосудах, работе сердца и головы Нужно менять образ жизни, привычки, соль убрать. Это сложно, не всем подсилу. Некоторые десятилетиями пьют один препарат и все ок. Не нужно думать о плохом: что не подойдут, будут менять и прочее.
Молчалка• 21 января 2024
Я почала у 36.
У мене всі у сім´ї гіпертоніки, я мала велику зайву вагу, жерла що хотіла, курила і догралася. Дуже не хотіла пити постійно таблеки, але це необхідність, щоб не вбити організм ще більше.
Наразі 41, схудла, спорт, нормальна їжа, палити кинула, привела себе до ладу і поступово відмовилась від таблеток. Тому треба зрозуміти причини і намагатися її ліквідувати, тиск і щитоподібна може давати, доречі.
Сердючка• 21 января 2024
Ответ дляМісячне Сяйво
Почитайте побочки от препаратов, снижающих давление. Я считаю, что в таком возрасте, как автор, очень рано садиться на постоянные препараты. Еще нужно выяснить причину повышенного давления. Возможно, оно не постоянно повышается, и еще можно обойтись без таблеток. Мне, например, уже много лет и я смогла нормализовать свое давление. Бывает, что повышается раз в месяц-два, тогда пью пол таблетки разово.
Місячне Сяйво• 21 января 2024
Ответ дляСердючка
Я написала, что это работа над собой. Мама моя тоже пила таблетки 10 лет, пока не взяла себя в руки и не изменила образ жизни. Это работа над собой, тяжёлая, требующая перемен во всем. Но пока ты работаешь над собой, то нужно поддерживать себя таблетки. И давление же разное бывает. Одно дело при 125/85 поднялось до 150/100 и совсем другое 180/120.
Возможно, вы поделитесь, как вам удалось нормализовать его. Я думаю, что все гипертонии с удовольствием это почитают.
КликОЛЬКА• 21 января 2024
37. Мучалась со скачками давления, бывали эпизоды что до 180/120 скакало. Похудела , отказалась от кофе, бросила курить, выпиваю редко-давление 110/70 стабильно уже пол года. Еще магний пью.
Сердючка• 21 января 2024
Ответ дляМісячне Сяйво
Я уже писала, что пила хомвиотензин (это растительный препарат, снижающий давление), аптечный чай ’Тиск норма’, и самое главное - ушла с работы, пошла на пенсию, стала вести спокойный образ жизни. Кофе пью, рацион не меняла.
Сердючка• 21 января 2024
Ответ дляnavariya
Вы в аптеке давление меряете? А как вы знаете, какое сейчас у вас?
Если есть проблемы с давлением, нужно купить тонометр домой, желательно Омрон.
Бубль Гум)• 21 января 2024
У мене після 20 років почав іноді підвищуватися АТ у другій половині дня. Причина - гіперкінетичний тип гемодинаміки (на той період) + спадковість. Спочатку не хотіла приймати антигіпертензивний препарат, думала само пройде. До першого гіпертонічного кризу. Потім почала приймати таблетки. На даний період приймаю 2 иноді 3 антигіпертензивні препарати. Є вже ускладнення.
Ответ дляСердючка
Купила маме.. Она врач, но смотрит на него, как на пришельца....Говорю - читай инструкцию - а я ничего не понимаю - правда он навороченный - но и я не могу стоять всё время рядом....
ТебеОноНадось
• 21 января 2024
Ответ дляБубль Гум)
Скільки років ви вже на постійному щоденному прийомі? Як часто вам міняли препарати? Якщо один препарат певної групи перестав діяти, то інший препарат тієї самої групи можна призначити.?
Бубль Гум)• 21 января 2024
Ответ дляТебеОноНадось
Стаж, можна сказати, вже великий з гіпертонією. Звикла до щоденного прийому препаратів антигіпертензивних. Навчилася підбирати дозування препарату в залежності від рівня підвищення АТ (спочатку іноді виникали і перепади відчутні АТ).
Препарати змінювалися антигіпертензивні.
Спочатку призначали інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ), але як побічний ефект виникав кашель десь через 10-15 днів після прийому препарату, тому більше їх не призначали. До інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту відносяться Еналаприл і його аналоги, Лізіноприл і його аналоги, Раміприл, Беназеприл, Периндоприл і інші препарати, які закінчуться у назві на -пріл.
Бета-блокатори призначали, різні - Корвітол, Атенолол (у мене у той період Т4 був вдвічі підвищеним), Бісопролол і його аналоги (Бісопрол, Конкор), Коріол, Егілок, Атенолол (призначають, як для лікування артеріальної гіпертензії (гіпертонії), так і при порушенні серцевого ритму (аритмія, синусова тахікардія, профілактика надшлуночкової тахікардії, пароксизмальна суправентрикулярна тахікардія, мерехтіння і тріпотіння передсердь; вентрикулярні (шлуночкові аритмії), у тому числі спричинені підвищеним фізичним навантаженням, прийомом симпатоміметичних засобів; профілактика шлуночкової тахікардії і мерехтіння шлуночків), Небілет. На постійній основі, напевно, як мінімум 15 років приймала.
Призначають препарати антагоністів рецепторів ангіотензину ІІ. Все ж пріоритет до Лозап (синтетичний антагоніст рецептора ангіотензину II (рецепторів типу AT1)). Призначали Вазар Н або Вазар колись, але цього препарату немає в аптеках. Лозап приймаю, це антигіпертензивний препарат на основі лозартану калію, окрім того що є антигіпертензивним препаратом, призначається з ціллю зниження ризику розвитку інсульту у дорослих пацієнтів з артеріальною гіпертензією і гіпертрофією лівого шлуночка, що підтверджено ЕКГ. Був період, коли Лозап не було в аптеках, напевно, більше року, то потім на УЗД серця вже розвинулася концентрична гіпертрофія стінок ЛШ (початкова). Хоча може бути причиною гіпертрофії стінок ЛШ, як гіпертенія, так і зміни в аортаоному клапані.
Диуретик або препарат комбінований з диуретиком - раніше комбіновані (у складі валсартан +
гідрохлоротіазид (це Вазар Н, якого немає в аптеках), або лозартан калію + гідрохлоротіазид (це Лозап Плюс), а потім діуретики - Аріфон, Індапен.
Буває і сама підбираю собі антигіпертензивний препарат. Визначаю сама доозування.
Іноді додаю Селективний антагоніст кальцію з переважним впливом на судини - це Амлодипін-КВ.
При гіпертонічному кризі приймаю Фармадипін краплі.
Між собою не можна обєднувати антигіпертензивні препарати таких груп - антагоніст рецепторів ангіотензину ІІ та інгібітор ангіотензинперетворювального ферменту.
Але мій тиск не піддається утримуванню у межах норми, все одно підвищується щодня.
Що до гіпертонії, краще звернутися до кардіолога для призначення препаратів. До сімейного лікаря можна теж сходити, але у тому випадку, якщо є назва антигіпертензивного препарату у переліку ’Достпні ліки’, щоб отримати електронний рецепт на знижку. Найкраще - до кардіолога звернутися. Я звертаюся за консудтацією до платного кардіолога.
ТебеОноНадось
• 21 января 2024
Ответ дляБубль Гум)
Дякую за розгорнуту відповідь, якщо, наприклад, еналаприл не бере, то його можуть змінити на препарат тієї самої групи, наприклад, лізиноприл. Я просто не розумію, як знайомій міняють препарати так часто, якщо є всього 5груп.
Бубль Гум)• 21 января 2024
Ответ дляТебеОноНадось
В залежності, якій рівень підвищення АТ і у якому дозуванні Еналаприл було призначено.
Все ж краще звернутися до кардіолога, якій підбере антигіпертензивний препарат. Змінюють препарат, якщо він не знижує АТ до цільового рівня, якщо є виражені деякі побічні ефекти. Може кардіолог змінити на антигіпертензивний препарат тієї ж групи, може призначити препарат іншої групи, комбінований, або 2 антигіпертензивні препарати.
Лікар, коли призначає препарат, каже прийти через 10 днів. За ці дні можна побачити чи утримує препарат АТ у межах норми чи ні, чи є гіперчутливість до препарату або деякі побічні ефекти виражені.
Є препарати ангіпертензивні, дія яких 24 години.
ТебеОноНадось
• 21 января 2024
Ответ дляБубль Гум)
Дякую, здоров´я вам)
ТебеОноНадось
• 05 февраля 2024
Ответ дляБубль Гум)
Скажіть, будь ласка, все ж таки скільки років безперервно ви приймаєте щоденно препарати?
Бубль Гум)• 05 февраля 2024
Ответ дляТебеОноНадось
Стаж з гіпертонією відчутний. Призначали антигіпертензивні препарати різних груп. Мені пожиттєво потрібно приймати антигіпертензивні препарати.
ТебеОноНадось
• 05 февраля 2024
Ответ дляБубль Гум)
Я зрозуміла, це усім пожиттєво... Ну ви вже років 15 приймаєте кожного препарати, правильно розумію?
Бубль Гум)• 05 февраля 2024
Ответ дляТебеОноНадось
Дещо більше. В більшості пожиттєво потрібно приймати антигіпертензивний препарат, тому що стадія гіпертонії може змінюватися.
ТебеОноНадось
• 05 февраля 2024
Ответ дляБубль Гум)
Ого, у вас дійсно стаж.. Я просто дуже емоційна людина, накрутила собі, що один препарат по міняють через років три, другий, а що далі, коли вже до всіх звикну.. Ой, треба міняти голову мені...
Бубль Гум)• 05 февраля 2024
Ответ дляТебеОноНадось
Спочатку було важко, потім звикла, навчилася підбирати дозування. Вперше тиск підвищився ще в студентські роки. Пішла до лікаря через декілька років, тому що спочатку не сприймала це серйозно.
ТебеОноНадось
• 05 февраля 2024
Ответ дляБубль Гум)
Дякую вам за усі роз´яснення