Ля-ля-ля• Изменено 24 января 2024

Яку частину сімейного річного доходу можна витрачати на відпустку?

Яку частину ваших річних доходів вам здається нормально з точки зору фінансової грамотності витрачати на відпустку/подорож? Чи нормально витратити місячний дохід(тобто 1/12) пари на відпустку раз у рік чи це замало чи забагато?
автор Ля-ля-ля • 24 января 2024
Ответ дляMs. Скромность
Нет, не много. Просто у нас отпуска по 3-5 дней 4 раза в год, в принципе 1/12 дохода можно было бы потратить на 15-20 дней отдыха сплошного, кто-то ведь и так отдыхает.
Тепер зрозуміло, дякую.
Пенек Возмездия• 24 января 2024
Ответ дляЛя-ля-ля
Меня здається що можна відпочити за 600$ за пару тиждень в Україні, але це ж тільки від смаку та вимог залежить.

Тобто якщо уявити що з чоловіком заробляємо на двох 600$ у міс., то ви б сказали що це нормально витратити наприклад 1200 на відпустку, чи 1800? Чи не забагатий це відсоток від зарплати?

Я вважала що я ще забато взяла, і треба меншу частину від доходу витрачати.
по вашей логике большая часть украинцев никогда бы не были за границей... так как зп не большие а 1 поездка в пределах 1-2 тыс дол
Может и хорошо что у них другая логика
автор Ля-ля-ля • 24 января 2024
Ответ длязабиякина
Охєрєнно заможна. Впасти і не встати.
Ну якщо вам не треба вираховувати спроможність витрат, то це так)
Пенек Возмездия• 24 января 2024
Ответ дляЛя-ля-ля
а сколько на еду можно тратить? по вашему методу
автор Ля-ля-ля • 24 января 2024
Ответ дляПенек Возмездия
Может и хорошо что у них другая логика
Добре, давайте відкинемо молодь, коли вони витрачають усе що мають що б насититися новими враженнями і коли ще не має великих планів, та потреб думати о плануванні бюджету.

А що до більше дорослих людей , наприклад 27+?
Пенек Возмездия• 24 января 2024
Ответ дляЛя-ля-ля

я не знаю как можно жить как вы... при условных 5 тыс на еду не купить себе что хочется, потому что это уже за рамками...
у вас очень много, мало, или вы собираете на цель?
автор Ля-ля-ля • 24 января 2024
Ответ дляПенек Возмездия
Це не мій метод, просто якісь книжки та статі колись про це читала
Типу 30% це на повсякденні базові трати(житло, їжа, комуналку), тобто трати без яких не вижити людині.
Пенек Возмездия• 24 января 2024
Ответ дляЛя-ля-ля
да, но в наших условиях у многих на базу, еда и комуналка, почти все уходит... на зубы уже собирают..
это хорошо в стабильных условиях с относительно хорошей зп
автор Ля-ля-ля • 24 января 2024
Ответ дляПенек Возмездия
Я трохи не розумію вже вас
Якщо я розрахую що я можу зі своєї зарплатні витратити лише 5000грн на їжу, то як я витрачу більше? Воно вже усе по поличкам на інші потреби розкладено. Ну добре може ще 500грн дозволю собі витратити, але ж тоді просяде якась інша категорія витрат
Пенек Возмездия• 24 января 2024
Ответ дляЛя-ля-ля
Я трохи не розумію вже вас
для полноты картины - какой заработок вашей семьи в месяц?
автор Ля-ля-ля • 24 января 2024
Ответ дляПенек Возмездия
Менша за вашу , бо це ви казали що на 600$ не відпочити в України(а для мене це великі гроші)та посилалися на українців які відпочивають за кордоном.
Success2013• 24 января 2024
Ответ дляЛя-ля-ля
Зарплатня вас обох тобто 1/12 від річного прибутку, чи тільки зарплатня однієї людини, що вже лише 1/24?
Когда-то читала что-то связанное с финансами,так вот на отпуск 1/12 годового дохода,на машину не больше годового и недвижка 5 годовых.
Сільський ансамбль• 24 января 2024
У мене дохід 65-70 тис на мене і дитину. На цю суму планую відпочинок на все літо, може 10тис добавлю. Табір 15 тис на 2 тижні. Санаторій для нас двох 30-35 тис на 2 тижні. Ще зняти будиночок там де, де санаторій, на 2 тижні, я буду працювати, а син відпочивати, це тисяч до 10. Щоденний табір десь тисяч 10 на 2 тижні. І місяць дома, тисяч 10 на розваги.
Пенек Возмездия• 24 января 2024
Ответ дляЛя-ля-ля
это условно...
если заработок не большой, то часто вопрос отдыха и не стоит... надо закрывать базовое
автор Ля-ля-ля • 24 января 2024
Ответ дляПенек Возмездия
Так зуби це не базові витрати(але медична страховка була би базовою витратою), а вже несподівані трати(чп) на які окремо треба завжди відкладати.

Є ще системи де базові трати вираховується як до 50%, а не 30%
Поросенка• 24 января 2024
Ответ дляСільський ансамбль
кем работаете?
Миссис Буркул• 24 января 2024
Відпочивати раз в рік це занадто мало , на основну літню і зимову відпустку використовуємо близько місячного бюджету на кожну , на дрібні поїздки на вихідні - менше
Пенек Возмездия• 24 января 2024
Ответ дляЛя-ля-ля

посетить врача когда что то беспокоит это база
Миссис Буркул• 24 января 2024
Ответ дляЛя-ля-ля

Все залежить лише від пріоритетів, мені на відпустку ніколи не шкода грошей
автор Ля-ля-ля • 24 января 2024
Ответ дляSuccess2013
О , дякую, дякую!
Про машину чула, що можна витрати від 3х до 6х місячних доходів(типу що не треба гнатися за дорогою, та ще треба не забувати, що її потрібно обслуговувати)

Цікаво з нерухомість, сиджу тепер рахую для різних зарплат🤓
Поросенка• 24 января 2024
Ответ дляЛя-ля-ля
О , дякую, дякую!

Я согласна с этим утверждением.Но про машину,думаю,максимум 8 месяцев.
автор Ля-ля-ля • 24 января 2024
Ответ дляПенек Возмездия
Мається на увазі що не та витрата яка є кожен місяць, і на такі чп відкладається окремий фонд, типу 33% на базові витрати, 10% якраз на зуби, чи зламану стіралку, чи незаплановане запрошення на день народження
Привіт з ботойбіччя• 24 января 2024
Ответ дляЛя-ля-ля
О , дякую, дякую!

Вы неправильно считаете. Нужно считать не от дохода, а от сбережений. Смотрите, я зарабатываю 2.500. Это 1/12 моего дохода. Вроде отдохнуть нормально. Но- если я откладываю всего 200 из них, например, то накопить 2.500 я смогу условно через год. А это уже не очень хорошо для бюджета.
Пенек Возмездия• 24 января 2024
Ответ дляЛя-ля-ля
зуб 2 тыс полечить, стиралка - 30....
с средней зп 15 тыс на эту стиралку надо годами собирать..
не понимаю вашего принципа
автор Ля-ля-ля • 24 января 2024
Ответ дляПенек Возмездия
это условно...
Мені здається що відпочинок завжди потрібен, не завжди це мальдіви, але з‘їздити до Львова, чи Києва на декілька днів, щоб змінити обстановку можна при будь якому бюджеті(хостели і т.і.)
Пенек Возмездия• 24 января 2024
Ответ дляЛя-ля-ля
если нельзя себе позволить врача когда надо - о каком отдыхе может быть речь
ну или я вас не понимаю
автор Ля-ля-ля • 24 января 2024
Ответ дляПривіт з ботойбіччя
Типу машину купляти на накопичення за 3-6місяців?
автор Ля-ля-ля • 24 января 2024
Ответ дляПривіт з ботойбіччя
І чому я рахую неправильно якщо це не моя персональна методіка по перше, а по друге вона каже рахувати місячний дохід а не накопичення.

Скільки тоді місячних накопичень можна витрачати на покупку автівки? Нерухомості? Відпустку?
Пенек Возмездия• 24 января 2024
Ответ дляЛя-ля-ля

сколько есть или сколько хочется
можно все
автор Ля-ля-ля • 24 января 2024
Ответ дляПенек Возмездия
зуб 2 тыс полечить, стиралка - 30....
не понимаю вашего принципа
Це не мій принцип) це з книжок та інтернету на тему фінансової грамотності.

І ви маніпулюєте цифрами, наводете приклади коштовних витрат але маленькі зп, Але з такою зп ніхто не піде лікувати зуб у дорогу приватну клініку, та придбає ствралку за 5000грн, чи краще відремонтує стару.