Love_Love_Love_• 27 января 2024
Хіба вони не памʼятають яку ціну ми заплатили за Крим і скільком людям коштувало
Коштувало життя Каховське водосховище
– Але хіба ж вони не пам’ятають, що в тисяча дев’ятсот п’ятдесят четвертому році Радянський Союз, забравши в України Ростовську і Бєлгородську області, віддав нам Крим, щоб ми його оросили, привели до ладу, озеленили? – здивувалася Марта.
– Ну бачиш, значить, не пам’ятають, – розвела руками дочка.
– Та як згадаю собі лише, скільки людей тоді загинуло, то аж серце завмирає.
– Яких людей? Чому? – не зрозуміла Галина.
– Для того, щоб побудувати Каховське водосховище для зрошування кримських земель, було виселено велику кількість жителів. Хіба ти не знаєш про це?
– Ні, не знала.
– У-у-у, а скільки ж їх там загинуло! Ні, звичайно, багатьох виселили, але там цілі села, селища і міста постійно повставали проти радянської влади. З ними ніяк не могли справитися і приборкати, то багатьом громадам навіть не повідомили про виселення – і вони просто потонули. Приблизно коло п’ятнадцяти тисяч людей, а можливо, й більше! Їх ніхто не рятував.
– Та це просто жахливо! – вхопилася руками за щоки Галина. Та інформація ніяк не вміщалася в голові.
– А скільки звірини всякої загинуло! Ще ті, що великі, може, й виплили десь потім та порятувалися. А що ж казати про дрібненьких звірят, наприклад, їжачків?
– Як же так? Чому? – дивувалася Галина.
– Та тому, що сплановано все було заздалегідь. А скільки перелітних птахів загинуло тоді!
– А яким це чином зв’язано з Каховським морем?
– Птахи ж, бідолашні, верталися до рідних гнізд, а їх уже було потоплено. То вони кружляли-кружляли над своїми домівками та так і гинули, потонувши у хвилях нового моря. Скільки лелек тоді загинуло, один Бог знає! А лебедів! А всякого іншого птаства!
– Як же так? Чому про це ніхто не подбав? Складається враження, що хтось дуже вже спішився затопити цю територію. Але чому? – дивувалася Галина.
– Там жили нащадки козаків! Вони не могли змиритися з існуючим ладом. Там часто відбувалися повстання. Це ж все – історичні території! Там, на дні Каховського водосховища, похована наша колишня козацька слава…
– Ти маєш на увазі тих людей, що загинули?
– Не тільки. На дні водосховища навічно поховані дев’яносто сіл і міст, козацькі церкви, редути, амуніція. Там затоплена козацька Січ, Великий Запорізький Луг – історична територія, символ вольниці. Лиш Хортиця й лишилася. Це наче ціла велика і багата країна щезла з поверхні землі – була і нема. Там до затоплення рибою і звіром аж кишіло.
Галина слухала і вухам своїм не вірила. Адже була колись на півдні України, років двадцять тому, бачила Каховське море і не здогадувалася про те, чим насправді була в минулому ця територія для нашого народу. А була вона колискою українського вільного духу і щедрості душі.
– Як я не здогадувалася про це раніше? – запитала Марта наче сама в себе з виглядом людини, яка щойно зробила велике відкриття.
– Про що, мамо?
– Ти розумієш, вони ж повторюють той самий сценарій! – вигукнула Марта. Вона наче бачила перед собою щось зовсім інше.
– Хто ж? – не зрозуміла Галина.
– Росіяни! – впевнено промовила мати. – Це той самісінький сценарій, що був у тисяча дев’ятсот тридцять дев’ятому!
– Що ти маєш на увазі?
– Так само окупували територію Західної України: спочатку вони дезорганізовували армію, брали у свої руки владні інституції, захоплювали ратуші, суди, поліцію, а тоді проводили несправжні референдуми і фальшиві вибори, на яких використовували привезених для цього людей зі сходу України. Ти розумієш? Фальшиві референдуми і вибори!!! Як і тепер чинять!!!
– Якщо то правда, то це дійсно ідентичні події! – ошелешено подивилася на Марту дочка.
– Як я раніше не здогадалася?! Події повторюються!
----19 лютого 1954 року відбулася передача Криму Україні.
----Створенo греблю Каховської ГЕС.
Заповнено водою в 1955-1958 роках.
Вероніка Мосевич.Уривок з роману "Біжи, Мартусю!"
– Ні, не знала.
– Як же так? Чому? – дивувалася Галина.
– Про що, мамо?
– Хто ж? – не зрозуміла Галина.
– Що ти маєш на увазі?
----Створенo греблю Каховської ГЕС.
Заповнено водою в 1955-1958 роках.
Ответ дляMarMarem
Удалено администрацией...
Тобто. Ви спеціально вивчили українську щоб бігати по топіках тролити?
Ответ дляJhenya_Sh
Хотела бы увидеть карту УССР в границах 1950-Х годов, где Ростовская и Белгородская были в ее составе. Не нашла почему-то
Перша карта: 1914 рік, етнічні українці проживають на територіях, виділеним зеленим кольором.
2: рожевим виділено території, де розмовляли українською. Карта, до речі, російська :)
3: карта України, представлена у 2019 році на мирній конференції у Парижі.
П.С. у вас в школі історії України взагалі не було? Це шкільна програма.
виктория7аас• 27 января 2024
Ответ дляLove_Love_Love_
Ахаха, ні
за такие темы надо в избушку вызывать темы, условно, запускают механизм, когда Польша расскажет Украине, какие украинские территории являются польскими. Австрия и Венгрия тоже могут что-то вспомнить. Это тупиковый вариант. Это уже историческое прошлое.
Мені подобається канал Vox Veritatis
Історичний але на основі Чат-оулетки
Ось там це питання підіймалось купу разів. Бо так рузьким хочеться, щоб України не існувало, щоб було підтвердження, що Крим їх (не хочуть чути, що там ще грецькі були і інші) і інше.
Внизу є посилання на першоджерела історичні, які можна почитати та вивчити питання.
Історичний але на основі Чат-оулетки
Ответ дляnatlem
А причем тут где проживали украинцы к границам государства? Давайте кусок Канады заберем, там же тоже живет много украинцев.
Проживание еще не дает права на обладание.
И как, многие страны признали карту на конференции? )))
И в старпосте слезливо написано о том, что в 50-х годах у нас забрали территории в обмен на Крым. Причем тут нарисованная карта 1918 года вообще? Не надо притягивать желаемое к действительности )))
Ответ дляOllka
Мені подобається канал Vox Veritatis
Історичний але на основі Чат-оулетки
Покажите хоть одну украинскую монету до 20 века. Монеты хазарского каганата не канают, это не украинские. Пусть на монете будет написано Україна
Ответ дляMarMarem
С гербом есть, тризубом.
Там кстати рассказывают о том, что не у всех государств и княжеств были свои монеты. Либо были, но для внутренних расчетов
Монеты тоже показывают
Это кстати, насколько я поняла, больше показывает Морозенко - но его редко смотрю. Мне больше нравится не спор с рашистами а именно рассказ по истории и обоснование событий документами.
И по слову Украина - почти все страны в своем развитии имели разные названия. И слова Украина реально могло и не быть. 9-13 век Русь, потом были друг е названия т.к. эти территории завоевывапли другие империи и княжества. Вот слово украинцы встречается часто, как этнос и как народность.
Если специально сяду поискать и тему не закроют - сброшу фото монет.
Монеты тоже показывают
Ответ дляOllka
С гербом есть, тризубом.
Монеты тоже показывают
Ну так есть народность басков, у них есть государство? Нет, ай-яй , проклятые европейцы не дали возможности определения народа.
Вы сами написали, что названия Украина не было, т.е. фактически и государства такого не было в те века? Тогда как можно оккупировать то, чего по факту не существовало (сейчас же вся наша история посстроена на том, что Украину постоянно оккупировала РИ и Польша). Были ничейные территории, вот их и захватывали по праву сильного, Киев только переходил из рук в руки как село какое-то ))
Ответ дляOllka
С гербом есть, тризубом.
Монеты тоже показывают
И по монеткам да, были с трезубцем. Но это были монетки времен Киевской Руси?
Ответ дляOllka
С гербом есть, тризубом.
Монеты тоже показывают
Герб то не украинский, а Хазарского каганата, которые сегодня очень хотят вернуть себе эти земли. Не верите? Послушайте Игоря Беркута. Он открыто об этом говорит.
Ответ дляJhenya_Sh
Не было никогда Киевской Руси, была Русь. Приставку Киевская придумали советские историки для обозначения исторического периода существования Руси.
Если даже она и называлась Киевская Русь, то кто на Руси жил? Русские. От русских русские родятся. Какая причина возникла, чтобы переименоваться? Не знаете? У Ленина спросите. До него государства Украина никогда не существовало. Территория была, люди были, национальности и государства не было. Паспорт Т.Г.Шевченко посмотрите - малорос.
Ответ дляJhenya_Sh
История любой страны изучает историю народностей и государств, образовавшихся и находившихся на территории современной территории этой страны. Да, территории захватывали, освобождали, были войны, революции, империи разваливались, образовывались новые страны. Вот только люди жили на одной и той же территории (не кочевников имею в виду). Так образовывались народы, этносы. Вот это и есть история страны. Украины в том числе.
Вы голословно пишете то, о чем понятия не имеете, как и большинство русских, которым просто хочется, чтобы их страна была древнее, чтобы Украины не было, чтобы Крым купили, море выкопали и т.д. Вот только вопрос - зачем? Что это даст?
Есть границы современных стран. Границы этих стран четко описаны в современных договорах и конвенциях. И пересечение границы современного государства войсками другой страны - это агрессия. Все остальное - это просто амбиции и непонятные споры о превосходстве.
Хоть книги почитайте исторические, прежде чем утверждать что было, а сего не было и что и как переходило ’из рук ч руки’
Ответ дляMarMarem
А зачем мне слушать сепаратиста, у которого доже исторического образования нет?
Вы мне ещё блогеров посоветуйте рашистских послушать. Которые себе сами что-то придумали и вещают.
Вы бы хоть историков с образованием советовали, а не не пойми кого. Нашли кого слушать.