Всем добрый день! Вчера удалила нижнюю 8ку, зуб мудрости. Десну не зашивали, хотя зуб был большой и лунка довольно глубокая. Удаление прошло хорошо и быстро, после врач положил пропитанный лекарством тампон и сказал полчаса его прижимать зубами. Особо расспросить его уже не могла, пол рта и язык немые, с зажатым зубами тампоном.
Никаких особых рекомендаций и предостережений от него не было. Наоборот, врач удивил тем, что назначил с вечера полоскание спец.ополаскивателем и нанесение на рану геля. Не есть два часа. На этом все.
Я не раз слышала про важность сгустка, который образуется после удаления. Мой сгусток вышел вместе с тампоном (прилип к нему) через полчаса. Полоскать активно я побоялась, поэтому ополаскиватель просто держала во рту. Нанесенный на ночь на десну гель через какое-то время коричневым кровавым комком плавал во рту.
Сейчас утро. Я чувствую себя хорошо, болят только места уколов, даже не пила обезболивающих. Но в каждом сплевывании вижу кровь. Не то, чтобы рот в крови и вся слюна, нет, но волокнистые части или розовая слюна при каждом сплевывании.
Все статьи на эту тему разнятся. В большей части пишут о важности сохранения сгустка и опасном синдроме сухой лунки. По этим статьям, я уже должна была бы паниковать и бежать к врачу. Но есть и другие, где описано как норму кровь до 2х суток и про сгусток ни слова.
Интересует опыт тех, кто удалял. Есть у кого тоже сгусток был быстро потерян, у кого кровило еще следующий день? Есть такие, у кого были простые рекомендации как у меня - ешь, полощи, мажь? Я не понимаю можно ли активно полоскать, раз сгусток все-равно еще вчера вышел, и возможно ли нормальное заживление теперь без него и без похода к врачу?
Спасибо за ответы.
Сиджу тихенько• 10 апреля 2024
Я обычно удаляла зуб и по максимуму его не беспокоила ничего не ела
Там будет вытекать что то ещё не один день
Рана заживает изнутри
Я ничем не полоскала и не мазала
Рана заживает изнутри
Я ничем не полоскала и не мазала
Мне без сахара• 10 апреля 2024
За згусток нічого не знаю) Мені нижній зашивали, верхній - ні
кровило 2-3 дні, набряк був десь тиждень
особливо не боліло, тільки перші два дні пила знеболюючі і також лікар прописував антибіотик на 3 дні
черная мамба• 10 апреля 2024
У мене теж десь зник згусток і потім це був суцільний жах...
На четвертий день окрім болю вже був неприємний запах з лунки...почалось запалення.
Лікар, який видаляв, оглянув і призначив промивання та метрогіл-дента. Це все було до одного місця. Поки я не пішла до іншого лікаря, він призначив антибіотик і після нього мені полегшало. Тиждень сиділа на німесілі(
Та никада в жизни• 10 апреля 2024
Кровить може. Згусток важливий, щоб туди нічого не попало, я так думаю. Дитині і мені зашивали. Полоскання не можна. Тримати у році рідину для полоскання.
Сиджу тихенько• 10 апреля 2024
Ппц с одним и такая фигня, как люди соглашаются на 4 сразу и под общим??(((
Наездница• 10 апреля 2024
Без сгустка заживает чуть дольше, считается. Проблемы не обязательно будут. Но у меня были - альвеолит. Долго закладывали лекарство, но потом все равно пришлось делать кюретаж и по-новой формировать сгусток. Антибиотики долго пила. Но это мне так не повезло, не факт, что у вас так будет. И вообще, не факт, что сгусток весь вышел.
Ответ дляМне без сахара
Я не знаю чому він не зашив - сам сказав, що зуб великий був і лунка, відповідно, теж. Ну але йому видніше.
Мене лякає саме тема згустку. Я й до цього знала, що він мав лишитись в лунці і застигнути, тим самим припинивши кровотечу. А лікар ні слова про це не сказав. Не розумію як тепер бути, якщо його одразу було втрачено.
Дякую за інфо про те, що кровило. Отже, навіть з зашитою раною кров може пару днів мати місце.
черная мамба• 10 апреля 2024
Автор, вам ще рано панікувати....
Спостерігайте за відчуттями, чи є біль.
Правильно пишуть, що відсутність згустка це ще не обов´язково альвеоліт.
Спостерігайте за відчуттями, чи є біль.
Ответ дляНаездница
Дякую за відповідь, трохи заспокоїли. Хоча он вище у людини теж без згустка були проблеми.
Мій висів весь на тампоні. А ввечері ще з німим ротом я потримала ополіскувач, бо полоскати фізично не могла, і от тоді пішло кровити й не припинилось, хоча стало в слині крові менше.
Я так розумію, тепер лиш чекати чи запалиться, чи обійдеться. Бігти до лікаря, виходить, нема сенсу.
Разгуляшка• 10 апреля 2024
Ответ дляraven_i
Автор, не знаю чого ви так в той згусток вчепилися. Я всі одразу видаляла вісімки. Ніяких згустків не було.
Ваша прЭлесть• 10 апреля 2024
Автор, слідкуйте за запахом з рота, якщо з´являється - йдіть до лікаря. Запитуйте у сім´ї, самі можете не відчувати.
Ответ дляРазгуляшка
Читала про нього не раз, і в медичних статтях, і на форумі. Існує ж навіть ’синдром сухої лунки’ про ситуації, коли згусток випадково вийшов, що вважається поганим явищем.
Можливо Ви праві. Я за згусток в контексті того, що продовжує кровити, як про причину думала. Але у дівчат он кровило довше навіть зашиті рани.
Ото Ви Містер Мускул, я на один йшла як на шибеницю)))
Статус Ква• 10 апреля 2024
В мене була суха лунка. Був треш цілий місяць. Думала, що зовсім не заживає. Боліло… Видаляла в приватній клініці, а доліковували в державній. Ходила майже щодня до держ. стоматолога, він ставив туди якісь ліки. Вдома здається хлоргексидин тримала в роті. Мене місяць боліло. Темп-ри не було. АБ не приймала.
Дюйм оф о4ка• 10 апреля 2024
Вам треба звернутися знову до лікаря, він вкладе тампон з ліками. В мене було таке. І сказав потім тримати в роті перекис водню, тільки не ковтати звісно. Обійшлося без антибіотиків. Трохи довше заживає.
Живчик-счастливчик• 10 апреля 2024
Згусток важливий.полоскати не можна, тільки ванночки робити- набрали в рот рідини, потримали і виплюнули. Після кожного прийому їжі водою робити те ж саме. Лікар зауважив,що я маю обов´язково зберегти згусток.
Не можу нічого сказати,я зуби видаляла у щелепно-лицевій хірургії,то там я щодня їздила на огляд(у мене були складні видалення)
Одного разу щось у мене там теж зі згустком було,то лікар щось там робив,щоб він утворився знову. Вибачте що на пальцях пояснюю,не дуже розбираюсь.
Я б на Вашому місці звернулась до лікаря.
Дюйм оф о4ка• 10 апреля 2024
Не треба шукати відповіді на форумі, подзвоніть своєму лікарю. Нічого критичного, але потребує уваги
Ответ дляЖивчик-счастливчик
Ну бачте як дивно, у мене він одразу полоскання призначив ще з учора. Отже, взагалі про згусток не парився, я б його при полосканні все одно одразу вимила, але він причепився до тампона. Дивна ситуація. Хоча хірург ніби хороший, саме видалення пройшло ідеально.
Спробую в обід забігти, якщо він буде на місці, спитаю що тепер.
Марфа Українівна• 10 апреля 2024
Сгусток делают из своей венозной крови и зашивают рану
Полоскать категорически нельзя
Бавовна• 10 апреля 2024
Зверніться в клініку, згусток можна сформувати. Не слухайте тих хто пише що видаляв всі зуби і згустків не було, воно навряд чи звернули на це увагу.
Сплюшка• 10 апреля 2024
После удаления образовался сгусток, на следующий день когда чистила зубы и полоскала рот, он выпал у меня. Я не заморачивались, но ещё через день началось воспаление(( пошла к врачу он все почистил и сделал так, чтобы новый сгусток образовался.
Весьма странная рекомендация-полоскание. И в идеале наложить бы шов на лунку.
Наблюдайте пока, если появится боль, сразу к врачу.
Ответ дляБавовна
Дуже дякую, я спробую в обід забігти.
Мені відповіді всі дійсно дуже допомогли прояснити ситуацію, всім дякую. 🥰
Сплюшка• 10 апреля 2024
По поводу кровило-это нормально. Но смотря какой объём крови. У меня тромбоцитопения в легкой форме, когда кровило был полный рот крови и остановить ее самостоятельно невозможно. Врач знал об этом и дал с собой губку какую-то кровоостанавливающую, я прикладывала