Женщинас• 19 апреля 2024

Под горку это как? Вниз или вверх?

Посмотрела шортс и прочитала комент.
Всю жизнь думала, что под горку - это вверх на гору. А оказывается это вниз с горы. Как у вас в семье это выражение употреблялось ?
https://youtube.com/shorts/DBjYEnZ7bG4?si=mTSlYqBu...
З царем в голові• 19 апреля 2024
Ответ дляКу-кусик
Під гору це просто звідкись дійти до гори, точніше до якоїсь точки у підніжжя.
За логікою якщо людина десь у долині та каже піду під гору, то вона доходить до цієї гори та починає підійматися, ото й виходить значення у верх. А якщо людина вже на горі і каже піду під гору, то це спуститись до підніжжя.
В росіянському діалекті вираз «піти під гору» майже не вживається.
Росіянський діалект якої мови?

Замрійлива• 19 апреля 2024
Ответ дляНе танцую- но пою
Так все. Не плутайте мене! Вниз -це з гори. Підгору -вверх, бо як би ви не хотіли йти підгору- вийде йти вверх!
А переводчик гугл удивил)
Удачная• 19 апреля 2024
Ответ дляЗамрійлива
А переводчик гугл удивил)
прикол
Ку-кусик• 19 апреля 2024
Ответ дляTammy21
З гори -- униз, під гору -- уверх. Пам´ятаю точно з карток з німецьким (нах унтен-нах обен). І в дитинстві теж рос ’под горку’ -- наверх було, якщо не плутаю.
Німецька цікава. Візьміть слово підкинути та їх під та кинути unterwerfen. В нас це ми стоїмо внизу і щось кидаємо наверх це основне значення або підкинути потайки якусь пакість. А в німецькій це значить підкорити, тобто ми зверху а дія направлена на когось.
А дія одержати (отримати, заволодіти) цікава, у нас це значення більш мирне, а в німців для цього часто використовується дієслово kriegen (назва Krieg війна) тобто в значенні більш додати зусиль до того отримання, до відвоювання.
Ще в німців наприклад як і у нас є окремо відносини і стосунки, а не одне «отношения».
З таких нюансів, а їх багато, і складається менталітет. Недарма так борються за мову. До речі у росіянців поняття мови як такої немає зовсім, тільки язик отой що у роті вони жуйку жують)))
Tammy21• 19 апреля 2024
Ответ дляКу-кусик
Дивовижний комент!) Дякую)
Пс. І за те, що напам´ятали, що треба повторити kriegen, bekommen, erhalten, теж дякую)
Грабля• 19 апреля 2024
Ответ дляУдачная
под гору - и с горы
вверх и вниз
на гору - под гору=с горы
вверх - вниз
Грабля• 19 апреля 2024
Добавьте голосовалку.