Какую часть имущества получает свекровь пенсионер, в случае?

Вот допустим,в семье 2 авто,недвижимость:участки,квартира,дом.Какую часть из этого всего может получить свекровь в случае смерти сына?
Если есть трое детей+жена,то будет всё делиться на 5?
показать весь текст
автор Кнопкотиць 20 апреля в 10:18
Ответ дляПозаземний розум
Значит, если вдруг муж умрет, вы ей ничего не скажете про смерть, и она не сможет вступить в наследство вовремя, верно?
Не знаю как такое возможно.
У них отношения не очень.Муж ограничивает общение,но оно есть.
Позаземний розум 20 апреля в 10:19
Ответ дляКнопкотиць
Не знаю как такое возможно.
У них отношения не очень.Муж ограничивает общение,но оно есть.
Не отвечать , ей же пофиг на вашего мужа
вре_Динка 20 апреля в 10:22
Якщо не помиляюся то 50% чи 25% не від всього спадку, а від того що отримала б, якщо заповіту немає.
Тобто розрахунок. Спочатку половина надитого йде дружині, потім з його половини йдуть долі по лінії родства на дружину, дітей, батьків. І от уже половина чи четвертина від оцього що для батьків було б
Виправте будь ласка якщо помиляюсь
Спілий баклажан 20 апреля в 10:23
Ответ длявре_Динка
Якщо не помиляюся то 50% чи 25% не від всього спадку, а від того що отримала б, якщо заповіту немає.
Тобто розрахунок. Спочатку половина надитого йде дружині, потім з його половини йдуть долі по лінії родства на дружину, дітей, батьків. І от уже половина чи четвертина від оцього що для батьків було б
Виправте будь ласка якщо помиляюсь
Все вірно, тільки половина, а не четвертина.
2 1
автор Кнопкотиць 20 апреля в 10:26
Ответ длявре_Динка
Якщо не помиляюся то 50% чи 25% не від всього спадку, а від того що отримала б, якщо заповіту немає.
Тобто розрахунок. Спочатку половина надитого йде дружині, потім з його половини йдуть долі по лінії родства на дружину, дітей, батьків. І от уже половина чи четвертина від оцього що для батьків було б
Виправте будь ласка якщо помиляюсь
От ви перша людина,хто біль менш зрозуміло все розповів.Дякую.
2 1
Бубль Гум) 20 апреля в 10:33
Ответ дляКнопкотиць
А если есть завещание на жену,то какая часть тогда выделяется свекрови?По закону
Если свекровь пенс то ей 50% от части мужа. Дети несовершеннолетние,значит нечего на них. Те его часть будет делиться между вами и свекровью 50/50. Если предполагается что ваше всё имущество и авто совместно нажитое,то ей достанется 25%.
Завещание почему-то у нас не имеет значения особого тк есть исключения. Единственное,что она должна подать на наследство в течение 6месяцев
6 2
Бубль Гум) 20 апреля в 10:33
Ответ дляИдеальная оптимистка
А почему вы это сразу не написали в исходных данных? Если есть завещание, то вступает в наследство тот, на кого завещание. Ну, и плюс по малолетним детям там могут быть нюансы. Они обычно автоматически принимают наследство по смерти родителя.
Вв неправы. Родители пенсионеры или инвалиды так же ставятся в приорите перед завещанием
Задираю носа 20 апреля в 10:34
А вот если такая ситуация - квартира купленная в браке, собственники 50/50 муж и жена, и по итого муж переоформляет свою долю на жену. Тогда родители пенсионеры мужа в случае чего имеют право на долю в такой уже квартире?
вре_Динка 20 апреля в 10:37
Ответ дляСпілий баклажан
Все вірно, тільки половина, а не четвертина.
Дякую. Не могла згадати ставку, а гуглити трохи лінь. Таки порадниця розбещує в цьому плані.
В голові звідкись засіло 25% але не можу згадати з чим повʼязана. Також наче щодо спадку, але кому/чому не памʼятаю🙈 треба сестру спитати
вре_Динка 20 апреля в 10:37
Ответ дляКнопкотиць
От ви перша людина,хто біль менш зрозуміло все розповів.Дякую.
Будь-ласка
Тро Нью-Йорку 20 апреля в 10:39
Ответ длярукиЖимолости
При чому тут видача ? Що ви хочете від мене ?
Я консультувалась у двох нотаріусів перед тим, як відкривати справу
Питала за частку у двох

Звичайно, потім відкрила справу там, де частка мачухи була б теоритично меншою
Все то робила за мої кошти
Частка однакова, це не залежить від нотаріуса
вре_Динка 20 апреля в 10:40
Ответ дляБубль Гум)
Если свекровь пенс то ей 50% от части мужа. Дети несовершеннолетние,значит нечего на них. Те его часть будет делиться между вами и свекровью 50/50. Если предполагается что ваше всё имущество и авто совместно нажитое,то ей достанется 25%.
Завещание почему-то у нас не имеет значения особого тк есть исключения. Единственное,что она должна подать на наследство в течение 6месяцев
Там ще діти мають грати в долі на спадок наче, хіба ні?
Тро Нью-Йорку 20 апреля в 10:40
Ответ дляСпілий баклажан
Хвилинка математики
Візьмемо для простоти ситуацію, якщо ВСЕ майно складається з однієї квартири, придбаної подружжям в шлюбі. Нехай навіть записаної по документах на чоловіка.
Перед тим, як ділити щось на спадкоємців, нотаріус спочатку автоматом переоформить 1/2 на дружину, а вже іншу 1/2 буде ділити.

Якби ділили без заповіту, а ’по закону’, то кожен із 5 спадкоємців отримав би по 1/5 від 1/2 (чоловікової половини) квартири, тобто по 1/10.
Якщо ж свекруха не буде згадана в заповіті, то вона може отримати половину від того, що отримала б ’по закону’, тобто 1/20 від всієї квартири.

Якщо ж майна буде більше, то може отримати по 1/20 від кожного об´єкта, що спільно нажитий у шлюбі, і 1/10 від того, що був особистою власністю сина.

Але її ж ніхто не примусить того робити, вона повинна подати заяву про прийняття спадщини. А може і відмовитись.
Або можна скласти договір про розподіл спадщини, по якому вона отримає не по 1/20 від кожної квартири, а, наприклад, один автомобіль. Або частину грошей з рахунку в банку.

О, пішли ’рукаліцо’.
Дякую, сприйматиму як комплімент.
Люди, в цивільному кодексі все розписано дуже детально, є відповіді на всі запитання.
Читайте.
Яким автоматом?!
Бубль Гум) 20 апреля в 10:41
Ответ длявре_Динка
Там ще діти мають грати в долі на спадок наче, хіба ні?
Если совершенолетние вроде?
рукиЖимолости 20 апреля в 10:41
Ответ дляТро Нью-Йорку
Частка однакова, це не залежить від нотаріуса
Виявилось, Це залежить від того, як нотаріус рахує
З померлими дітьми /чи без
Мені не привиділось і памʼять добра
Особистий досвід
Жовтень 23 року зверталась
Тро Нью-Йорку 20 апреля в 10:41
Ответ дляЗадираю носа
А вот если такая ситуация - квартира купленная в браке, собственники 50/50 муж и жена, и по итого муж переоформляет свою долю на жену. Тогда родители пенсионеры мужа в случае чего имеют право на долю в такой уже квартире?
На чию долю?
Тро Нью-Йорку 20 апреля в 10:42
Ответ длярукиЖимолости
Виявилось, Це залежить від того, як нотаріус рахує
З померлими дітьми /чи без
Мені не привиділось і памʼять добра
Особистий досвід
Жовтень 23 року зверталась
Ну то помилка нотаріуса, а не ’можна і так, і сяк’.
рукиЖимолости 20 апреля в 10:44
Ответ дляТро Нью-Йорку
Ну то помилка нотаріуса, а не ’можна і так, і сяк’.
Ну так ця помилка могла б коштувати мені грошей
Бо частки різні в два рази!
Чи як нотаріус, то апріорі розумний ?
У половини ліцензії і дипломи за сало купив тато/коханець
3 1
вре_Динка 20 апреля в 10:45
Якщо не дай Бог чоловік помре раніше за його маму, то у нас більше ніж впевнена за спадки ніхто дертися не буде, але у мене буде дві мами на забезпеченні. Моя і його, якщо так станеться зі мною, то навпаки
Тро Нью-Йорку 20 апреля в 10:47
Ответ длярукиЖимолости
Ну так ця помилка могла б коштувати мені грошей
Бо частки різні в два рази!
Чи як нотаріус, то апріорі розумний ?
У половини ліцензії і дипломи за сало купив тато/коханець
Ну так це ж не тому, що законодавство в кожного своє
Я не тону 20 апреля в 10:48
Ответ длявре_Динка
Якщо не помиляюся то 50% чи 25% не від всього спадку, а від того що отримала б, якщо заповіту немає.
Тобто розрахунок. Спочатку половина надитого йде дружині, потім з його половини йдуть долі по лінії родства на дружину, дітей, батьків. І от уже половина чи четвертина від оцього що для батьків було б
Виправте будь ласка якщо помиляюсь
Ні. Це це все спадкоємці 1 черги
вре_Динка 20 апреля в 10:49
Ответ дляЯ не тону
Ні. Це це все спадкоємці 1 черги
Є заповіт, т рахується інакше
Тро Нью-Йорку 20 апреля в 10:49
Ответ длявре_Динка
Якщо не помиляюся то 50% чи 25% не від всього спадку, а від того що отримала б, якщо заповіту немає.
Тобто розрахунок. Спочатку половина надитого йде дружині, потім з його половини йдуть долі по лінії родства на дружину, дітей, батьків. І от уже половина чи четвертина від оцього що для батьків було б
Виправте будь ласка якщо помиляюсь
Помиляєтесь, бо ви в одну купу звалили спадкування за заповітом і за законом.
Я не тону 20 апреля в 10:53
Автор, все що входить в спадкову масу буле ділитись рівно на 5 частин. Якщо якесь майно ВАШЕ особисте (подаровано, набуте в результаті спадкування, придбано за особисті кошти і це ЗАФІКСОВАНО в договорі, або якщо придбано до шлюбу) - воно виключається зі спадкової маси. Все інше ( та частина, що належить померлому спадкодавцю) ділиться порівну на 5, оскільки все придбане під час шлюбу вважається спільним
Я не тону 20 апреля в 10:51
Ответ длявре_Динка
Є заповіт, т рахується інакше
В питанні я не бачу про заповіт. Всі відповіді не читала
вре_Динка 20 апреля в 10:51
Ответ дляЯ не тону
В питанні я не бачу про заповіт. Всі відповіді не читала
У відповідях є заповіт
Я не тону 20 апреля в 10:54
Ответ длявре_Динка
У відповідях є заповіт
А тоді зоощуміло
рукиЖимолости 20 апреля в 10:57
Ответ дляТро Нью-Йорку
Ну так це ж не тому, що законодавство в кожного своє
Вибачте, закони так написані, що той хто має владу, то прочитає їх по своєму
І ті слова ( не менше ніж, не більше ніж ) дають дику фантазію
Вертіти тими законами легко ,
Є лікар/є пацієнт
В цьому випадку я пацієнт
А довірити все одному лікарю, то дурість, хоча вчились вони типу по одних книжках )
1 1
Пані з калабані 20 апреля в 10:59
Ответ дляLove_Love_Love_
Ніяка.
Ви зовсім ніколи ніде не вчились?
це ви схоже не ычились
індалідам і пенсіонерам є обовязкова частка навіть при заповіті
щоб з ними не ділитись треба дарчу при житті робити
Тро Нью-Йорку 20 апреля в 11:00
Ответ длярукиЖимолости
Вибачте, закони так написані, що той хто має владу, то прочитає їх по своєму
І ті слова ( не менше ніж, не більше ніж ) дають дику фантазію
Вертіти тими законами легко ,
Є лікар/є пацієнт
В цьому випадку я пацієнт
А довірити все одному лікарю, то дурість, хоча вчились вони типу по одних книжках )
Закони так написані, що той, хто має фахові знання, прочитає їх вірно.
Яка ’влада’ в нотаріуса?
Тут навпаки, якщо нотаріус своїми діями заподіяв шкоду клієнту, то повинний відшкодувати її, для того в кожного приватного нотаря є на депозиті спеціальний страховий фонд.