Догляд в похилому віці

Бабуся, 87 років. Два місяці як погіршився стан. Почала все забувати, плутати, когось бачити (чи то такі сни), придумувати неіснуючих людей. Інколи здається не критично, а інколи опускаються руки. Все це на фоні закрепів, дуже переживає за це, бігає в туалет. Потягада її по аналізах/лікарях, серце, судини - в нормі для її віку, нічого критичного не знайшли. Живе окремо, наполягає на цьому. Я приїжджаю 2-3 рази на тиждень, приготувати їсти, прибрати, постійно з нею на телефоні. Вчора не змогла додзвонитися і прилетіла до неї, її сильно пронесло + рвота, сиділа і не могла встати, сильно змерзла. Я все прибрала, вклала, зігріла і тепер вона спить, от вже 2 дні, практично не прокидаючись. Попʼє, трохи поїсть, поговорить і знову спати. Я боюсь залишати її на довго, катаюсь до неї. А вона каже не їдь, займайся своїми справами. Я кожного разу їду до неї зі страхом, бо мені здається, що це кінець. Потім бачу її, вона більш-менш адекватна, їсть, пʼє, здається, що все норм. Пишу тут, бо не знаю, чого очікувати, не можу розпланувати свій побут, бо є маленькі діти зі своїми потребами, а я кожного разу зриваюся до бабусі, бо боюся, що з нею щось станеться, а я несу за це відповідальність. Здається, я сама вже сприймаю все викривлено. Можливо хтось був в такій ситуації?
Куда_бежать 23 апреля в 13:18
забирайте к себе. или нанимайте сиделку круглосуточную. другого выхода нет
Copy-Paste 23 апреля в 13:19
А можете викликати сімейного врача, щоб об´єктивно оцінити стан бабусі. Ну і доглядальниця потрібна
Шукаю трусики 23 апреля в 13:21
Ой, так, мабуть більшість людей, проходе таке випробування. На жаль, так і буде, бо нічого не змінеш. Ви, молодець, що піклуєтесь, хвилюєтесь, доглядаєте. Вік поважний, тому ,підтримуйте її, але не забувайте, що все це і на ваше здоров´я відбивається. Сил, вам і витримки!
9 1
автор Моль Моллівна 23 апреля в 13:21
Ответ дляКуда_бежать
забирайте к себе. или нанимайте сиделку круглосуточную. другого выхода нет
Не можу. Пропонували і до нас, і квартиру поміняти ближче, відповідь одна - вона хоче померти в своїй квартирі і їй соромно за себе перед іншими людьми, нікого бачити не хоче, жити не хоче.
Elena_Kiev_Solomenskiy 23 апреля в 13:22
вы- заботливая внучка, забирать нужно бабушку к себе
Elena_Kiev_Solomenskiy 23 апреля в 13:24
Ответ дляМоль Моллівна
Не можу. Пропонували і до нас, і квартиру поміняти ближче, відповідь одна - вона хоче померти в своїй квартирі і їй соромно за себе перед іншими людьми, нікого бачити не хоче, жити не хоче.
получается, что она хочет умереть, чтобы пошел запах и соседи искали родственников? это ужасно. пардон за натуралистичность.
4 1
Марфа Українівна 23 апреля в 13:24
Ответ дляМоль Моллівна
Не можу. Пропонували і до нас, і квартиру поміняти ближче, відповідь одна - вона хоче померти в своїй квартирі і їй соромно за себе перед іншими людьми, нікого бачити не хоче, жити не хоче.
Мила дівчино, паліативний догляд мабуть один з найтяжчих. Але такий вже наш шлях
Шукаю трусики 23 апреля в 13:24
Ответ дляМоль Моллівна
Не можу. Пропонували і до нас, і квартиру поміняти ближче, відповідь одна - вона хоче померти в своїй квартирі і їй соромно за себе перед іншими людьми, нікого бачити не хоче, жити не хоче.
Так і є, вони не хочуть,і не треба, бо то для них стрес. Дійсно, якби на 1-2 дні в неділю, доглядав, хтось, крім ,вас.
Марфа Українівна 23 апреля в 13:26
Якщо вам стане легше. Мої тітка і бабуся теж важко уходили, при цьому категорично не хотіли переїзжати ( та і мабуть не треба) хтось з родичів постійно навідувались, коли вже ближче до смерті то жили з ними деякий час
Куда_бежать 23 апреля в 13:26
Ответ дляМоль Моллівна
Не можу. Пропонували і до нас, і квартиру поміняти ближче, відповідь одна - вона хоче померти в своїй квартирі і їй соромно за себе перед іншими людьми, нікого бачити не хоче, жити не хоче.
у нас была та же ситуация. у бабушки был инсульт. скорая приехала. посмотрела что старая и оставили дома. я примчалась, она никакая. я звоню опять. они - мы уже были. и что, говорю? умирать оставили? мы повезем в больницу только, если с ней кто то поедет! везите, говорю. после больницы забрали ее к маме. хоть она рассказывала тоже самое, про умру дома. ага. никаких дома
автор Моль Моллівна 23 апреля в 13:29
Ответ дляCopy-Paste
А можете викликати сімейного врача, щоб об´єктивно оцінити стан бабусі. Ну і доглядальниця потрібна
Ми були у терапевта, кардіолога, невролога, здали всі можливі аналізи, УЗД серця, голови, кардіограму, тільки мрт не зробили, бо я вже не могла її мучити. Лікарів і лікарні вона ненавидить. Навіть аритмію не змогли поставити, приймає тільки ліки від тиску і холестерину. Не бачать лікарі нічого критичного
КартаБезКомиссий 23 апреля в 13:31
Дайте человеку в тишине побыть,погода дурная,пожилой человек
Моська-слон 23 апреля в 13:32
Автор, к сожалению да, вы 2- 3 р в неделю и еще кто то, ктг рядом живет, может соседка какая..Я так порисматриваю за бабулей 95 лет. Она, правда, дай бог каждому так в 95 лет . Прихожу 3 р в неделю , еду готовлю, просто пару часов побуду туда сюда..
автор Моль Моллівна 23 апреля в 13:33
Ответ дляElena_Kiev_Solomenskiy
получается, что она хочет умереть, чтобы пошел запах и соседи искали родственников? это ужасно. пардон за натуралистичность.
Запах не піде, бо вона знає, що я все одно приїду. Але жити не хоче - це факт
ПробілНеПрацює 23 апреля в 13:34
Автор, вам придется рано или поздно нанимать сиделку. Это не так дорого и страшно, как кажется. У нас была почасовая. Всего три часа в день - два утром и час вечером. И два раза в неделю ездила я. Вот такой вариант и по деньгам посильный и вас разгрузит.
Copy-Paste 23 апреля в 13:35
Ответ дляМоль Моллівна
Ми були у терапевта, кардіолога, невролога, здали всі можливі аналізи, УЗД серця, голови, кардіограму, тільки мрт не зробили, бо я вже не могла її мучити. Лікарів і лікарні вона ненавидить. Навіть аритмію не змогли поставити, приймає тільки ліки від тиску і холестерину. Не бачать лікарі нічого критичного
То что вы описываете,вполне может быть деменцией. И оставлять одного в квартире такого человека,просто нельзя. Он может причинить вред себе и окружающим
автор Моль Моллівна 23 апреля в 13:37
Ответ дляМарфа Українівна
Якщо вам стане легше. Мої тітка і бабуся теж важко уходили, при цьому категорично не хотіли переїзжати ( та і мабуть не треба) хтось з родичів постійно навідувались, коли вже ближче до смерті то жили з ними деякий час
Так, я не хочу її силою тягнути. Просто так сталося, що я одна, мами вже давно нема, брат на війні, а сторонніх людей вона не хоче
1 1
автор Моль Моллівна 23 апреля в 13:40
Ответ дляКартаБезКомиссий
Дайте человеку в тишине побыть,погода дурная,пожилой человек
Я боюсь, що вона впаде, що у неї розвалюється або закінчиться вода, що вона не зможе встати і замерзне. Все це крутиться в голові цілодобово, не можу відпустити ситуацію
2 1
Летюча помилка 23 апреля в 13:40
Ответ дляМоль Моллівна
Не можу. Пропонували і до нас, і квартиру поміняти ближче, відповідь одна - вона хоче померти в своїй квартирі і їй соромно за себе перед іншими людьми, нікого бачити не хоче, жити не хоче.
То бабуся готова померти. Вона живе одним днем. Ви не зможете це змінити, та і не треба вам щось змінювати в її голові. Бабуся колись покине цей світ. Вам це треба прийняти. То станеться не з вашої вини. То просто станеться, бо вона людина похилого віку.
автор Моль Моллівна 23 апреля в 13:45
Ответ дляПробілНеПрацює
Автор, вам придется рано или поздно нанимать сиделку. Это не так дорого и страшно, как кажется. У нас была почасовая. Всего три часа в день - два утром и час вечером. И два раза в неделю ездила я. Вот такой вариант и по деньгам посильный и вас разгрузит.
Думаю, що це станеться тільки коли/якщо вона перестане повністю усвідомлювати реальність. Поки вона в свідомості, не можу йти проти її волі і нервувати
КартаБезКомиссий 23 апреля в 13:45
Ответ дляМоль Моллівна
Я боюсь, що вона впаде, що у неї розвалюється або закінчиться вода, що вона не зможе встати і замерзне. Все це крутиться в голові цілодобово, не можу відпустити ситуацію
Почему она упасть должна?вы думаете,человеку в кайф,когда его автономии лишают?
КартаБезКомиссий 23 апреля в 13:46
Ответ дляЛетюча помилка
То бабуся готова померти. Вона живе одним днем. Ви не зможете це змінити, та і не треба вам щось змінювати в її голові. Бабуся колись покине цей світ. Вам це треба прийняти. То станеться не з вашої вини. То просто станеться, бо вона людина похилого віку.
С чего вы взяли,может она десятку еще проживет
автор Моль Моллівна 23 апреля в 13:47
Ответ дляCopy-Paste
То что вы описываете,вполне может быть деменцией. И оставлять одного в квартире такого человека,просто нельзя. Он может причинить вред себе и окружающим
Чомусь невролог зовсім не запідозрила деменцію, написала тільки «порушення мнестичних функцій» До психіатра я її вже не потягну
автор Моль Моллівна 23 апреля в 13:48
Ответ дляЛетюча помилка
То бабуся готова померти. Вона живе одним днем. Ви не зможете це змінити, та і не треба вам щось змінювати в її голові. Бабуся колись покине цей світ. Вам це треба прийняти. То станеться не з вашої вини. То просто станеться, бо вона людина похилого віку.
Боляче це прийняти, страшно пропустити той момент, коли вона буде потребувати допомоги, а мене нема поруч
Летюча помилка 23 апреля в 13:49
Ответ дляКартаБезКомиссий
С чего вы взяли,может она десятку еще проживет
Якщо читати не вмієте, то не варто коментувати. Колись, то може і десять і 15 років, а може і раніше.
КартаБезКомиссий 23 апреля в 13:51
Ответ дляМоль Моллівна
Боляче це прийняти, страшно пропустити той момент, коли вона буде потребувати допомоги, а мене нема поруч
А человек хочет автономии,и чтоб вы отстали)))не чудит в край,не лезьте,это самостоятельная личность
автор Моль Моллівна 23 апреля в 13:51
Ответ дляКартаБезКомиссий
Почему она упасть должна?вы думаете,человеку в кайф,когда его автономии лишают?
Бо у неї немає сил, вона ледь ходить, а зараз так взагалі лежить. Прокинеться, надумає піти в туалет наприклад, хоча вона в памперсі і впаде. Я поважаю її кордони, не обмежую, але не впевнена, чи правильно я вчиняю, залишаючи її саму
КартаБезКомиссий 23 апреля в 13:52
Ответ дляМоль Моллівна
Бо у неї немає сил, вона ледь ходить, а зараз так взагалі лежить. Прокинеться, надумає піти в туалет наприклад, хоча вона в памперсі і впаде. Я поважаю її кордони, не обмежую, але не впевнена, чи правильно я вчиняю, залишаючи її саму
Знаете,я когда то болела,и самый ад было,когда приперались родственники и распоряжались
КартаБезКомиссий 23 апреля в 13:53
Ответ дляМоль Моллівна
Бо у неї немає сил, вона ледь ходить, а зараз так взагалі лежить. Прокинеться, надумає піти в туалет наприклад, хоча вона в памперсі і впаде. Я поважаю її кордони, не обмежую, але не впевнена, чи правильно я вчиняю, залишаючи її саму
Она вас сама попросила,оставить ее в покое
автор Моль Моллівна 23 апреля в 13:55
Ответ дляШукаю трусики
Ой, так, мабуть більшість людей, проходе таке випробування. На жаль, так і буде, бо нічого не змінеш. Ви, молодець, що піклуєтесь, хвилюєтесь, доглядаєте. Вік поважний, тому ,підтримуйте її, але не забувайте, що все це і на ваше здоров´я відбивається. Сил, вам і витримки!
Дякую