Тільки не про гроші• 27 мая 2024

Украинские полярники и пингвины (11 млн $)

Извините, куча тем, но давайте выслушаем самих полярников:
Глобальное потепление больше всего отразилось на Антарктиде. Еще полвека назад зимой здесь были отрицательные температуры до -40 градусов, а сейчас -10-12, ниже не бывало.
Каждую субботу, когда на станции только зимовщики, мы красиво одеваемся, а наш повар готовит праздничный стол. Его блюдам позавидует даже мишленовский ресторан. Так что мы одеваемся, как на Новый год или День рождения, и отмечаем конец недели’, — рассказывает полярник.
’Кто хочет, может выпить алкоголь: шампанское, привезенное к Новому году или крафтовое пиво, которое полярники изготавливают самостоятельно.’
’В прошлом году ’Сильпо’ подарило нам пивоварню и хмель. К тому же мы не съедаем все запасы: кто-то пьет чай или кофе без сахара, например. Поэтому ресурсов для пивоварения достаточно. Все, как в домашних условиях в Украине: нужна неделя, чтобы реагенты сработали и пошло брожение’, — объясняет Сергей.
Все индивидуально, говорит айтишник. Однако, по статистике, в среднем за год экспедиции полярники набирают до 10 кг веса:

’У нас повар очень классно готовит: много борщей, супов, каши, обязательно мясо, морепродукты — все это у него прекрасно получается. Могу сказать, что мой рацион изменился кардинально. Не знаю, как мне жить, когда вернусь в Украину, потому что я так хорошо готовить не умею, а каждый день есть в ресторанах — это слишком’.
Не цілуюсь з бодуна• 27 мая 2024
Ответ дляГейТуда
Співчуваю,але ж в нас не всі чоловіки вооють,і наука на мою думку це останнє що треба знинищити.
Єдине, що вони ’досліджують’ - засвоєння бюджетних коштів, науку було знищено ще у 90-і роки, те, що там зараз лишилося, не має до науки жодного відношення

Ліплю вареники• 27 мая 2024
Ответ дляCatyK
Давайте выслушаем полярников, да. И желательно без анонимов и в положенном разделе.

https://www.facebook.com/AntarcticCenter/posts/842...

ПІНГВІНИ ЧИ ДРОНИ: ФАЛЬШИВА ДИЛЕМА ВІД РОСІЙСЬКИХ ІНФОКІЛЕРІВ
Україна витрачає мільйони на пінгвінів замість дронів! Антарктичну програму треба зупинити на час війни! Що не так з цими тезами?
Друзі, ми бачимо, що останні кілька днів в інфопросторі намагаються розігнати негативні меседжі про фінансування українських досліджень Антарктики. Вони побудовані так, щоб викликати емоційну реакцію😡 людей, не залишивши місця критичному мисленню.
Чому йдеться про відверту маніпуляцію, пояснюємо конкретними фактами:
❌️Кошти з антарктичних досліджень НЕМОЖЛИВО витратити на дрони та будь-які інші військові потреби. Наша програма фінансується з тієї частини держбюджету, що передбачена ВИНЯТКОВО на гуманітарні видатки. Наповнюється вона винятково за кошти міжнародних партнерів саме з умовою витрати цих коштів лише на цивільні потреби. Тобто ці гроші не можуть піти на закупівлю дронів, патронів, зарплату бійців чи будь-які інші військові потреби.
🤝Крім бюджетних коштів, програма фінансується за рахунок міжнародних проєктів та співпраць. Наприклад, Польська антарктична програма вже третій рік частково фінансує експедиції нашого наукового судна “Ноосфера”, а в програмах Єврокомісії “Горизонт” НАНЦ на конкурсній основі виграв фінансування вже трьох проєктів, ще чотири на розгляді.
💰Ще одна вигадка про фінансування: бюджет програми з 2022 року нібито зріс в 10 разів. Поширювачі інформації показують скрін лише одного тендера за 2022 рік на міжрейсове обслуговування “Ноосфери”, тобто без витрат на власне рейси судна, на станцію “Вернадський” тощо. Насправді у 2022-2024 роках бюджет антарктичної програми є сталим, що можна перевірити у відкритих джерелах, зокрема, законах про Держбюджет та на тому ж Прозорро.
🐧Наша улюблена маніпуляція про “гроші на пінгвінів”, яку поширили навіть деякі поважні медіа. Основними дослідженнями на нашій станції завжди були геофізичні та метеорологічні, а пізніше додалися біологічні. Деякі ряди геофізичних та метеорологічних спостережень на “Вернадському” є найдовшими в усій Антарктиці: кліматичні ведуться щодня з 1947 року, магнітного поля Землі – з 1954-го, рівня озону в атмосфері – з 1957-го. Завдання наших вчених – збирати, обробляти та передавати ці дані в міжнародні та українські організації. Ними потім користуються для найрізноманітніших потреб – від навігації суден та літаків до побудови кліматичних моделей або ж звичайних прогнозів погоди. Загалом Державною програмою передбачено виконання 93 наукових заходів для реалізації 20 глобальних наукових завдань за сімома науковими напрямами.
🔬Звісно, частина українських досліджень стосується й пінгвінів, насамперед ми вивчаємо їхню реакцію на зміну клімату, а також з їхньою допомогою визначаємо, чи не відбувається в Південному океані перевилов антарктичного криля, який здійснює й Україна (друге дослідження проводимо на замовлення Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики). Із 93 наукових заходів Держпрограми пінгвіни фігурують у 2 (прописом: двох). У відсотках це 0,035% від загальних видатків на роботу в Антарктиці. Тобто маємо справу із класичним пересмикуванням: всі видатки програми, де левова частка – це підтримка української дослідницької інфраструктури у Антарктиці, решта – дослідження за майже сотнею наукових заходів, оголошують “видатками на пінгвінів”, і це дослідження подається як щось кумедне та непотрібне.
⛔️Антарктичну програму не можна призупинити на час війни. Її можна або продовжувати, або ліквідувати зовсім. Чому? Ми вже згадали про безперервні спостереження – для світової науки вони мають величезну цінність саме тим, що робляться постійно в один час за одними методиками, тобто доступні для порівняння. Саме за кліматичними даними з 1947-го ми зараз бачимо, що середньорічна температура в Антарктиці зросла на понад 3°С! І таких прикладів – багато. Ряди даних з “дірками” не мають цінності для науки, тобто перервати спостереження зараз – це обнулити українські зусилля та інвестиції попередніх трьох десятиріч, разом із півстолітніми зусиллями та інвестиціями Британії.
🏠Якщо в Антарктиці не доглядати за інфраструктурою станції та поставити в “холодний відстій” криголам, станція просто зруйнується, а судно піде на металобрухт. Після Перемоги нам доведеться будувати все це з нуля, а це незрівнянно (на порядки величин) більші видатки, ніж кошти на підтримку програми. Після розпаду СРСР росія не віддала нам жодної союзної станції. Нашу нинішню станцію ми отримали безкоштовно від Великої Британії, для чого свого часу українські науковці та дипломати доклали колосальних зусиль. Після цього Україна зробила багато інвестицій, щоб бути антарктичною державою. Зупинка антарктичної програми просто все це перекреслить.
🌐Ще
Да да да, шо ж еще расскажут казнокрады. Шарий виноват во всем 😂
Хоть ссы в глаза как говорится
Дую на вітер• 27 мая 2024
Ответ дляНеВРотик
Ну ну, а когда у нас после совка позакрывались одни за другими сколь бы существенные программы, то потом все начинают орать ’в Украине ничего нет, мы деградировали, одну пшеницу делаем’.
Вы все уж определитесь - или крестик или трусы.
Сначала решаются приземлённые бытовые проблемы людей,а потом великую науку изучают.Или это делается в комплексе.Чем мне поможет изучение Арктики,если у нас в селе ,вместо сгоревшего водопроводного насоса,поставили настолько слабый,что вода бежит такой тоненькой струйкой,что даже счётчик не крутит?
автор Тільки не про гроші • 27 мая 2024
Ответ дляПоміркована думка
Пингвины вторые сутки икают 😭😭😭
Полярники написали що їх популяція значно зросла і вони все застали навкруги, так що все в них добре.
...аяприкольная• 27 мая 2024
По моему скромному мнению:
Институт ботаники
Отдел украинистики
Институт математики
Нан этнологии и фрльклористики
Институт медицины труда
Институт проблем материаловеденич
Институт проблем мощности
Институт растений
Издательство академпериодика
Институт исторической регионолистики
Институт пчеловодства
Институт энциклопедический исследований
Институт магнетизма

Могу перечислять и перечислять. Не кажется ли вам, что в условиях войны - это все не нужные трутни? Которым платят зп, больничные, премии, отпускные, оплата помещений, счетов, оплата на ОЧЕНЬ важные исследования

И самое главное, сколько миллионов уходит в месяц, день, год, на каждый их них.
И как-то норм, потому что говно на вентилятор никто не вкидывает. А тут до...бались до пингвинов
Котомафия• 27 мая 2024
Ответ дляТільки не про гроші
это, безусловно, важно. но нам то что? нам угрожает засуха? или похолодание? ими мировой океан поглотит наши земли, если все ледники растают?
Ліплю вареники• 27 мая 2024
Ответ дляТільки не про гроші
От я і кажу дамо слово полярникам! Ні ну якщо дуже холодно, то варто жирок запасати, хоча там виявляється - 10 взимку лише.
Манька вчера распиналась , писала шо -70))))

Котомафия• 27 мая 2024
Ответ дляЛіплю вареники
та у маньки или коллеги ее и в чебоксарах вечная мерзлота
Ліплю вареники• 27 мая 2024
Ответ дляКотомафия
Ну я тоже так подумала что из Якутии строчит , в курсе что такое вечный собачий холод, плюс бурятов любит , а шо якут, шо бурят -все на одно лицо ))
автор Тільки не про гроші • 27 мая 2024
Ответ дляНе цілуюсь з бодуна
Интересно, насколько сильно пострадают пингвины, если свернуть эту программу полностью? Или пострадают только пингвины из ОП?
Полярники пингвинов вообще не трогают. Пингвины не пострадают, им пофиг.
Гола з конопель• 27 мая 2024
Ответ дляПоміркована думка
Пингвины вторые сутки икают 😭😭😭
а уявіть, що з ними буде, коли кнуряку бородатого і відгодованого побачать
НеВРотик• 27 мая 2024
Ответ дляДую на вітер
У вас в селе насосы ставят с ваших местных налогов или с ваших коммунальных платежей. Вам в селе ничем не поможет закрытие государственных научных программ.

Печально когда люди дупля не отстреливают в укладе государства - какие налоги куда идут, какие власти за что отвечают и тд. Такими очень легко манипулировать.
Гола з конопель• 27 мая 2024
Ответ дляНе цілуюсь з бодуна
інфаркт головний пінгвін-пиляч дістати може від згортання
автор Тільки не про гроші • 27 мая 2024
Ответ дляДую на вітер
Пам´ятайте, що в цей час український полярник у непростих умовах варить крафтове пиво 🍺, і вам одразу стане легше!
Невидимка Майя• 27 мая 2024
Ответ дляГола з конопель
аякже.... в якості жаркого
Вони не їстівні
Гола з конопель• 27 мая 2024
Ответ дляНе цілуюсь з бодуна
а ще на гранти розводять
Гола з конопель• 27 мая 2024
Ответ дляЛіплю вареники
Хоть ссы в глаза как говорится
ну. вони знають, що зеленосилосним і таке зайде. Ба більше, їх виборці самі собі правдоподібну версію придумають. Це як русня робить вигляд, що вірить скабєєвій, так і оці
Дую на вітер• 27 мая 2024
Ответ дляНеВРотик

Действительно.Ну тупые,не понимают как бюджет пилят начиная с насосов и заканчивая изучением пингвинов.
Малая Налегке• 27 мая 2024
Ответ дляДую на вітер
Співчуваю( У батьків взагалі два місяці уже води немає, возять скутером зі скважини, бо ж тепер і город, поливати треба.

Гола з конопель• 27 мая 2024
Ответ дляЛіплю вареники
то вона зі знижками переплутала
Невидимка Майя• 27 мая 2024
Ответ дляДую на вітер
Это ж какая экономия! Ставьте на ночь под тот тоненький ручеек выварку или кастрюлю на 20л
ГейТуда• 27 мая 2024
Автор,про що мова,гроші звісно крадуть,але явно не прості полярники
Гола з конопель• 27 мая 2024
Ответ дляНевидимка Майя
Вони не їстівні
важливий сам процес
Малая Налегке• 27 мая 2024
Ответ дляГейТуда
Я певна, що їм з тої закупки доходить мізер.
автор Тільки не про гроші • 27 мая 2024
ЗАСРАЛИ навкруги
Малая Налегке• 27 мая 2024
Ответ дляТільки не про гроші
ЗАСРАЛИ навкруги
Гарнюні.
Дую на вітер• 27 мая 2024
Ответ дляТільки не про гроші
Без воды,в темноте меня будет радовать,что хоть пингвинам повезло в этой жизни.На их изучение государство миллионы выделило,а на изучение того,как граждане живут в пещерных условиях,и копейки не дало.
Невидимка Майя• 27 мая 2024
Ответ дляГола з конопель
важливий сам процес
Ото Ви садюга! Вбивали б цих милих і смішних птахів ради процесу полювання?
автор Тільки не про гроші • 27 мая 2024
Ответ дляГейТуда
Про меню, про температуру, про пінгвінів🐧
Невидимка Майя• 27 мая 2024
Ответ дляТільки не про гроші
ЗАСРАЛИ навкруги
Всі живі істоти какають, люди теж