Безпринципова• 03 июня 2024
У вас есть секреты, о которых вам не с кем поговорить?
Например, история болезней которые стигматизируются, или насилия, или еще что-то подобное. Когда вы для себя понимаете, что это не стыдно и вы не виноваты. Но в обществе это считается зазорным и вызывает снисходительное отношение, и соответственно вы практически ни с кем не можете об этом поговорить?
Влияет ли это на общение с людьми с целом?
Результат:
вже голосів:
23 (42.59%)
Есть, не влияет
14 (25.93%)
Нет
12 (22.22%)
Есть, влияет
5 (9.26%)
Результаты
Тушьмушьнюшь• 03 июня 2024
Ответ дляЯспАкойнаЯ
Жесть я тоже из Днепра, даже не слышала никогда о таком :(
это было в 2016-2017 году, Зоощит рулит!!
ЯспАкойнаЯ• 03 июня 2024
Ответ дляМуркамурковна
Елементарно..зайдіть у вікі і почитайте смисл 2 слів
Мне теперь интересно с каким словом вы путаете жалость.
Муркамурковна• 03 июня 2024
Ответ дляЯспАкойнаЯ
Я ж ніколи нічого не путаю Жа́лість — одна з форм почуття дискомфорту, часто набуває вид поблажливого співчуття[1]. Об´єкт жалості сприймається як «жалюгідний», тобто принижений у своєму нещасному становищі[2]. Жалюгідна людина позначає себе через скаргу, яка позначає недолік, заподіяний або самим ходом речей, або іншою істотою. Водночас відсутність жалю робить людину «безжальною», тобто жорстокою. В цьому випадку жалість наближається до милосердя. Однак іноді у жалості може переважати мотив переваги[3]. Також жалість може виникати з приводу втрачених речей. Можна жалкувати про втрачений час, речі або загиблих істот («Пташку шкода»[4]). Тут жалість наближається до печалі.
Разом з тим жалість до себе часто трактується як негативне почуття[5], що заважає власному саморозвитку. З цієї точки зору жалість консервує нещасне становище та приймає його як об´єктивну даність[6]. Тут жалість наближається до поблажливої любові, яка прощає слабкості[7][8].
Муркамурковна• 03 июня 2024
Співчуття́ — 1. Чуйне ставлення до чийого-небудь горя, до чиїхсь переживань. // Почуття жалю, викликане чиїм-небудь нещастям, горем. // Жаль, висловлений усно або письмово з приводу нещастя, горя, що спіткали кого-небудь. 2. Доброзичливе, прихильне ставлення до кого-небудь; підтримка, схвалення. [1].
«Співчуття — сердечне ототожнення з бідою (стражданням) іншого, що спонукає нас робити те, що можемо, щоби допомогти. Біда є будь-чим, що людина страждає проти своєї волі: що нас рухає до співчуття це — певне зло руйнування і болі протилежне до природного бажання. Зло, що має характер невдачі, нещасного випадку, що не піддається нашій свободній волі — більш ймовірне розбудити наше співчуття, а особливо якщо воно трапляється тим, вся воля котрих слідувала добру. Ми засмучуємося нещастями інших настільки наскільки ми вважаємо їхню біду нашою власною. Так, нестача, котра може трапитися нам в дійсності або нестача, котру ми відчуваємо переймаючою нас через любов — є тим що рухає нас до співчуття. Боже співчуття є повністю цього другого розряду, бо Він любить нас, як щось, що належить Йому. Радість та мир не добавляють жодної додаткової чесноти до милосердя, оскільки вони втішаються в тому ж аспекті доброти, що любить і милосердя; але співчуття новий аспект, страждання того кому ми співчуваємо. Що стосується зовнішньої активності, співчуття — ціле правило життя християнина; але внутрішнє уподобання доброзичливості (доброчинності, благодійності), яка прив´язує нас до Бога, є більш ніж просто любов та співчуття до наших ближніх
ЯспАкойнаЯ• 03 июня 2024
Ответ дляМуркамурковна
Может конечно дело в языке :)
ЖАЛОСТЬ, -и, ж. Чувство соболезнования, сострадания к кому-, чему-л. Проявление эмпатии. Через жалость люди могут прочувствовать эхо чужой боли, проявить сострадание, поддержку и любовь.
В украинской википедии не всю информацию перевели :)
Вот ссылка текст полностью :
Безпринципова
• 03 июня 2024
Ответ дляМуркамурковна
совершенно несерьезные источники в этой статье вики, которую вы цитируете
Муркамурковна• 03 июня 2024
Ответ дляБезпринципова
Та да))
Муркамурковна• 03 июня 2024
Ответ дляЯспАкойнаЯ
Может конечно дело в языке :)
Вот ссылка текст полностью :
Така інформація відображається у всіх псих книжках
То я не знаю.. в расейських кажуть .. пиз..ть- значіть любить
То ну не знаю...
ПростоБелка• 03 июня 2024
Для мене жалість та співчуття різні речі теж.
Співчуття - ми на рівних і мене чи я когось підтримаємо у важку хвилину.
Жалість - тебе жалість, але при цьому почуваються кращими за тебе, бо самі в таку біду не вляпалися. Якось так
ЯспАкойнаЯ• 03 июня 2024
Ответ дляМуркамурковна
То ну не знаю...
Все я поняла вы руссий язык не понимаете...серьезный случай, нужно было сразу сказать я бы вам не писала на русском.
Вот на укранском языке :
Кукусикиииииии• 03 июня 2024
У мене є три подруги, які точно не осудять мене за деякі речі, які траплялись зі мною і не всім про це можна говорити..але я не всі секрети розповідаю. Колись раз, якраз одна з цих подруг розповідала мені щось подібне. Я її уважно слухала, а потім мені стало погано. Я пішла у вбиральню і мене знудило. Я повернулась як ні в чому не бувало і ми продовжили. Я не могла її засуджувати, але мені стало огидно. І ось після цього я уявила, якщо і моїй подрузі стане так?) це так не зручно було мені і тяжко….тому деякі речі знаю тільки я..
ЯспАкойнаЯ• 03 июня 2024
Ответ дляПростоБелка
Про сочувствие вы тоже лукавите
Вот я поломала руку, две. Вы мне сочувствуете ?
Муркамурковна• 03 июня 2024
Ответ дляЯспАкойнаЯ
Вот на укранском языке :
Я вообще нічого не знаю, я тупа..))
Тепер введіть там же Співчуття і зафіксуйте собі різні слова
+ Перейдіть на слово ЖАЛЬ..яке є корінь слова жалість
Капец... Якщо ви ’жалкая’ то вас і жаліють! Якщо у вас горе то вам співчувають... Тепер розберіть що таке жалкая і що таке людина, яка в горі
Мадам Тю-лю-лю• 03 июня 2024
О своей болезни я могу говорить только с теми людьми, у кого такое же. Остальные не поймут. И даже покрутят пальцем у виска, от того, что происходит на психологическом уровне.
Безпринципова
• 03 июня 2024
Ответ дляМуркамурковна
Я вообще нічого не знаю, я тупа..))
Ну так пожалуйста
’Жаль - 2. Співчутливе ставлення до чийого-небудь горя, переживання; жалість, співчуття. Тільки в серці збиралась ненависть до Петра та жаль до Насті ’
Мадам Тю-лю-лю• 03 июня 2024
Ответ дляSo_so
Задумалась. ВИЧ, например, стигматизируется в обществе. Моя старшая дочка проходила практику в общественной организации, которая работает с подростками с ВИЧ, бедным детям совершенно не с кем об этом поговорить.
Так что в случае какого то такого заболевания, есть общественные организации и они могут быть очень поддерживающими.
Если у Вас такое, ищите.
Очень многие болезни требуют психологической поддержки. Но понять могут только люди, которые проходят через тоже самое. Остальные заплюют.
К сожалению.
Муркамурковна• 03 июня 2024
Ответ дляБезпринципова
Ну так пожалуйста
Шось ви не все копіюєте)
ЖАЛЬ1, жалю, ч. 1. Важкий настрій, що викликається якоюсь невдачею, горем і т. ін.; сум, печаль, скорбота. І жаль, і горе, і кохання - все заразом піднялось в її душі й неначе затопило всю її душу слізьми (Н.-Лев., II, 1955, 238); Ой із журби та із жалю.. Погуляю понад морем Та розважу своє горе (Шевч., II, 1953, 152); Великий жаль за рідною матір´ю проніс через усе своє життя Коста Хетагуров (Тич., III, 1957, 409).
@ На [превеликий] жаль, вставне словоспол. - виражає жалкування з приводу чого-небудь. На превеликий жаль, у мене нема знайомих в Кишиневі (Коцюб., III, 1956, 258); Дід зітхнув. На жаль, тут не було ніяких сумнівів: донька не повернеться (Ю. Янов., І, 1958, 562).
Безпринципова
• 03 июня 2024
Ответ дляМуркамурковна
Шось ви не все копіюєте)
Эта та же страница, ниже.
Ну так и где в вашей цитате, что жалеют только ’жалких’??
ПростоБелка• 03 июня 2024
Ответ дляЯспАкойнаЯ
Про сочувствие вы тоже лукавите
На словах поспівчуваю, фізично не допоможу бо я вас навіть не знаю.
Жалістю було б якби я вам написала щось накшталт ’от ви ж незграба, бідолашна, що ж вам так не щастить’.
Щерпз наголошу, пишу виключно про моє сприйняття цих слів.
Безпринципова
• 03 июня 2024
Ответ дляМуркамурковна
То ну не знаю...
В каких именно книжках?
ЯспАкойнаЯ• 03 июня 2024
Ответ дляМуркамурковна
Я вообще нічого не знаю, я тупа..))
Удалено администрацией...
Муркамурковна• 03 июня 2024
Це базовий курс по психології
Чим відрізняються почуття)
Якщо вам хочеться шо б вас жаліли- це психічний розлад
Подобається вам це чи ні)
Це болячка, вавка в голові) крапка
Чим відрізняються почуття)
Подобається вам це чи ні)
Це болячка, вавка в голові) крапка
Муркамурковна• 03 июня 2024
Ответ дляБезпринципова
В каких именно книжках?
Якшо ви не психолог то вони вам і не потрібні, якщо психолог то вашої теми і не було б
Хочете комусь свої проблеми видавати..є спец обучені люди, за гроші
Безпринципова
• 03 июня 2024
Ответ дляПростоБелка
я понимаю жалость как просто свое чувство, которое может выражаться или нет. А сочувствие это уже выражение жалости в диалоге или действиях. При этом может быть и умозрительное сочувствие, когда ты не испытываешь эмоций, но понимаешь умом, что человеку плохо и озвучиваешь это.
Безпринципова
• 03 июня 2024
Ответ дляМуркамурковна
Це базовий курс по психології
Чим відрізняються почуття)
Подобається вам це чи ні)
Це болячка, вавка в голові) крапка
Чим відрізняються почуття)
Подобається вам це чи ні)
Це болячка, вавка в голові) крапка
Кто автор этого базового курса с такими заявлениями, конкретно?
Мадам Тю-лю-лю• 03 июня 2024
Ответ дляБезпринципова
Безпринципова
• 03 июня 2024
Ответ дляМуркамурковна
Я психолог как раз) Но книги по психологии могут читать не только психологи.
Рассказывать о своих проблемах - это нормально в близких, дружеских отношениях. Психологу рассказывают все же, чтобы что-то поменять. А возможность выговориться - это элемент нормальных отношений. Но есть моменты, когда это сложно, причем даже психологам)
Муркамурковна• 03 июня 2024
Ответ дляБезпринципова
Ще раз кажу.. йдіть до лікаря
Грамотний хвіст• 03 июня 2024
Есть, при чём не 1. Точнее, моя болезнь по неврологии для многих была не секретом ещё пару лет назад, такое было сложно скрывать. На таблетках взяла её на контроль и не хочу о ней говорить.
Другой мой секрет пожесчё - попытка суицида в 15 лет, не решилась, последствий нет. Первым человеком которому я об этом рассказала был психиатр, в 26 лет и подруге в 30+, у которой тоже был похожий эпизод в жизни.