Oksi092009• 12 июня 2024

Мобілізація обмежено придадних до 25 років

Дівчата, підтримайте петицію.
https://petition.kmu.gov.ua/petitions/6537
Просимо терміново розробити порядок переведення чоловіків до 25 років, які раніше були обмежено придатними і після проходження повторного огляду будуть визнані придатними, з обліку військовозобов´язаних на облік призовників.
Громадяни до 25 років, стосовно яких при приписці до призовних дільниць згідно з абзацом п´ятим частини десятої статті 14 старої редакції Закону України “Про військовий обов´язок і військову службу” було прийняте рішення “непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час, підлягає взяттю на військовий облік військовозобов’язаних”, були взяті на військовий облік військовозобов´язаних згідно п. 1 старої редакції статті 37 цього Закону, як звільнені від призову на строкову військову службу.
З вищевказаного абзацу п´ятого частини десятої статті 14 Закону України “Про військовий обов´язок і військову службу” було вилучено слова “в мирний час, обмежено придатний у воєнний час, підлягає взяттю на військовий облік військовозобов’язаних” згідно з Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист” від 21.03.2024 р.
Також Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку” від 11.04.2024 р. вищевказану статтю 37 було викладено в новій редакції.
Згідно з прикінцевими та перехідними положеннями Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист” вищезазначені громадяни підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.
Більшість з них після проходження огляду будуть визнані придатними до військової служби.
В п. 1 оновленої ст. 37 Закону України “Про військовий обов´язок і військову службу” вказано, що громадяни, придатні до військової служби, віком до 25 років підлягають взяттю на військовий облік призовників. Також зазначених громадян немає в переліку тих, хто підлягає взяттю на облік військовозобов´язаних.
Отже, просимо терміново розробити порядок зняття таких громадян з обліку військовозобов’язаних і взяття на облік призовників.
Також просимо заборонити мобілізувати без їхньої згоди вищевказаних громадян, в той час, поки розробляється порядок переведення їх на облік призовників.
4udik• 12 июня 2024
Ответ дляNataliia
ага, то есть в 18 идти и получать военник не нужно по сути как его дадут если срочной службы нет. и в универ идти не обязательно учиться после школы
Так, зараз взагалі більш логічним виглядає вступ в виш перший раз ближче до 24-25 років для хлопців
Nataliia• 12 июня 2024
Ответ для4udik
мой просто придумал, что после школы пойдет в какой то там батальен не поняла какой именно там пройдет типа подготовку , а потом уже будет поступать и на военную кафедру идти
meatlug• 12 июня 2024
Ответ дляNataliia
на каком основании если он не служил срочную службу , или военник дают после срочной а до этого приписной у них? я просто не понимаю военник в 18 выдают или в военкомат в 18 идти не нужно
Їм(обмежено придатним) видавали тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного замість приписного. Ще у 2018-19рр.
І отак підставили хлопців.
prospero• 12 июня 2024
Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього

1. Взяттю на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, у відповідних підрозділах розвідувальних органів України підлягають громадяни України:

1) на військовий облік призовників (крім Служби безпеки України, розвідувальних органів України) віком до 25 років:

які за рішенням комісії з питань взяття на військовий облік пройшли медичний огляд;

які є призовниками, що прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання;

які набули громадянство України;

які прибули після відбування покарання з установ виконання покарань, якщо раніше не перебували на військовому обліку;

які припинили альтернативну (невійськову) службу достроково і відповідно до Закону України ’Про альтернативну (невійськову) службу’ підлягають взяттю на військовий облік призовників;

які відраховані із закладів фахової передвищої військової освіти, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти та не пройшли базову загальновійськову підготовку;

2) на військовий облік військовозобов’язаних:

які звільнені з військової служби в запас та не зараховані до військового оперативного резерву;

призовники, які пройшли базову загальновійськову підготовку з додержанням умов, передбачених частиною одинадцятою статті 1 цього Закону;

які припинили альтернативну (невійськову) службу в разі закінчення строку її проходження або достроково відповідно до Закону України ’Про альтернативну (невійськову) службу’ та підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних;

військовозобов’язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання;

які набули громадянство України і згідно з цим Законом підлягають взяттю на облік військовозобов’язаних;

зняті з військового обліку Збройних Сил України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України відповідно за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України;

які відповідно до статті 18 цього Закону звільнені від направлення для проходження базової військової служби;

які досягли 25-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників;

які звільнені із служби у військовому резерві та не досягли граничного віку перебування в запасі;

які старші 25 років і раніше не перебували на військовому обліку;

які прибули після відбування покарання з установ виконання покарань;

3) на військовий облік резервістів:

які зараховані до військового оперативного резерву;

які уклали контракт про проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формувань;

резервісти, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України на нове місце проживання.

Громадянам України, взятим на військовий облік, роз’яснюються права та обов’язки, правила військового обліку та відповідальність за порушення цих правил
Nataliia• 12 июня 2024
Ответ дляmeatlug
І отак підставили хлопців.
так вже побачила статтю, це капець,
4udik• 12 июня 2024
Ответ дляNataliia
Я своєму сказала, що він, якщо це все не закінчиться, в 16 їде жити за кордон, ще до постановки на облік і це не обговорюється. Але я розумію, що в 16 він може і не погодитись. Я дивлюсь на дітей подруг - кому по 16-17 років - ніхто мам не слухає, не хочуть їхати, їм та вся воєнна романтика по приколу
Юлия-7471• 12 июня 2024
Ответ дляJane75632
Які тварі. Так все хитро закрутили!
Убьют целое молодое поколение парней и девушек с 18 до 25. В том законе прописана военная подготовка и для женщин
Nataliia• 12 июня 2024
Ответ для4udik
ми вже повернулися , отримав приписний з ним і ходить. Бо він чималенький і дуже доросло виглядає , часто зупиняють
meatlug• 12 июня 2024
Ответ дляNataliia
так вже побачила статтю, це капець,
Син забив на сполох серед однокласників. Зʼясувалося, що з класу мінімум троє мають такий самий документ.
Nataliia• 12 июня 2024
Ответ дляmeatlug
у племінниці хлопець у грудні 2019 як раз на дембель прийшов до дому , пішов навчатися у коледж , потім піде у університет . Бо я так розумію можуть забрати його , а йому 23
Sara Ice• 12 июня 2024
Ответ для4udik
Наче ні, там же є норма про вік для строкової служби - раніше було 27, зараз не знаю. Якщо до 27 років постійно отримував відстрочку від строкової служби - лишалося приписне, після виходу з призовного віку необхідно було замінити приписне на воєнний квиток. Якщо йдеш на строкову - отримував воєнний квиток. І якщо непридатний в мирний час - теж одразу видавали воєнний
А если есть приписное, а потом ещё и временное удостоверение дали. То как?
Yula-art• 12 июня 2024
Ответ дляSara Ice
То так, що ця петиція Вас теж стрсується
Блискавка• 12 июня 2024
Ответ дляmeatlug
І отак підставили хлопців.
И юристы не могут помочь? Это ребята солдатами будут служить, так как нет воен. кафедры?
meatlug• 12 июня 2024
Ответ дляБлискавка
Ні, не зміг юрист відбити. Це прогалина у законі, дурнувато зроблено, але, виходить, таким шляхом мають право законно мобілізувати хлопця до 25, якщо він не вчиться на денній чи дуальній формі.
Зараз він в учебці. Єдиний до 25 років в групі.
Соната любви• 13 июня 2024
я только в одном случае подпишу петицию.
когда до людей дойдет.
петиции нужно создавать за переговорный процесс, дипломатическое регулирование, окончание войны.

а то у нас люди требуют не окончании войны, а лишь бы именно до них очередь не дошла.
а на остальных пофиг.
автор Oksi092009 • 13 июня 2024
Ответ дляСоната любви
когда до людей дойдет.

а на остальных пофиг.
На сайті Електронних петицій також можна створити петицію. Ви можете не чекати інших, створити її самотужки.