ИзЮмрудная• 12 июня 2024

Переїзд за кордон - як забрати документи зі школи?

Вітаю. Плануємо сім´єю переїзд за кордон найближчим часом. Для запису в закордонну школу необхідно буде нострифікувати шкільні документи дітей. Підкажіть, будь ласка,, чи можу я забрати документи зі школи до від´їзду, чи необхідно спочатку легалізуватися в країні перебування та отримати довідку з місцевої школи? Наскільки я знаю, в межах України не видадуть особову справу учня без довідки про прийняття в іншу школу
Лиса Патрикевна• 12 июня 2024
Візміть довідку в Оптімі. Типу, хочемо перейти до вас

Регионщица• 12 июня 2024
Смотря какая страна.
Сыну в Австрии из Украины ничего не нужно было
Курочка• 12 июня 2024
Узнавайте в той стране куда едете, я из школы ничего не забирала, в ту которую определила надо было только свидетельство о рождении, табель и документ на основании которого мы прибываем в стране
Вкаблучках• 12 июня 2024
Не усложняйте себе жизнь. Личное дело в новой школе вам точно не понадобится.
При выезде на ПМЖ документы должны отдавать сразу после заявления, но на практике так не происходит.
Місячне Сяйво• 12 июня 2024
,ми писали в заяві що дитина буде навчатися за кордоном,назву школи,але ніяких документів що моя дитина вже навчається не просили
Хвігура мічти• 12 июня 2024
Нічого не брали з школи , за кордоном це не потрібно
Весотехник• 12 июня 2024
не заморачивайтесь, доки со школы за границей - это ни о чем.

АдеКВАтная• 12 июня 2024
Ничего не брала (двое детей)
Пошли в школу согласно возраста
Спішу - перекидаюсь• 12 июня 2024
В новій школі дитині зазвичай потрібна довідка з попередньої про переведення в наступний клас, а також виписка з оцінками (для складання еквіваленції в новій школі). Все чудово видається українськими школами навіть без присутності в школі учня (замовляла так минулого року доньці).
На місці в країні перебування можете робити нотаріально-завірений переклад отриманих документів і подавати на еквіваленцію.
Спішу - перекидаюсь• 12 июня 2024
Ответ дляВесотехник
Це не завжди так.
Може залежати від країни, від класу (віку дітей), а також від школи (приватна/міжнародна чи державна).
Тому краще мати документи про переведення і виписку з оцінками.
Раджу так Авторові.
автор ИзЮмрудная • 12 июня 2024
Ответ дляСпішу - перекидаюсь
Це не завжди так.
Раджу так Авторові.
дякую. Так, я не вказала країну - Чорногорія. Наскільки я зрозуміла, саме там для прийому в школу це важливо
Регионщица• 12 июня 2024
Ответ дляСпішу - перекидаюсь
Где вы этого набрались???!?
Приснилось?
Спішу - перекидаюсь• 12 июня 2024
Ответ дляИзЮмрудная
Спробуйте дізнатись максимум про систему і необхідні документи.

Тут ще й така річ: всі, хто виїжджав раніше, з 22 року по сьогодні - мали більш-менш легкий досвід зі школами тому, що більш лояльний підхід був. Зараз правила трохи жорсткіші і ті довідки, яких могли не потребувати рік-два назад , вимагають.

Успіху вам!
Спішу - перекидаюсь• 12 июня 2024
Ответ дляРегионщица
Где вы этого набрались???!?
Приснилось?
Це ви мені?
Трошки легше і більше поваги до учасників дискусії, а то нік вам дуже підходить

Автору пишу те, з чим стикнулась сама.
автор ИзЮмрудная • 12 июня 2024
Ответ дляСпішу - перекидаюсь

Успіху вам!
дякую. Так, я теж думаю, що зараз правила можуть бути трохи жорсткішими. Це як і з тваринами - хто зараз виїжджає, треба вже весь пакет документів робити
Кринжова баба• 12 июня 2024
Ответ дляИзЮмрудная
Да, Вы правы, в Черногории документы из школы нужны.. Здесь в какой класс брать ребёнка определяют по часам предметов, скорее всего возьмут на класс старше, в Украине образование лучше и часов по предметам больше, больше уроков в день... На вашем месте, я б просто пошла в соседнюю школу, взяла там справку, что они берут ребёнка, с этой справкой документы отдадут.
Пы. Сы. Мы с ребёнком в Черногории.
автор ИзЮмрудная • 12 июня 2024
Ответ дляКринжова баба
Пы. Сы. Мы с ребёнком в Черногории.
спасибо. Если не захотят отдавать, то так, наверное, и придется поступить. Тут еще советовали в какую-то из онлайн школ записаться, и у них справку взять
Кринжова баба• 12 июня 2024
Ответ дляИзЮмрудная
В онлайн школах документы обычно на руки не выдают, онлайн школа сама их забирает, разве что их главный офис в том же городе, что и Вы, тогда отдадут Вам...
автор ИзЮмрудная • 12 июня 2024
Ответ дляСпішу - перекидаюсь
дякую. Зрозуміла, що все-таки треба забирати документи до від´їзду. А не підкажете, чи можливо зробити переклад тут, чи краще робити вже в карїні перебування?

автор ИзЮмрудная • 12 июня 2024
Ответ дляКринжова баба
о, спасибо. Не знала этих нюансов
Кринжова баба• 12 июня 2024
Ответ дляИзЮмрудная
У нас не просили перевод, они забрали документы и сами всё сделали... Но может это зависит от школы, не знаю... Может лучше сделать, на всякий случай...
Спішу - перекидаюсь• 12 июня 2024
Ответ дляИзЮмрудная
Я особисто робила вже на місці, бо і підготуватись не було можливості, бо виїжджали навесні 22-го. Звернулась до місцевого нотаріуса і все зробила.
Вам, гадаю, треба уточнити, який запит у шкіл і зробити перед виїздом максимум, щоби потім не шукати. Ви на місцевих форумах не пробували уточнити? У нас просто дуже розвинені групи і все підказують, хто новий приїжджає. Не впевнена, що таке є по всіх країнах.
СКИБИДЫШь• 12 июня 2024
Мы до отъезда забрали. Указали в той школе место переезда наобум.
Кринжова баба• 12 июня 2024
Автор, а в какой город Вы едете? В нескольких городах есть украинские центры, они помогают оформить временную защиту, делают перевод свидетельства о рождении ребёнка в консульстве (год назад перевод был бесплатно и быстро, за три дня сделали), у них есть группы в телеграме, там можно спросить, что Вас интересует, подскажут, как лучше...
Я_не_аноним_100%• 13 июня 2024
Ответ дляИзЮмрудная
А чому саме вибрали Чорногорію для переїзду?
автор ИзЮмрудная • 13 июня 2024
Ответ дляЯ_не_аноним_100%
Важливо, що поки шукаємо країну для того, щоб просто видихнути, зібратись з думками - на рік-два, а далі будемо вже більш предметно дивитись, куди їхати. Чорногорія подобається в першу чергу своєю природою, кліматом, люди там душевні. Також, в ній досить легко легалізуватись, країна не дуже дорога, порівняно з іншими - нашої з чоловіком зарплатні буде вистачати на досить комфортне життя, мова не особливо складна і багато людей спілкуються російською, а зараз навіть і українською (це важливо, бо молодша дитина з рас і ій важко даються мови). Так, вона трохи ’провінційна’, але мене приваблює цей вайб туристичної країни і вічного ’полако’.
Розглядали ще Сербію - там ще легше легалізуватись, вона теж за нашими запитами підходить, краще з інфраструктурою, але там з екологією швах, море далеко ну і сильна політична заангажованість населення
Госпожа Белладонна• 13 июня 2024
нікого не слухайте, робіть так, як в тій країні має бути.
за заявою про виїзд на пмж мають віддати доки.