Xвостокрутелка• 01 июля 2024

Дизайнер. Наскільки затребувана професія?

Завжди цікавилася дизайном - інтер´єр і ландшафтний. Як хобі це у мене було. Чи варто зараз вкладатися в цю професію, перетворювати хобі на роботу? Найкраща подруга не радить - каже, що зараз їх дуже багато на ринку праці.
БеллаДонна• 01 июля 2024
Смотря какой дизайнер
Вы же понимаете, что у хороших специалистов всегда есть работа
Летала_НаМетле• 01 июля 2024
Вы же понимаете, что дизайнер это не только мебель расставить и цвет подобрать?
Love_Love_Love_• 01 июля 2024
Професіонали завжди в ціні + це професія яку із собою забереш в будь який куточок світу. Лише в нас хороше навчання важко знайти. Хочете - робіть і нікого не слухайте
Elena_Kiev_Solomenskiy• 01 июля 2024
если вы хороший художник, то и будете дизайнером.
а то рисовать не умеют и называются дизайнерами
автор Xвостокрутелка • 01 июля 2024
Ответ дляLove_Love_Love_
Дякую! Мені завжди подобаються ваші коментарі - вони завжди по темі.
Дюагональ• 01 июля 2024
только платят копейки,на наемной должности так точно
Love_Love_Love_• 01 июля 2024
Ответ дляXвостокрутелка
Дякую
Будьте так ласкаві• 01 июля 2024
На ринку праці, якщо так говорити, то всіх спеців багато.
Мусик Пусик• 01 июля 2024
Брат чоловіка архітектор-дизайнер. Працює на ОАЕ. Заробляє добре. + Потрібен дуже ресурсний комп´ютер, щоб тягнув сучасні програмки і вистачило на пару років. А от дизайнерів після курсів дуже багато. І ними часто дуже незадоволені, тому що вони не взмозі почути клієнта і зробити так як він хоче. Тай заробляють мало. Пам ´ятаю до війни тут розборки були. Одна заплатила дизайнеру по 300грн за картинку кімнати. А та їй камінів понамальовувала з пуфіками і відмовлялася переробляти. Мовляв, а що ви хотіли за 300грн за картинку.
Знаю тільки одну людину, яка наймала дизайнера і залишилася задоволена.
Радикальная• 01 июля 2024
Автор, хороший дизайнер это всегда архитектор.А архитектор это 6 лет ВУЗа. Курсы дизайнера интерьера - это полная фигня.
Кудрі кручу сама• 01 июля 2024
Хороших спеціалістів завжди мало. В будь якій професії. Але хорошим ще треба стати)
Радикальная• 01 июля 2024
А хороший ландшафтный дизайнер - это инженер - генпланист
Летала_НаМетле• 01 июля 2024
Ответ дляElena_Kiev_Solomenskiy
Дизайнеру интерьеров не обязательно уметь красиво рисовать. Рисует графический дизанер.
Виниловая пластинка• 01 июля 2024
Ответ дляElena_Kiev_Solomenskiy
А що дизайнр інтер´єру малює?
Отчебучкина• 01 июля 2024
Ответ дляМусик Пусик
Тут ключевое, что он архитектор и имеет понятие как это сделать, а не просто нарисовать
Шпондєр• 01 июля 2024
Ландшафтний дизайнер, окрім іншого, має добре розбиратися в рослинах.
автор Xвостокрутелка • 01 июля 2024
Ответ дляШпондєр
Це зрозуміло.
Радикальная• 01 июля 2024
Ответ дляШпондєр
Не только. Ландшафтный дизайнер должен в первую очередь разбираться в вертикальной планировке, уметь ее грамотно делать, потом растения
Мусик Пусик• 01 июля 2024
Ответ дляОтчебучкина
Мені здається, що в цю професію йти без освіти архітектора не перспективно. Просто дизайн квартири зараз і ШІ може намалювати.
Stepa_nida• 01 июля 2024
Уфф, я про це можу говорити безкінечно) так сталося, що десь 5 дівчат з мого доволі близького оточення змінили професію на диза.
Одна навіть змінила цю професію з IT (де вона була вельми затребуваним senior розробником, однак певні життєві обставини вимусили її покинути full time роботу). Одразу спойлер - всі завалені роботою.

Про ландшафтний дизайн. В мене є подруга з освітою архітектора, яка тривалий час займалась дизайном саме ландшафтним. Вона каже, що це дуже специфічна сфера, через дорогу реалізацію дуже мало хто з замовників доходить до реалізації згідно проекту. Тобто, дизайн дуже часто замовляють ще у процесі побудови будинку, а от в ході реалізації більшість просто засіває газоном. Плюс у цій сфері затребувано ландшафт + функціонал ’прораба над садівниками’. Плюс, особисто їй постійно траплявся специфічний контингент замовників, які просто не хочуть чути, що щось тут не приживеться, щось тут реалізувати не можна і тд.

Про дизайн інтер´єрів. Потрібно бути готовим до того, що це професія, яка поєднує сильні технічні скіли (бо все починається з креслень, з купи технічних питань по інженерії) і гарну надивленість в естетичній частині. І потрібно постійно прокачувати обидві складові, бути в темі найкращої селекції як будівльних матеріалів, так і предметів інтер´єру. Моя одногрупниця почала опановувати цю професію в 2021 році,і в 2024 в неї немає вільного місця на найближчі 8 місяців. При тому, що зараз в неї вельм високий прайс, перші 3 роки не мала великого прибутку, бо:
- офіційно купувала ліцензії на програми, в яких робляться креслення і візуалізації,
- довелося оновити ноут на більш потужний,
- витрати на консультації з суміжними спеціалістами (а на початку роботи ти у 80% випадків не знаєш, чи зможе прораб технічно реалізувати твоє креслення, навіть якщо розрахунок здається ідеальним),
- витрати на поїздки (виробництва, виставки, конференції),
- розробка сайту, портфоліо на сайт (професійні фото готових проектів),
- постійно з´являються нові технології, якими хочеться опанувати (якщо на першому-другому році роботи вона робила лише креслення і візуалізації, то вже на 3 році в неї була послуга 3д моделі в bimx, де ти можеш віртуально пройтися своєю квартирою).

Тому відповідь така - якщо гориш, то все в тебе вийде. Я дивлюсь на своїх дівчат, в них очі горять від насолоди від своєї справи, готові працювати і вдень, і вночі.
Фантазерша• 01 июля 2024
Где будете брать клиентов, до того как сделаете портфолио более менее, если знаете ответ на этот вопрос, либо можете себе позволить без финансов некоторое время на раскрутку - то можно