Замороженная селедка• 24 июля 2024

Уход за инвалидом. Документы.

Всем добрый вечер!
Оформляю уход за инвалидом 2 группы.
Мой первый поход к семейному был неудачным , благодаря советчицам сегодня меня приняли и пообещали на понедельник заключение ЛКК, о том что больная лежачая нуждается в уходе. Всем ,кто советовал в моей предыдущей теме, огромное спасибо.

Подскажите пожалуйста, какие ещё документы мне собрать и куда обращаться дальше.
В интернете читаю, что можно в цнап, можно в соцзащиту. А перечень документов не нахожу. Надеюсь, что советчицы все знают и подскажут.
Рожки-да-ножки• 24 июля 2024
Можно вашу предыдущую тему? Похожая ситуация

автор Замороженная селедка • 24 июля 2024
Ответ дляРожки-да-ножки
https://sovet.kidstaff.com.ua/question-3573830
Помидорина• 24 июля 2024
Я не знаю чи допоможу, але мій колега (чоловічої статі) оформлює догляд за батьком-інвалідом.
Ось такий перелік йому дали.
Ответ дляПомидорина
Ось такий перелік йому дали.
Дякую. Я так розумію, що військовому більше документів. Я не військовозобов´язана, оформлюю щоб стаж мати. Бо фактично доглядаю з червня 21 р.
Мавка• 24 июля 2024
Может вам поможет. Консультировалась с юристом по поводу отсрочки для мужа ь.к папа инвалид и плохо передвигается. Наперёд скажу, ничего не получилось на уровне семейного, забили на это дело и не захотела дальше выяснять. Но вам может актуальна будет информация.

Добрий день.
Консультацію надаю виходячи з положень редакції ЗУ ’Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію’, яка почне діяти з 18 травня 2024 року. Так, згідно п. 9 ч.1 ст.23 ЗУ ’Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію’ право на відстрочку будуть мати в тому числі військовозобов´язані, які зайняті постійним доглядом за своїми батьком, який за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду. Тобто, якщо в довідці до акта огляду МСЕК (довідка, якою встановлювалась група інвалідності) зазначено, що особа з інвалідністю потребує постійного стороннього догляду, то відразу можна звертатися до органів соціального захисту населення для оформлення такого догляду. Якщо ж запис про потребу в постійному сторонньому догляді в довідці до акта огляду МСЕК відсутній, то спочатку необхідно звернутися до сімейного лікаря, щоб він дав направлення на ЛКК, яка повинна встановити необхідність у постійному догляді і надати про це висновок. Після отримання висновку ЛКК про необхідність у постійному сторонньому догляді можна буде звертатися до органів соціального захисту населення для його оформлення.
При цьому, звертаю увагу, при оформленні постійного стороннього догляду за своїм батьком не має значення чи є в нього інші працездатні члени сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд, військовозобовʼязаний син має право оформити постійний догляд, а відмова в оформленні такого догляду на тій лише підставі, що є інші працездатні члени сімʼї не законна (маю на увазі лише доньку, дружина вважається не працездатною, відповідно до ст. 1 ЗУ ’Про загальнообовʼязкове державне пенсійне страхування’), оскільки умова про відсутність інших працездатних членів сімʼї поширюється лише при оформленні постійного стороннього догляду за батьками дружини.
Таким чином для оформлення постійного стороннього догляду необхідно звернутися за призначенням і виплатою компенсації до уповноваженого органу (управління соціального захисту населення, центр надання адміністративних послуги) та подати такі документи:
заяву про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (від сина);
заяву про згоду отримувати соціальні послуги (від батька);
декларації про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за формою, затвердженою Мінсоцполітики. У декларації також зазначається інформація про склад сім’ї фізичної особи, яка надає соціальні послуги;
копії довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (для осіб з інвалідністю)/ висновку лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень за формою, затвердженою МОЗ/висновку лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді невиліковно хворих осіб, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися, за формою, затвердженою МОЗ.
Копії поданих документів засвідчуються посадовими особами уповноваженого органу або центру надання адміністративних послуг, який прийняв заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та про згоду отримувати соціальні послуги.
Крім зазначених документів знадобляться паспорти обох і свідоцтво про народження сина.
Після отримання рішення про призначення компенсації або акта про встановлення факту здійснення догляду (який з документів видадуть залежить від суми доходу, зазначеного в декларації, яку необхідно заповнити і подати) син зможе отримати відстрочку на підставі п.9 ч.1 ст.23 ЗУ ’Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію’. Отримувати відстрочку треба через ТЦК та СП.
Мавка• 24 июля 2024
Ответ дляЗамороженная селедка
Якщо для вас. То ставити палки в колеса не повинні, але вже у соцзахисті, на етапі отримання довідки лкк, вони можуть просто не вірити, що ви робите це для себе, а не для військовозабов´язаного... почали палки і колеса ставити саме на цьому етапі. Ходила мати чоловіка в лікарню. Але дядя мій, наскільки я знаю зробив для дідуся таку довідку без проблем, зробили обстеження за день.
Ответ дляМавка

Добрий день.
Дуже дякую.
Мавка• 24 июля 2024
Ответ дляЗамороженная селедка
Дуже дякую.
Будто ласка 🌸
Ответ дляМавка
Дякую. В понеділок звернулася до сімейного, вона відмовила в наданні довідки ЛКК. Мені на порадниці багато порадили. Сьогодні я пішла знов до сімейного і показала відео, де мама навіть сісти не може, де можна побачити на скільки одна нога коротша за другу. З таким кино, мені сказали, що прийти с понеділок за довідкою.

Леплю из пластилина• 24 июля 2024
Ответ дляЗамороженная селедка
мы оформляли в соцзащите, несете справку ЛКК, пишете там заявление, прийдет комиссия домой, если по вопросам вы наберете нужное кол-во балов, то потом свои паспорт, карту для оплаты, трудовую- что не работаете.
Вроде все.
Мавка• 24 июля 2024
Ответ дляЗамороженная селедка
Бажаю успіху 🌸
Моїм свекрам теж сімейна відмовила, думаю хотіла грошей, вони потім до завідуючої звертались, їм дали якусь бумагу подивитись і наче вони там набрали балів багато, а треба мало. Я в цьому не дуже. Я дідусю навпаки видали без проблем. В нього вже дуже стара інвалідність і йому багато років. Тому це на кого попадеш. Ви все вірно робите, потрібно виборювали своє законне право, бо вони просто творять що хочуть... на днях моємому чоловікому в держ лікарні не надали допомогу, хоча бачили,що йому погано, бо прийшов ’з вулиці’.

Ми просто не стали качатись за довідку лкк, бо чоловік не дуже і хотів. А в вашому випадку не видати таку її вони просто не мають права
Мавка• 24 июля 2024
Ответ дляЛеплю из пластилина
Вроде все.
Ой, ещё, когда комиссия к дедушке приходила, соседи должны были подтвердить, что дядя там проживает... хотя бы 3 человека вроде.
Леплю из пластилина• 24 июля 2024
Ответ дляМавка
это для акта по догляду, то другая справка.
Ответ дляМавка
Бажаю успіху 🌸

Дякую, сподіваюся , що вийде....
Ответ дляЛеплю из пластилина
Вроде все.
Спасибо, а что за баллы?
ЦібаФу• 24 июля 2024
Ответ дляЗамороженная селедка
Спасибо, а что за баллы?
У них опросник, по ответам на него начисляются баллы и по набранным дают догляд или нет.
Леплю из пластилина• 24 июля 2024
Ответ дляЦібаФу
Так, верно.
Девочки, подскажите пожалуйста по выплатам по уходу.
Они положены в любом случае по фиксированной сумме или зависят от доходов?
Просто я недавно вступила в наследство после смерти отца и продала машину. Олигарх наверное, по мнению собеса.
Конфиденциальность• 24 июля 2024
Ответ дляЗамороженная селедка
Ніби беруться доходи всіх членів сім´ї , за попередній рік чи квартал, точно не пам´ятаю. Потім діляться на їх кільність , і ця сума не повинна перевищувати ніби прожиткового мінімума на одну людину. Якщо перевищує то такий догляд з виплатами ти вже ніби оформити не можеш. Коли ми зверталися, нам відмовили, бо дохід перевищив у нас 2920 на одну людину.

Ответ дляКонфиденциальность
Продала авто у липні. В дохід не попаде. Але прожитковий мінімум в нас казковий 3023 на мене і 2361 на пенсіонера.

Якщо немає виплат , то автоматично немає стажу. Я правильно розумію?
Мене цікавить стаж. Бо дійсно працювати не виходить і я фактично 3 роки доглядаю маму. Вже четвертий рік пішов.