Рогнеда Карповна• 04 августа 2024
Вам досі не огидно спілкуватися російською?
Добрий ранок! Слава Україні!
Бачу що тут на форумі, багато порад російською мовою. Причина? Чи плануєте ви взагалі писати чи розмовляти українською мовою(і чому досі не зібралися )чи далі будете розмовляти мовою агресора?
Ответ дляАтланта
Мало ли кому что хочется или не хочется. Я вам принесла подтверждение, что древнеславянский язык больше похож на русский, чем на украинский. Вернее на украинский он вообще не похож. И он был и развивался на территории современной Украины много столетий до того, как появился украинский. А если бы вы следили за нитью разговора, то мой ответ изначально был адресован советчице, которая утверждает, что у нас до голодомора и высылок в Сибирь все говорили на украинском. А это брехня.
Церковнословʼянською тільки служби велись та церковні записи, ви таку маячню несете, що навіть смішно відповідати
Ответ дляД.Леся
Срач не срач...
Виїзжаєш за межі України - спілкуєшься там російською, до прикладу десь на відпочинку, і вуаля - уся русня радіє, що ти їхня рідня. Підходить і спілкується.
Супер, правда?
От і ідентифікація нації.
Супер, правда?
От і ідентифікація нації.
То есть пока рот не открыли восточные ставни одинаковы все?
Ответ дляГоа
Війна- ні?? В сьогоднішніх реаліях це життєво необхідно для існування нашої націі, прокидайтеся нарешті!
В сегодняшних реалиях Украине нужно оружие и перестать так тырить деньги, мова не остановит ни войну, ни восстановит экономику, ни заставить выехавших людей вернуться в Украину
KateMidina• 04 августа 2024
Ответ дляoboeva
Жителя их Ростовской области, Таганрог в частности от разговора одессита не отличат
Да ну, чтобы одессита не отличить от ростовчан и таганрожцев??? !!! Одесский говор я отличу в толпе из тысячи таких же русскоязычных!))
vasilek5050• 04 августа 2024
Я говорю лише українською, руською ні в якому разі. Люблю свою рідненьку мову, пишаюся, що я українка.
JannyMoney• 04 августа 2024
Ответ дляDid Panas
От уявіть, як би було чудово, якби форум став україномовним. Кацапи заходять сюди і нічого не розуміють про що тут мова, і не вставляючи своїх ’5 копійок’, йдуть геть звідси.
так то россияне и так не могут зайти. только с впн наверное.
Елена 2016• 04 августа 2024
Ответ дляowl62
А те, что в Донецкой области сдавали рашистам координаті домов, где остановились ВСУ -єто как? Или отопление и снаряд в дом одинаково?
к чему вы мне это написали? ну? разве об этом я вела речь. Я о том, что мовные-украинцы ненавидят русскоязычных. Не все, но есть.... а вот о себе я скажу, я буду писать и говорить на том языке, на котором я считаю удобным и нужным.
А якщо подивится з іншого боку. Україна многонаціональна країна, тут і болгари і поляки і румуни і угорці і так, росіяни. Треба повадати національне різномаїття і не передавлювати. Але я думаю угорці закарпатські вас не дратують, вірно?, тільки російськомовні. Я в побуті розмовляю російською, це моя рідна мова, я з сумської області. Можу спілкуватися і українською за потреби і ящо співрозмовник україномовний, документи виключно українською. Але чого в побуті я повинна рівнятися на якісь примхи?, чого мені нав´язують комплекс меншовартості? Я що, краду, вбиваю, принижую? Пишу на форумі українською саме через те, що це дає привелеї, що не причепляться хоч за мову.
Ответ дляnova_mama
В таке я не вірю, всі ми колись помремо.
Але чи у 70+ жити повноцінно, чи вже колір надгробку підбирати, у більшості вибір все-таки є.
Мамі моїй 72, вона працює на півставки, квіти вирощує, з подругою до театру ходить пару разів на рік.
Хоча й каже, що вже достатньо прожила і раптом ракета, то така вже доля.
А я вірю.Почитайте наприклад біографію Черчіля, від самого народження недоношеною дитиною, скільки раз він був на волосину від смерті, вів не дуже здоровий спосіб життя, але прожив 91 рік. Мабуть це було потрібно Всесвіту. Але так, всі помремо
Ответ дляJannyMoney
а если вам гадко - общайтесь исключительно с украиномовными. В чем проблема? Все должны делать как вы? с чего бы? :)
Мені було байдуже до того часу поки не стало зрозуміло що мова дійсно важлива для того щоб нас світ сприймав як окрему націю від раші
Ответ дляJannyMoney
да потому что это родной язык. на нем мысли, на нем сны, на нем не нужно подбирать слова.
Потому что взрослый человек, который говорит на суржике или на безграмотном украинском чувствует себя неловко, не может выразить все что думает, недостаточно слов.
Вот представьте вы всю жизнь шагали левой правой, а теперь можно шагать только левой ногой вперед. Это неудобно, замедляет ход, не приносит радости и не имеет смысла.
Це все виправляється за кілька місяців використання і потрібно тільки бажання, а як його не зʼявилось навіть під ракетами, то що ж..
JannyMoney• 04 августа 2024
Ответ дляAnnalise
В каком-таком мовном середовище, ахахахах. У нас города миллионники самые крупные - все русскоязычные. Я с рождения слышу только русский, украинский - в школе да по телевизору (который уже лет 10 не смотрела). Интернет контент - на русском, английском, испанском ибо проблем с изучением нужных мне языков нет.
В гос структуру раз в десятилетку пришла и наваяла какую-то писульку на украинском - не проблема. В банках/на почте украинский нужен только чтоб имя/адресат написать, а то и автоматом везде заполнено.
Короче, о каком середовище речь, аж смешно
а некоторый дубляж украинский лучше бы и не слышать никогда. кошмар и ужас.
Ответ дляsymbol
А що потрібно було зробити, якщо вам не вистачає для цього власних переконань? Голодомори та табори, як ваших бабусь російської вчили? Так найменший вплив викликає вий «принципових» як в цій темі
Достатньо зробили за роки незалежності, враховуючи, що тільки один Президент був справді проукраїнським
Что не нужно было делать….об этом поляки 11 июля каждый год вспоминают
JannyMoney• 04 августа 2024
Ответ дляГоа
на вас русский язык напал?
Ответ дляГоа
У вас ДИВОВИЖНЕ мислення тому я поставила вашу ідентичність під сумнів тепер я не сумніваюсь
Да, мне все равно) Вы ведь только приближаете возврат русского языка в Украину своей агрессией в его сторону, так что мне лично даже на руку такие темы как у вас.
JannyMoney• 04 августа 2024
Ответ дляAnnalise
Да, а что? Я русскоязычная украинка. РУССКОЯЗЫЧНАЯ, если вам доселе непонятно было
Гое непонятно наверное слово ’украинка’