НеКонец-Света• 14 августа 2024

Чому жінка в декреті деградує, а няня, кухар - це робота

Тут часто пишуть, що жінки в декреті деградують. Але… всі ці обовʼязки, які виконують пересічні жінки в декреті з деградацією важко поєднати. Адже, і няня, і кухар, і прибиральниця - це робота. А жінка в декреті часто її виконує «добровільно й безкоштовно». І це мінімум. Часто жінки в декреті мають ще купу обов’язків та справ, наче «фоном». То про яку деградацію та відпочинок йдеться?
КинДза• 15 августа 2024
Ответ дляЯ Головна
Так. Але жінка , яка має певну професію, але в декреті весь час тільки займається дитиною, куховарить, і прибирає - які корисні саме професійні знання вона удосконалює?
ну например, больше узнает про воспитание и развитие детей, детскую психологию, может если есть сад то садоводство, может если путешествует с семьей, то про мир. Да вообще много чего можно узнавать не ходя на работу. Может это не даст ей конкрутную профессию, но знаний добавит точно. А может из этих знаний выльется что-то конкретное чем можно заниматься когда дети вырастут

Топтунша• 15 августа 2024
Ответ дляЯ Головна
Хм, я навпаки, не знаю спеціальності, де не потрібно було б постійно розвиватись
Куча прикладів, по своїм подругам/знайомим: медсестра, до 30 років дійшла до старшої медсестри-це потолок у її спеціальності, наразі 42 роки, просто виконує свою роботу, подруга дійшла до главбуха теж ще 10 років тому, гарна зарплатня, але вже ніякого розвитку, трохи нудьгує, ще подруга управляюча ресторану-все по накатаній, директор меблевого магазину, вони всі успішні, дуууже гарно заробляють, жалітись нема на що, але занудьгували, подруга остеопат, вже пройшла всі доступні навчання і в Іспанію їздила навіть до відомого викладача кілька років тому, є якийсь поріг і далі вже все йде по накатаній і нема, мені здається, постійний розвиток є тільки у творчих професіях-дизайнери, хенд мейдери, музиканти тощо
Я Головна• 15 августа 2024
Ответ дляКинДза
Ключево слово у вашому дописі - ’може’: може взнає, може через багато років пригодиться. І то, ’якщо’. Знання - це не завжди про розвиток.
КинДза• 15 августа 2024
Ответ дляЯ Головна
ну так можно сказать и за любую профессию, здесь от человека все зависит, а не от того кем ты работаешь или не работаешь
Угги в горошек• 15 августа 2024
Ответ дляКалинові вуста
Нічого такого не виконувала, в декреті відпочивала і подорожувала, досить швидко повернулася до роботи, бо професійні навики потрібно постійно тренувати
Что вы там тренируете, что за 2 месяца из памяти стерлось?
Я Головна• 15 августа 2024
Ответ дляТоптунша
Чекайте но, розвиток може бути не тільки завжди вверх ,а ще й в сторони. Можна знайти суміжну спеціальність - в мене є приклад, коли бухгалтери переходили в фінансисти чи аудитори, медсестра - пройшла додаткові курси і відкрила свій салон, директор меблевого магазину і управляюча рестораном - це не стільки професії, як керуючі посади і зі знанням мов можна йти в міжнародні компанії схожих направлень
Угги в горошек• 15 августа 2024
Ответ дляНеКонец-Света
Психолог одна, підписана на неї, бо колись був гарний контент. Так нещодавно вона стала мамою… і несе те, що треба бігом на роботу для жінки. Але якийсь подвійний стандарт. Те, що вона називає деградацією, насправді робота і робочі місяця - місце няні, також команда, що прибирає в неї, і кухар (кухар 3 на тиждень + закупка продуктів; прибирання 1-2 рази на тиждень). Ось я задумалася я після її поста, чому ж це деградація, якщо більшість мам в Україні виконують цю роботу самі, дуже стомлюються, і ще винними себе почувають, що не на роботі після пологів. Плюс тут на форумі також часто пишуть в якомусь негативному руслі.
«Психолог» хоть диплом имеет? Меньше блогеров слушайте, больше думайте своими мозгами.

Я Головна• 15 августа 2024
Ответ дляКинДза
Так я тому у своїх відповідях уточнювала - ’’якщо не займається нічим іншим’’. Це по перше, а подруге - ось такий приклад, коли жінка була певна професія, в декреті жінка перетворюється на няню і домогосподарку, вона в втрачає і свої професій навички. Розумієте різницю?
КинДза• 15 августа 2024
Ответ дляЯ Головна
а объясните, что плохого стать хорошей медсестрой и быть ею до пенсии? или бухгалтером всю жизнь проработать? если тебе это нравится и ты довольна работой, зачем изобретать велосипед?
Альдебаран• 15 августа 2024
Я коли чую про деградацію у декреті, то відразі кажу: «а на роботі у офісі з 9:00 до 18:00 прямо розвиток». Працювала економістом, кожен день, кожен місяць і рік ті ж самі обов’язки. Який розвиток? А коли приходиш з роботи бігом на кухню, а у вихідні як вичавлений лимон і нічого не хочеш. У декреті почала хоч книжки читати і курси проходити, займатися улюбленою справою.
Я Головна• 15 августа 2024
Ответ дляКинДза
А де я написала, що це погано? Це була моя відповідь на повідомлення, що в цих професіях не може бути подальшого розвитку.
Калинові вуста• 15 августа 2024
Ответ дляУгги в горошек
За рік було дуже багато і мені перед виходом запропонували нову посаду
Угги в горошек• 15 августа 2024
Ответ дляКалинові вуста
Так что тренируете? Какие такие супер программы и навыки требуют многогодичного развития?
ГейСюда• 15 августа 2024
Мається на увазі, якщо у жінки була розумова праця.
Втрачаються навики. Нема розвитку.

А няня і кухар - тут все відносно.
Це не той випадок, коли жінка зациклена лише на дитині. Обмежені інтереси і тд.

Іноді няні і кухарю нема куди деградувати особливо.
Іноді дуже є куди.
ГейСюда• 15 августа 2024
Повторюсь, що мова йде про інший рівень роботи. Ваші приклади про кухарку некорректні.
Мене, наприклад, після подвійного декрету, керівник (якого особливо не бачила ніколи, бо він не безпосередній) не хотів переводити у новостворений відділ управління проектами (там потрібно було 3 працівники, а було лише два), бо він вважав, що у декреті всі жінки деградують.

Потім перевів. І не пожалкував.
Але у декреті я активно заробляла спільними покупками.
Була лідером групи модераторів одного з крупних регіональних сайтів,ми його розвивали з нуля, але з базою користувачів,яка через кілька років подвоїлася (то волонтерська робота, але дала можливість розвинути певні навики).

Тому не просто була кухаркою і нянею.
автор НеКонец-Света • 15 августа 2024
Ответ дляУгги в горошек
Ви здивуєтеся, але психолога радили мої досвідчені колеги. Тільки після рекомендації звернула увагу. Адже, ваша правда, що зараз інформації багато, й треба вміти її розмежовувати. Тут тільки рекомендації моїх більш досвідчених та шанованих колег. Та й сама ця психолог наче ок. Але деякі пости останнім часом, як на мене, трохи дивні. Це більше про материнство, бо вона сама стала мамою. І акцент на тому, що з пологового до роботи. Також була тема про готування дітям (я зрозуміла, що ця пані готувати або не вміє, або не любить), в неї був акцент, що це витрачання часу, що треба, щоб готували «спеціально навчені люди», щось таке. В коментарях писали, що вона неправа, бо є люди, які люблять готувати. Я ніколи не лишаю коментарі. А тему тут створила для роздумів. Адже і на цьому форумі багато хто з нетерпимістю ставиться до жінок в декреті. Але ж, будемо чесними, далеко не всі заможні, не в усіх є бабусі чи родичі на підхваті, та й няня для немовля коштує недешево, не всі до декрету мають високі заробітки. Але, може, мене навіть ще такий підтекст зачепив, що наче жінка має бути успішною. Але ж не всі успішні. Хіба не достатньо просто жити так, як комфортно, як добре. Ну таке. То певно я щось стомилася:-) а зараз дійсно багато інста-ідеальних картинок.
фрау Гітта• 15 августа 2024
Тому що йде знецінення ролі жінки/матері в сім´ї. Та що там за дитиною глядіти – підгузки міняти та какахи виносити. А насправді саме мама закладає (чи не закладає) базову довіру до світу у дитини, яким саме чином дитина буде сприймати цей світ: чи тут все цікаво, чи тут скрізь небезпека. І це дуже важка праця в наш час, бо це перше покоління жінок, які виховують дітей самотужки. Навіть у наших мам у більшості були бабусі в селі, куди віддавали дітей на літо, були доступні дитячі садочки, якісь гості часто знаходили і т.д. А зараз ця праця з одного боку знецінилась, типу ’тільки й може, що дітей народжувати’, а з іншого суспільство вимагає від матері ідеальних дітей, щоб нікому не заважали: ’чому я маю вислуховувати крики чужих дітей в черзі, я теж втомилася’. І самі матері почали знецінювати свою працю і тікати від емоційних проблем з дітьми. Навіть самі матері не можуть витримати сльоз та емоцій своїх дітей, або не знаю, як з ними справлятися.

Упереджуючи ваші запитання, я до декрету працювала на досить затребуваній спеціальності, навіть більше чоловічій, ніж жіночій, хоч і інтелектуального характеру. Всі думали, що я одразу найму няню і вийду на роботу, бо мала змогу працювати віддалено, але коли усвідомила значення мами для дитини, то вирішила час молодшого дитинства бути поряд з дитиною
Топтунша• 15 августа 2024
Ответ дляЯ Головна
Відкрити салон-це ж гроші треба, і як взагалі пов’язаний салон зі спеціальністю медсестри? Адже колоти мають право тільки з вищою медичною освітою, а перукарі чи манікюр зовсім не про медицину, тож мова не про розвиток у професії, а про зміну напрямку, та і про міжнародні компанії-то ви загнули, також не розвиток у професії, а звичайна зміна міста проживання з переходом на ту ж саму роботу тільки в іншому місці. Просто у нас народ дуже багато вкладає сенсу у фразу «розвиток», найчастіше там, де його нема, ми кожен день стикаємось з людьми, без котрих ми не змогли би нормально функціонувати, але в них нема розвитку і що? Вони просто живуть, виконують свою роботу-продавці, патрульна поліція, пожежники, прибиральники тощо, як і ті матусі, котрі не працюють, але кожен день виконують свою роботу, і, вибачте, тупуваті є крізь, і розвиток залежить не стільки від посади, скільки від людини, хоче вона дивитись далі своєї мушлі і пізнавати щось нове, чи ні
Я Головна• 15 августа 2024
Ответ дляНеКонец-Света
Ну про успіх - це взагалі маркетинговий хід. Нам впихнули, що таке успіх, який він має бути і що нам для цього треба купити )))
я не знаю, про якого психолога ви говорите, але як на мене, то можлива мова йде не про те, що жінка має бути успішною, а про те, що не обов´язково відмовлятися від свого звичного життя.

автор НеКонец-Света • 15 августа 2024
Ответ дляфрау Гітта

От я з вами згодна. Дякую, що написали.
Я Головна• 15 августа 2024
Ответ дляТоптунша
В косметологічний салон не потрібно всім мати вищу медичну освіту - є вимоги МОЗ по процедурам і хто їх має виконувати. Про міжнародну компанію - ви дуже помиляєтесь: це інші процеси, інші політики, інші проекти, при цьому, країну проживання змінювати не обов´язково.
Далі по вашому тексту - моя попередня відповідь була тільки про можливість розвитку, а не про його обов´язковість. Чи вчитися новому і застосовувати ці знання на практиці - діло особисто кожного.
фрау Гітта• 15 августа 2024
Ответ дляЯ Головна
Ви зараз проекуєте чоловічий тип розвитку на жінку. Вище, далі, сильніше, або ’захоплюємо нові ореали’. Є такі жінки, які вимушені в цьому напрямку розвиватися, але й саме на них лежить основна відповідальність за сім´ю. І в основній масі, ті жінки, які мають таким чином постійно розвиватися, вони від цього дуже стресують, бо чоловічий тип розвитку вимагає великої кількості тестостерону. Чи розуміє кожна жінка в чому її особистісна цінність? Не для когось, не для суспільства, а для самої себе? Чи розуміє вона, чим саме їй хочеться займатися? Чи оця погоня за успішним успіхом – це ще один гачок соціального гіпнозу чи її дійсні бажання? Чи можливо вона нудьгує не від того, що на роботі немає розвитку, а від того, що, навпаки, не може після роботи розслабитися і виробити ’дорогий дофамін’ від якісного відпочинку? Мало хто може відповісти чесно самій собі на ці запитання.
фрау Гітта• 15 августа 2024
Ответ дляНеКонец-Света
Не всі психологи однаково корисні
Тектологиня 80lv• 15 августа 2024
Ответ дляНеКонец-Света
Деградація- це відкат назад.
І якщо ти була домогосподаркою, то ти нею і залишилася по суті. А якщо мала великі амбіції, вкладалася в карʼєру, навчання, розвиток, досягла багато і раптом пішла на позицію «кухар-няня», то так, це відкат як не крути.
Бути мамою- це дуже класна роль. І шикарний досвід. Проводити час з дитиною це круто і мімімішно, принаймні, так було у мене.
Але якщо в декреті ти тільки куховариш зі зміною підгузків, не займаєшся нічим для себе і нікуди не рухаєшся, то упс. Як є.
фрау Гітта• 15 августа 2024
Ответ дляНеКонец-Света
Судячи з того, що ви описали, то ця психолог сама зловила фрустрацію від відповідальності, час на неї звалилася після народження дитини, а також від того, що може втратити свою аудиторію. Бо вона була впевнена, що її цінність – тільки в її роботі та контенту. У мене до таких одне питання: якщо після пологів жінка дуже швидко планує повернутися до свого додекретного життя, то де в цього житті дитина? Воно ніяк не виходить встигати всю діяльність, яка була до, після народження і при цьому задовольнити всі потреби дитини. Батькам потрібно усвідомити, що їхній світ змінився, ванни привели в цей світ нове життя і в нового життя є потреби, які можуть забезпечити лише батьки. Так, можна з пелюшок найняти няню, але яка ймовірність, що знайдеться така няня, яка на 100% буде транслювати дитини ті ж цінності, що і в батьків?
Я Головна• 15 августа 2024
Ответ дляфрау Гітта
Шооо? Який чоловічий тип розвитку? О боже... Чому ви відкидаєте, що жінка може прагнути нових знань? Ви вже визначтеся, чи все таки кожна жінка має сама обирати, що вона хоче, чи все таки є оці, простигосподи, чоловічі/жіночі типи розвитку.
І чого ви розглядаєте розвиток вже існуючих чи здобуття нових навичків і знань - як погоню за успіхом?
Мама Никитки-2• 15 августа 2024
А самоствердитися. 10% жінок мають розвиток на роботі, всі інші виконують тупу монотонну роботу, ще й мають 2 зміни вдома, а то і треті.
Амелі на мілені• 15 августа 2024
Ответ дляНеКонец-Света
Она скорее всего пишет про себя, а не про вас.
Мама Никитки-2• 15 августа 2024
Ответ дляКаллипсо
Так, автор, няня-повар зарабатывает деньги. Если она плохо будет выполнять свою работу, то денег она не получит или не устроится на работу из-за плохих отзывов. Есть мотивация работать хорошо и совершенствоваться. То есть она мотивирована. А просто домохозяйка нет. Разницу видите?
Отримати зарплатню яку вистачить на 2-3 рази сходити в магазин…. … ну Да ну Да 🤣🤣🤣🤣
Мама Никитки-2• 15 августа 2024
Ответ дляТоптунша
То ви про тих 10% жінок писали, що я вище написала. А який розвиток у офіціанток, у тих медсестер, що не потрапили на посаду старшої, у продавців?