ЧупакабраЗеБест• 01 сентября 2024

Ранее я думала что говносрачи разводят только на советчице и специально...

а оказуеццо нет.
была я вчерась в нашем солом цнапе (киевляне знают такой) и стала свидетелем мовносрача.
Пожилая женщина , видно что приезжая, спрашивала в окошке девушку, как ей оформить чтото там, спарвку вроде.
ДЕвушка "щощо?"
женщина повторяет,
деушко опять "що ви таке кажете?".
Женщина опять "где я могу оформить ...".
блин думаю, неужели это молодая девочнка недочуває.
Девушка уже высовуется в окно к нам "що ви мені кажете? я не розумію російську мову!".
А женщина спокойно ей отвечает "эх, сочувствую, вам надо работать над собой а не заявлять это во всеуслышанье. тут нечем гордиться.
я вот например французский раньше не понимала, взяла и выучила. не поленилась.
ведь сколько языков ты знаешь, столько раз ты человек, сказал когда-то великий писатель Антон Чехов."
Сказала тетенька и пошла к другому окошку.
Как относитесь к таким людям?и к ситуации в целом?
Счасье• 01 сентября 2024
тетя смогла віучить французский а украинский нет?))

Remensa• 01 сентября 2024
Ответ дляНе чіпай - вб ю
Це вчинок звичайного українця, в інструкціях якого не вказано що він зобов´язаний обслуговувати якоюсь іншою мовою окрім української.
Тоді він повинен надати перекладача
Не чіпай - вб ю• 01 сентября 2024
Ответ дляRemensa
Тоді він повинен надати перекладача
Хто - він?
Remensa• 01 сентября 2024
Ответ дляНе чіпай - вб ю
Хто - він?
Той ,хто шощокає
Weero• 01 сентября 2024
Ответ дляsua
Она обязана на рабочем месте говорить на украинском, но вот клиенты нет, не обязаны. И вот это ’Що-що, не розумію’ - вообще непрофессионально. Все она прекрасно понимала, просто решила уколоть, задеть, высказать свое фе. Т.е., сводила свои личные счёты, можно так сказать.
Дівчина не зобов´язана розуміти іншої мови, крім української. Вона працює у держустанові, вона знає українську. Все.
Вона може хоч тридцять мов знати, але якщо в посадовій інструкції не прописано їх використання (а воно не прописано, російська то точно) - вона має відповідати виключно українською і може сказати, що інші мови не розуміє.
Елена1265• 01 сентября 2024
Ответ дляЧупакабраЗеБест
думаете? считаете ее поступок достойным, человечным, несущим добро и свет в нашу стану?
Это волонтер был? Она на работе работает и выполняет свою работу согласно должностной инструкции. За добром - к волонтерам, за светом - в ДТЕК, киевэнерго и т.п.
Не чіпай - вб ю• 01 сентября 2024
Ответ дляRemensa
Той ,хто шощокає
З якої радості?

Remensa• 01 сентября 2024
Ответ дляНе чіпай - вб ю
З якої радості?
Ви знаєте всі мови світу? Не думаю.
А шошокать на робочому місці в держустанові - за це можна з роботи зі свистом вилетіти.
Автор - троляка
Weero• 01 сентября 2024
Ответ дляRemensa
Той ,хто шощокає
Ні, перекладача повинен привести той, хто звертається у держустанову іноземною мовою
Khmelnichanka• 01 сентября 2024
Ответ дляRemensa
Тоді він повинен надати перекладача
Ні. Це людина повинна прийти із свовм перекладачем, якщо вона не знає державноі мови своєі краіни.
vviki• 01 сентября 2024
Висновок - французька легша для вивчення ніж українська . Бабуся тому підтвердження :)
Не чіпай - вб ю• 01 сентября 2024
Ответ дляRemensa
Ви знаєте всі мови світу? Не думаю.
Автор - троляка
Еммм, вилетіти з роботи за те що?

За те що не знав російської?
Remensa• 01 сентября 2024
Ответ дляKhmelnichanka
А якщо людина з Іспанії і мову своєї країни знає?
Remensa• 01 сентября 2024
Ответ дляНе чіпай - вб ю
Еммм, вилетіти з роботи за те що?

За те що не знав російської?
За хамство на робочому місці.
Не чіпай - вб ю• 01 сентября 2024
Ответ дляRemensa
За хамство на робочому місці.
Не розуміти російської мови в Україні для вас хамство?

А можна мені посилання в КЗОТ на таку статтю?
Елена1265• 01 сентября 2024
И, кстати, той женщине вместо того, чтоб указывать девушке, какие языки иностранные ей учить, сама бы своим советом воспользовалась и выучила официальный государственный язык страны, гражданином которой она является.
Киев_Елена• 01 сентября 2024
Ответ дляКОШЪ
Красава дівчина👌
Красава женщина)
Елена1265• 01 сентября 2024
Ответ дляRemensa
Тоді він повинен надати перекладача
Такого нет в законодательстве. Можно самостоятельно нанять переводчика
Khmelnichanka• 01 сентября 2024
Ответ дляRemensa
І?
Фахівець з ЦНАПу повинна була спілкуватись з нею іспанською? Ні, це вона мала подумати про те, яким чином вони порозуміються і прийти з перекладачем з іспанськоі. Людина в Украіні, перебуваючи на державній роботі, має право спілкуватись виключно украінською мовою. Виключно.

Елена1265• 01 сентября 2024
Ответ дляRemensa
За хамство на робочому місці.
В чем хамство? В непонимании русского языка? 😂
rybka21• 01 сентября 2024
Ответ дляRemensa
цікаво, Іспанія надає перекладача, якщо в державну іспанську установу звернеться хтось українською
Не чіпай - вб ю• 01 сентября 2024
Ответ дляsua
І мала повне право

До речі, на тій же Львівщині вже мало вирости покоління дітей, що ніколи не вивчали російської)
Remensa• 01 сентября 2024
Ответ дляrybka21
Я в Іспанії не була. Але точно шошокать не будуть
Елена1265• 01 сентября 2024
Ответ дляsua
Клиенты, конечно, не обязаны. Но и работники не обязаны понимать иностранный язык. Потому есть варианты, либо нанимаешь переводчика, либо ищешь понимающего, либо не обращаешься в эту структуру 🤷🏻‍♀️
rybka21• 01 сентября 2024
Ответ дляRemensa
ну тобто таку можливість теоретично не виключаєте
english book• 01 сентября 2024
В усіх державних установах намагаюсь спілкуватись українською.Для мене є різниця .Тим більш як би попросили.
Це не важко,я теж російськомовна була до 2022го.Впевнена що жінка,яка володіє французькою,так само знає і державну мову.
Не чіпай - вб ю• 01 сентября 2024
Ответ дляRemensa
А що робитимуть? перепросять за затримку і полетять вивчати українську?
Remensa• 01 сентября 2024
Ответ дляЕлена1265
Видумана дівка з держустанови мала би сказати : ’ вибачте, я вас не розумію’. Чи всім відвідувачам треба шошокать?
Я йду з теми. Автор закинула гімно, сріться без мене
sua• 01 сентября 2024
Ответ дляЕлена1265
Где я могу оформить... - Де я можу оформити... - Сильно отличается? Прям вот совсем не понять человеку, который пусть даже ни разу в жизни не слышал русскую речь (хотя в Киеве таких точно нет).
Evga32• 01 сентября 2024
Тьотка фу.
І про мови, то Гете сказав