Но, вопрос. А будет ли на первый взгляд здоровый ужин действительно полезен для всех членов семьи? Для бабушки и дедушки, детей, родителей? Или отдельно для женщин как минимум трех поколений, и, аналогично, для мужчин. Как правильно скомбинировтаь продукты и в каком количестве предложить приготовленное блюдо каждому любимому нами человеку? Чтобы не навредить, дать организму достаточно каллорий и насытить его полезными веществами.О здоровой пище, правилах ее приготовления сейчас пишут многие диетологи и не только. Отдельное направление в науке о правильном питании – это гендерное питание. Давайте разберемся, почему мы должны знать об особенностях здорового питания детей, мужчин и женщин разных возрастных групп.
Итак, гендерное питание. Слово «гендер» в английском языке обозначает различаемую мужественность или женственность личности. Но это не синоним слову пол: мужской или женский. «Гендерный» относится не к мужчине и женщине как биологическим индивидам, а к понятиям мужской и женский. Другими словами, речь идет о качествах или характеристиках, которые общество предписывает каждому полу. Касательно гендерного питания, здесь рассматриваются характеристики продуктов, рекомендуемых для мужчин и женщин, исходя из особенностей их анатомии, физиологии и биохимии. Организмы мужчины и женщины сильно отличаются друг от друга, и не только видимыми вторичными половыми признаками. Так, например, одной и той же болезнью представители прекрасного и сильного полов болеют по-разному, и по-разному реагируют на лекарства. Более того, есть чисто женские и чисто мужские болезни. При чем, речь здесь не идет о заболеваниях мочеполовой или репродуктивной систем, которые, как известно, у женщин и мужчин разные. Например, чисто мужской считается подагра, так как у женщин она встречается очень редко.
Помните известное изречение, приписываемое немецкому философу Людвигу Фейербаху: «Человек есть то, что он ест». Если переосмыслить его и наложить на тему гендерного питания, получится следующее: женщину делает здоровой женская еда, а мужчину – мужская. Так почему же мужчины и женщины питаются практически одинаково? Ответ – из-за недостатка знаний, и этот пробел буде восполнен этой и следующими публикациями.
rainbow2018• 21 сентября 2024
Лохина є солодкою, смачною і не містить багато калорій, але, в першу чергу, це надзвичайно поживна ягода. Це справжня супер-ягода для спеціальних завдань.
Багатство вітамінів і мінералів.
Джерело даних: USDA National nutrient Database for Standard Reference
Краще джерело антиоксидантів – лохина містить більше антиоксидантів з усіх фруктів і овочів.
Однією з основних причин виникнення раку та багатьох сучасних хвороб вважаються вільні радикали, або активні форми кисню, які руйнують мембрани клітин і ДНК в організмі людини. Цей процес називається окисним стресом клітин, який відповідає за хвороби, пов’язані з процесом старіння, атеросклерозом, потоншанням шкіри і утворенням пухлин.
Антиоксиданти захищають організм від впливу вільних радикалів. За даними USDA Human Nutrition Research Center on Aging, ягоди лохини є найбагатшим джерелом антиоксидантів серед усіх фруктів і овочів. Тому допомагають запобігти онкологічним, серцево-судинним захворюванням, відновлюють клітини мозку і нервову систему, а також дозволяють зберегти гарний зір і молодість шкіри. Одним словом антиоксиданти мають істотний вплив на сповільнення процесів старіння.
Лохина містить антиоксидантні вітаміни С і Е і велику кількість антоціанів. АНТОЦІАНИ-це потужні антиоксиданти, які особливо позитивно впливають на багато процесів, що відбуваються в людському організмі. Ці сполуки, як ми побачимо нижче, це справжні спеціальні сили спрямовані природою на боротьбу за здоров’я і життєздатність людини. Це група хімічних сполук з класу флавоноїдів, які є глікозидами. Вони являються натуральними барвниками рослинного походження, і саме їм лохина завдячує своїм темно-синім кольором, тому що в залежності від рН клітинного соку антоціани можуть приймати забарвлення від червоного до фіолетового. Лохина містить від 300 до 700 мг цих складників на 100 г продукту. Ще одним важливим компонентом лохини є дубильні речовини. Це натуральні речовини, що зустрічаються в рослинах, що належать до групи поліфенолів. Вони характеризуються здатністю міцного сполучення з білками, а також стягнення, тобто дублення шкіри, завдяки чому знаходять широке застосування в косметичній промисловості. Плоди містять від 5 до 12% дубильних речовин, а їх концентрація зменшується разом з дозріванням ягід.
Крім того, лохина має заспокійливу і знеболювальну дію, а сиропи лохини лікують кашель і респіраторні інфекції. Вони володіють потужними бактерицидними і противірусними властивостями. Вони допомагають виводити токсини з організму і зміцнюють наш імунітет.
10 корисних властивостей лохини:
1. Плоди лохини мають протиракову дію
До найбільш корисних властивостей лохини належить захист від онкологічних захворювань. Лохина ефективна для профілактики раку і в якості підтримки під час лікування раку завдяки високому вмісту антиоксидантів. Підвищена кількість вільних радикалів викликає окислювальний стрес, який також називається кисневим стресом, який вважається однією з прямих причин виникнення раку. Антиоксиданти пригнічують розмноження вільних радикалів, цим самим запобігаючи руйнуванню клітин.
Від вільних радикалів втекти неможливо, природно вони існують в наших організмах, і вони виконують корисні функції. Важливо підтримувати кількісний баланс між вільними радикалами і антиоксидантами, які нейтралізують їх.
До основних джерел утворення вільних радикалів відносяться: алкоголь, нікотин, стрес і перевтома, їжа багата консервантами, сонячна радіація, забруднення навколишнього середовища, пестициди, наявні в продуктах харчування. Ми в цій ситуації небеззахисні, тому що, з іншого боку барикади у нас є фантастичні борці з вільними радикалами, такі як лохина та інші продукти, відомі своїми антиоксидантними властивостями. Це від нас залежить, чи здамося ми перед хворобами або вирушимо 1 липня до магазину або на ринок за чудесними, смачними і здоровими ягодами прямо з плантацій.
У 2017 році дослідницька група з Школи Медицини Університету Міссурі опублікували результати досліджень з вивчення впливу екстракту лохини на лікування раку шийки матки. Дослідження проводилося в чотирьох групах: 1. контрольна група, 2. група, для якої проводилася тільки променева терапія, 3. група, яка застосовувала лише екстракт лохини і 4. група, в якій використовувалася комбінована терапія, де хворі проходили як променеву терапію, так і вживали екстракт лохини. Опромінення зменшило кількість ракових клітин на 20 %, введення екстракту лохини мало кращий результат, тому що 25% ракових клітин були знищені, але найкращий ефект був отриманий у групі з комбінованою терапією, оскільки у випробовуваних було відзначено 70% зниження кількості ракових клітин.
Багатство вітамінів і мінералів.
10 корисних властивостей лохини:
1. Плоди лохини мають протиракову дію
prosto_aisha• 21 сентября 2024
О господи, а я з назви теми, подумала що знову буде тема що м´ясо це чоловіча їжа, а жіноча йогурт і яблучко, була тут колись така тема