Чотири найчастіші запитання до лікаря косметолога про ботокс
Ботокс — це ін'єкційна процедура для усунення мімічних зморшок. Навколо ботулінотерапії не припиняються суперечки — одні вважають цю процедуру небезпечною, інші вже її випробували та з задоволенням використовують цей метод омолодження.
Аби зрозуміти, як працює ботокс для лиця, розглянемо механізм утворення мімічних зморшок. Вони виникають через надмірне скорочення м'язів обличчя, і більш вразливими зонами є куточки очей та рота, перенісся, чоло. Оскільки контролювати міміку постійно практично неможливо (варто знати, що скорочення м'язів відбувається навіть уві сні), ботокс знімає цю напругу шляхом блокування нервово-м'язових імпульсів. Через послаблення м'язової напруги мімічні зморшки розгладжуються.

Ботулінотерапія абсолютно безпечна, якщо проводиться з дотриманням правил ін'єкційної кометології. Лікарі-косметологи клініки Леодерм дають відповіді на чотири найбільш поширені питання про цю процедуру.
На який день діє ботокс?
Як і більшість ін'єкційних процедур, ботулінотерапія не дає миттєвого ефекту. Тобто розраховувати, що зморшки зникнуть відразу після введення препарату, не варто. Чому ботокс не діє відразу? Бо препарат не заповнює зморшки, він впливає на причину їх виникнення — усуває спазми та скорочення м'язів. Отже, перші результати після введення препарату можна спостерігати через 3-5 днів:
- розгладження шкіри;
- повне усунення дрібних зморшок;
- скорочення більш глибоких зморшок.
За скільки часу діє ботокс — залежить від індивідуальних особливостей шкіри.
Максимальний ефект (повне усунення небажаних дефектів шкіри) від процедури наступає через 10-14 днів та триває від 3 до 6 місяців.
Препарати ботоксу впливають не лише на зморшки, його використовують для усунення птозу (опущення тканин) та лікування гіпергідрозу (надмірної пітливості) стоп і долонь.
Як зрозуміти куди колоти ботокс?
Препарати ботоксу не впливають безпосередньо на зморшки — їх мінімізація або повне усунення відбувається через розслаблення м'язів. Тому ботулінотерапія ефективна лише для усунення тих візуальних дефектів, що виникають у зоні надмірного скорочення м'язових волокон. Використовують ботокс для лоба, губ, міжбрів'я, носа, зони навколо очей та рота.
Які зморшки не прибирає ботокс? Ті, утворення яких не пов'язане з м'язовими скороченнями. Скорегувати ботулінотерапією не можна преаурикулярні зморшки біля мочок вух.
Ботулінотерапія може використовуватися і в таких випадках:
- опущення куточків рота;
- спастичний птоз верхніх повік;
- незначна асиметрія обличчя;
- зниження тонусу, в'ялість шкіри шиї, зони декольте.
Аби забезпечити максимально гарний ефект, лікар-косметолог пропонує індивідуальний графік ботулінотерапії.
Скільки тримається ботокс?
Ін'єкційне введення ботоксу — це безопераційне омолодження обличчя, що поступається операційним методикам лише пролонгованістю. Середній термін збереження ефекту - 3-6 місяців залежить від стану шкіри, віку, особливостей здоров'я та способу життя.
Вплинути на пролонгованість ефекту може недотримання рекомендацій лікаря щодо періоду відновлення. Що не можна робити протягом 2-5 днів після процедури?
- засмагати під сонцем, у солярії;
- піддаватися термічному впливу — відвідувати сауну, лазню, приймати гарячу ванну;
- займатися активними видами спорту.
Також передчасному виведенню ботоксу з організму сприяють лікарські препарати для корекції тиску, для стимуляції кровообігу та зміцнення судин, антидепресанти. При наявності хронічних захворювань, при прийомі препаратів та БАДів, необхідно обов'язково повідомити про це лікаря-косметолога.
Що означає "мігрує" ботокс?
Під виразом “міграція ботоксу” мається на увазі його вплив на регіональний м'яз, який не задіяний у формуванні корегованої зморшки. Через це можуть виникати різноманітні ускладнення:
- опущення верхньої повіки — при міграції з зони міжбрів'я;
- опущення брів — при роботі з чолом;
- птоз нижньої губи — при міграції препарату з зони кутів рота.
Ці патологічні процеси зворотні, оскільки дія ботоксу тимчасова. Відбувається міграція з декількох причин:
- використання неліцензованого препарату;
- недосвідченість, недотримання правил та принципів введення препарату лікарем-косметологом;
- ігнорування пацієнтом рекомендацій в період відновлення після процедури;
- хронічні хвороби, прийом ліків, інші критерії, що впливають на розподіл речовини у м'язах.
Більше відповідей на запитання про ботокс тут
Клініка Леодерм у Львові — це сертифіковані лікарі-косметологи з великим досвідом проведення ін'єкційних косметичних процедур. Користуйтеся послугами лише перевірених спеціалістів, отримуйте гарні результати омолодження та не переймайтеся через ризики ускладнень ботулінотерапії.