ШанельКуКу• Изменено 03 ноября 2024

Вы когда нибудь жили в ситуации под ноль?

Ну вот без запаса денег вообще? что то купили к примеру давно мечтательное?
Как часто занимаете?
Какой принцип вашей финансовой грамотности ( стабильности, не стабильности)
СирОжино пирОжино• 03 ноября 2024
Завжди, особливо після 24 лютого відкладаю гроші. Отримую зп, половину переводжу в дол, інше витрачаю без страху.
Зараз особливо намагаюсь не витрачатись на зайве, тому що невідомо що завтра буде, на відкладені гроші якщо що емігрувати буде, або якщо війна закінчиться - куплю машину/розширю житло, або дитині на навчання буде.
Єдине що намагаюсь не шкодувати грошей на емоції сімʼї, а особливо дитині - організовувала ДР йому, вожу на розваги, їздила в Італію у відпустку.
Да Щас же• 03 ноября 2024
Ответ дляБольшой секретик
Наверное, вы живете далеко от боевых действий. Я очень боюсь, что все пропадет при попадании.
На півдні України.
Але я не тримаю все в готівці, десь половина лежить на валютній банківській картці. Саме тому, що не хочу раптом що втратити все.
В шоколаде• 03 ноября 2024
Ответ дляБольшой секретик
Я не знаю наскільки товста у вас пачка.
Моя мамочка жила в зоні супер активних бойових дій. В підвалі. Так у неї була куртка. В підкладки зробила карман - там лежали документи. А гроші зашила в воротнику куртки. Ця куртка була або на ній або поруч з нею.
Так в ній і виїхала
Дикая Роза• 03 ноября 2024
Жили, не дуже довго, коли робили ремонт. До останньої краплинки вкладали, бо треба було швидко переїхати
Оябунчик• 03 ноября 2024
Перед війною квартиру мрії купили. На всі наші запаси)))
На паровозе• 03 ноября 2024
Когда-то было давно.
Для меня это огромный стресс, я все делаю, чтобы такого больше не было
любименькая• 03 ноября 2024
Ответ дляБольшой секретик
А не боитесь, что прилетит и все пропадет? Я постоянно об этом думаю. Ну, как держать деньги дома?
По вашей логики нужно все «проедать»? Можно положить на дебет. Карту
неДоЖиру• 03 ноября 2024
Ну в нас було, коли гараж під домом купили. Ми давно на ці гаражі дивилися, гроші відкладали. А тут по гарній ціні був. Взяли всі свої відкладені гроші, і зайняли у батьків.
Старий гараж одразу виставили на продаж, за 2 тижні продали, віддали більшу частину боргу. З наступної зарплати остаток боргу закрили. Ну а ще з наступної вже почали знову відкладати.
Але період боргу і відсутності накопичень для мене дуже некомфортний
Люблю Украину• 03 ноября 2024
Практично все своє свідоме життя.Рано розлучилася,з 2-ма дітьми зйом,потім квартира в кредит.Заробила,оплату занесла,закрила базові потреби і так по колу.Зараз дітей вчу,маму забрала доглядаю-послуги,продукти.аптека,медицина,одяг необхідний,ремонт авто необхідний.Ще розслабитися не можу,буває працюю 7-21,бо треба і треба.
SofkaMos• 03 ноября 2024
Откладываю всегда
Сейчас собираю деньги на коронки . Это для меня сейчас главное
Потом опять буду собирать
Мало ли что случится а без денег никуда и нигде !
Люблю Украину• 03 ноября 2024
Ответ дляSofkaMos
Откладываю всегда
Потом опять буду собирать
Мінімальний запас бажано мати завжди,я стараюся трошки мати,бо люба ситуація з здоровʼям,інфаркт,перелом.операція.
Люблю Украину• 03 ноября 2024
Ответ дляSofkaMos
Откладываю всегда
Потом опять буду собирать
На зуби я довго збирала,2-3 роки брекети дітям,собі імпланти і вініри,ще на виплату дозволив власник,то щомісяця носила,то це не дешево,але потрібно.
АнтиТроль• 03 ноября 2024
Ответ дляЗ вишневого садка
Я купую лиш , коли маю ще таку саму сумму в запасі.
Хм, ну вот я летом квартиру покупала. Если бы ждала, пока будет такая же сумма прозапас, то и не купила бы. Правда, тоже не под ноль - на бюджетный ремонт сумма осталась, половину ремонта уже сделала, эту сумму ещё не трогала)
АнтиТроль• 03 ноября 2024
У меня всегда есть резерв. Сказывается голодная юность, бедная молодость. Если надо внезапно что-то купить крупное - скорее возьму с кредитки или в оплату частями, чем влезу в заначку. И только в варианте, если знаю, что без проблем отдам.
З вишневого садка• 03 ноября 2024
Ответ дляОябунчик
А ми таунхаус. Залишилося розбирати половину на ремонт(тобто, щоб був запас перед початком ремонту ще так раз), весною мала починати дивитися пропозиції...
Белая и пушистая• 03 ноября 2024
В молодості тільки так і жила, часто, ще й кредитки. Років після 25 почала розподіляти гроші інакше. Зараз по можливості відкладаю побільше, щоб сформувати хорошу таку заначку, мені так спокійніше, та і бажань особливих зараз нема щоб багато витрачати
Конотопська відьма• 03 ноября 2024
Было один раз, но не потому что все потратила, а просто все гривны скинула в доллары в подушку. Продукты были, пару сотен гривен оставила и думала, что две недели перекантуюсь. И тут у меня так жутко прихватило зубы, что пришлось бежать и снимать с кредитки деньги. Больше так не делаю
З вишневого садка• 03 ноября 2024
Ответ дляДа Щас же
А сенс тоді відкладати долари, якщо не можеш ними скористатися за потреби?
Чому не можна? Можна , але для чого зайве. І так за життя людина обростає вмім. Як показало життя з собою людина може винести зовсім не багато. Ми переїхали в інший регіон(чоловіку пропозиція по роботі), ну хай 100 кг грузу я переслала, а більше зараз не потрібно. Здати в оренду свою квартиру поки не так просто, бо там купа особистих речей, девайсів, які винаймачам будуть не цікаві, а тримати речі в когось...поки на таке не можемо погодитись
Галя-краля• 03 ноября 2024
Пока замуж не вышла только так и жила) по фин грамотности у нас он)
З вишневого садка• 03 ноября 2024
Ответ дляАнтиТроль
Ми не встигли до війни купити додаткову нерухомість ... І от переїхали...на Південь з Київщини. Може і добре, що не придбали.
Карусель-весель• 03 ноября 2024
Часто , користуюся кредитками , якщо треба
АнтиТроль• 03 ноября 2024
Ответ дляЗ вишневого садка
А я как раз в Киевской области купила. Взамен своей харьковской квартиры( Поняла, что в ближайшее время не вернёмся, а на съеме сложно, у нас коты. Разница в цене за метр съела почти всю заначку. Но так хотя бы не все жилье близко к линии фронта, да и в своём жить морально легче.
Файна цьоця• 03 ноября 2024
Жила, після придбання квартири, навіть борги були (на щастя, невеликі, за 3 місяці віддали).
А так я дуже тривожна, без певної заначки не почуваю себе комфортно, тож без відкладеного як мінімум одного місячного заробітку в заначці не витрачатиму на щось типу відпочинку чи там оновлення гаджетів.
Ашолюдискажуть• 03 ноября 2024
живу сейчас от займов до займов на грани голода и с кучей кредитов, часто могу и хлеба не купить ради того что бы минимально оплатить коммуналку, на работу лучше рассчитывать не могу, уехать в другой город или страну без денег не могу, просто ждем с маленькой сестрой несовершеннолетней нашей смерти...родители умерли один за другим, родственники от нас отреклись, скитаемся и держимся как можем
ЧупакабраЗеБест• 03 ноября 2024
Ответ дляВ шоколаде
Ну є таке поняття - співвідношення ризиків.
Я наприклад читала умови банківської ячейки і ну його нафіг. Ніякої відповідальності а гроші плати. Ще й доступ до грошей обмежений.
Депозити в долларах та. Нульова ставка.
Депозити в гривні не покривають інфляцію
а еще ночью банк может обанкротиться, и аривидерчи денюжки
ЧупакабраЗеБест• 03 ноября 2024
Ответ дляОябунчик
мы тоже, год назад, так мне тут выписывают что я неудачница, раз купила кв в киеве на все сбережения.
ЧупакабраЗеБест• 03 ноября 2024
Ответ дляАнтиТроль
конечно морально легче, я по съемам прожила 27 лет. я очень в этой теме.
никогда больше.
ЧупакабраЗеБест• 03 ноября 2024
Ответ дляАшолюдискажуть
боже мой, да как так?
где вы территориально?

слушайте, бросьте тут клич, опишите свою ситуацию подробно (желательно в субботу утром, когда больше всего народа здесь, опииште подрбно и проблемы, и свою судьбу, кто вы и откуда, фожно пару фото, народ отзовется), всей советчицей поможем вам выехать, кто деньгой, кто советом, кто знакомствами.кто ночевкой.

не сидите тут, вас тут никто и ничто не держит, вы тут чахнете, вы молодые здоровые девушки, вы не должны тут погибать!

умоляю вас, драпайте отсюда!
Оябунчик• 03 ноября 2024
Ответ дляЧупакабраЗеБест
никогда больше.
Я тоже раньше на съмных жила.
Чего только не было!
Начиная от хозяйки, которая поздно вечером приперлась со словами: «я развожусь с мужем. У вас есть три дня чтобы съехать, вот ваши деньги, которые вы заплатили за два месяца вперед»
Закачивая хозяевами, у которых в нашей квартире была комната с запертыми там вещами, поэтому они чуть ли не каждую неделю считали своим долгом прийти, когда нас нет и что-то делать в квартире.
Однажды мы уехали в отпуск. Они без нас сделали перестановку и уборку, оставив записку «мы все за вами убрали»
А старость без своей квартиры меня вообще пугает! Пенсии на аренду не хватит
Мейбелин• 03 ноября 2024
Ответ длявре_Динка
Так, жила. 4 місяці відкладала на свій перший(7) айфон. Потім зрозуміла що щось роблю не правильно, змінила роботу і через декілька місяців уже отримувала зп як той айфон. Хоча по факту просто змінила компанію на зп у двічі бішу, на той момент. Коли мені це вдалося у мене прокинулися амбіції, зʼявився ентузіазм і я стала працювати над тим щоб більше заробляти і краще жити.
Отак наче і смішно, але той айфон став для мене поштовхом до руху вперед.
Очень вдохновляющая история, просто супер! Расскажите, какая у вас профессия, как вы достигли успеха, как учились, где работаете. Вы супер, какая умничка!