Розбещена цяточка• 09 ноября 2024

фінансова грамотність чи ні?

Моя подруга постійно чіліться на сайтах, шукає одяг, щоб гарно виглядати, вважаю це нормально, та й в кожного свої забаганки. Але вона робить це з кредитної картки. В неї не було потремінувань, колектори не дзвонили, навіть жодного разу не сплатила відсотки по кредиту. Отримає зарплату, відкладе на життя, залишок на валютний депозит, але її тяга до одягу й аксесуарів потребує більших витрат, тому вона платить з кредитки й потім протягом 2х тижнів (як нова зп заходить) гасить. В принципі заробляє більше, ніж витрачає. То коли гасить кредит нічого її не турбує. А не краще продумати заздалегідь й не витрачати кредитні кошти? Чи це вже така сильна тяга до того одягу? Чи спонтанні, непродумані закупівлі?
Love_Love_Love_• 09 ноября 2024
Краще навчитися не заздрити подругам
автор Розбещена цяточка • 09 ноября 2024
Ответ дляLove_Love_Love_
Краще навчитися не заздрити подругам
А я не заздрю
Партизанка• 09 ноября 2024
Це суперфінансова грамотність і суперконтроль витрат (от чесно, захоплююсь).
Вона не платить зайвих відсотків і ефективно користується кредиткою.
Love_Love_Love_• 09 ноября 2024
Ответ дляРозбещена цяточка
А я не заздрю
То яка вам різниця що їй краще?
Міняйловна• 09 ноября 2024
Если она оплачивает в интернете, то как без карты?
Если она не платит проценты и не просрочивает платежи, то в чем проблема?
Я тоже оплачиваю кредиткой и возвращаю с зарплатной карты.
Ответ дляLove_Love_Love_
То яка вам різниця що їй краще?
Заспокойтеся, не треба так переживати.
Альдебаран• 09 ноября 2024
Хтось отримує задоволення від подорожей, хтось від їжі, а от вона від покупок. Яка вам різниця? Чи та подруга-то ви?
От якби така подруга брала в мене в борг і не віддавала, тоді і я б була незадоволена її хобі, а так її тіло (кредита) її діло
Біле пальто• 09 ноября 2024
Ответ дляLove_Love_Love_
То яка вам різниця що їй краще?
Скажіть, будь-ласка чого Вам в своїй Америці не спиться?
Сало не люблю• 09 ноября 2024
Це її справа і ніяк не стосується інших
Love_Love_Love_• 09 ноября 2024
Ответ дляБіле пальто
Скажіть будь ласка, а яке вам діло?
Воленс-неволенс• 09 ноября 2024
Грамотність у неї точно є, бо не влазить у борги. Чисто з приводу одягу я таке зрозуміти не можу, бо тотальна мінімалістка. У мене всі речі скомпоновані за принципом конструктора і купувати щось , що просто миле, симпатичне, але не пасує до мого гардеробу, не хочу. Ну і багато речей не хочу само собою.
Тріль!• 09 ноября 2024
Умница. Эффективно использует денежный ресурс.
сказочное_Бали• 09 ноября 2024
Ответ дляРозбещена цяточка
А я не заздрю
А в чем тогда проблема?
У человека нет долгов, он делает накопления и имеет хобби, которое ему по карману)
Ответ дляБіле пальто
Знижки шукає. Чорна пʼятниця)))
Ответ дляВоленс-неволенс
Гарна відповідь, одна з по ділу)))
Паратруперсупер• 09 ноября 2024
Я щомісяця теж користуюсь кредиткою завджи. Отримую дохід і поповнюю.
А ще о ужас купую багато чого в оплату частинами, навіть те що коштує не дорого 2-4 тис)))
Міняйловна• 09 ноября 2024
Ответ дляРозбещена цяточка
Гарна відповідь, одна з по ділу)))
Автор, по вашим ответам можно сделать вывод, что вас тревожит не оплата подругой с кредитки, а покупка подругой вещей для внешнего вида).... имхо
Пирожкиня• 09 ноября 2024
Я пользуюсь кредиткой, как раз во имя моей финансовой грамотности))) у меня на такие покупки одна, с ограниченным лимитом, значит больше я не потрачу. Потому что я могу увлечься и потратить все. А так, четко в рамках бюджета, мне удобно, плюс вечно какие то кешбеки ещё капают. И проценты тоже не плачу, деньги заходят, погашаю карту.
Ответ дляМіняйловна
Ви помиляєтесь
Оце фіфа• 09 ноября 2024
Ой, для меня люди, зацикленные на шмотками, не совсем адекватны и примитивны.
Паратруперсупер• 09 ноября 2024
Ответ дляРозбещена цяточка
Ви помиляєтесь
Розберіться і пропрацюйте цю ’травму’ з психологом))
Паратруперсупер• 09 ноября 2024
Ответ дляОце фіфа
Зовсім інша справа напялити шо нібудь і вмитись милом)
Біле пальто• 09 ноября 2024
Ответ дляLove_Love_Love_
Скажіть будь ласка, а яке вам діло?
Волнуюсь за Ваше здоровье. Сутками не спать. И сейчас ночь глубокая ,а Вы все здесь
Love_Love_Love_• 09 ноября 2024
Ответ дляБіле пальто
Собою займіться так і доб’єтесь чогось в житті
Біле пальто• 09 ноября 2024
Ответ дляLove_Love_Love_
Та я то добилась, а чего здесь Вы пытаетесь добиться?
Міняйловна• 09 ноября 2024
Ответ дляРозбещена цяточка
Ви помиляєтесь
Вы обозначили в старт посте, что подруга - ’шукає одяг, щоб гарно виглядать’.
И сразу же оправдались - ’вважаю це нормально, та й в кожного свої забаганки’
А понравился вам ответ, в котором шла речь о минимализме вещей.
Я вижу это так))
Иначе в чем ваш посыл? подруга тратит и возвращает деньги на карту без потери %.... так что ж тут неправильного?
Love_Love_Love_• 09 ноября 2024
Ответ дляБіле пальто
Скажіть, у вас справді нічого цікавого немає в житті?
Біле пальто• 09 ноября 2024
Ответ дляLove_Love_Love_
У мене є, а судячи з того що Ви тут цілодобово і навіть замість сну, то Ви або брешете,або ......
Love_Love_Love_• 09 ноября 2024
Ответ дляБіле пальто
Немає, бо якби було ви б за мною цілодобово не слідкували
Міняйловна• 09 ноября 2024
Ответ дляОце фіфа
У каждого свои ’дырки’ в душе и каждый закрывает их по своему)
Если человек гармонизирует себя покупкой вещей, при этом он не в долгах и его не привало еще кучей этих вещей - то вполне себе нормальная компенсаторика... имхо