Витворунка• 25 ноября 2024

Як спілкуватись людиною, у якої діагностовано клінічну депресію?

підкажіть, будь ласка, як себе поводити, що не казати, що не робити?
Кинг-Конгша• 25 ноября 2024
Не знецінювати хворобу і не казати ’просто візьми себе в руки’.
Все інше як звичайно.
Чаюри• 25 ноября 2024
Звичайно як з всякою іншою людиною.
Белая котичка• 25 ноября 2024
Человеку абсолютно безразлично как вы с ним общаетесь и существуете ли вообще. Вы понимаете что такое депрессия вообще?
AlenaKh• 25 ноября 2024
Cмотря хто для Вас ця людина? Але терпіння Вам треба буде дуже багато.
Свекруня• 25 ноября 2024
Сильно зависит от обстоятельств. Может быть что общаться точно также, а может лучше вообще не общаться. Стандартные вещи типа не лезть не в ствое дело и не давать непрошеных советов я не беру во внимание
ТрамвайGirl• 25 ноября 2024
Ответ дляБелая котичка
Мені було небайдуже. На жаль, дехто сприймав депресію як лінь. Я також чула, як казали, що потрібно просто «взяти себе в руки», хоча навіть найпростіші речі були для мене неймовірно складними. Взагалі було тяжко спілкуватися, але я вдячна деяким людям, які все-таки підтримували мене і завжди були готові вислухати.
Черпак_для_фантазий• 25 ноября 2024
Я не могу, хоть такого диагноза не стоит, но это вдова, потерявшая просто одного из лучших мужчин, кого я знала. Я сама не в лучшем состоянии, потому не вытягиваю это.
Грушки-яблочки• 25 ноября 2024
Если есть вариант не общаться (это не ваша мама/ребенок), то просто не общайтесь
Живчик-счастливчик• 25 ноября 2024
Ответ дляБелая котичка
Это неправда, что вы выдумываете? При любой депрессии важна искренняя поддержка.
Живчик-счастливчик• 25 ноября 2024
Запропонувати допомогу за можливості, у тому числі з оплатою психотерапії, якщо має фінансові труднощі. Витягувати на піші прогулянки, особливо на природу. Пропонувати те, що йому подобалося робити раніше. Регулярно спілкуватися, розмовляти (якщо ви не живете разом), навіть якщо людина відсторонена, не виявляє сам ініціативи у спілкуванні, тому що це симптом, а не ставленя до вас. Підвищувати самооцінку, підкреслювати ті якості, які вже є, звертати увагу на те хороше, що вже є.

Що до того чого не треба говорити, це вже дуже індивідуально, варто звертати увагу на реакцію людини. Якщо вона погано реагує на певні питання чи твердження, краще їх уникати.