Зробіть вибір:
вже голосів:
хуже 90-ые
хуже наше время (~2019-и до си
Ленка_пенка• 30 ноября в 02:25
Вы сравниваете несравнимое. Сейчас у нас ракеты летают, люди погибают и т.д. И да, население стремительно беднеет, но для большинства речь все же о том, что они теперь не могут купить новый телефон даже в рассрочку или лишний килограмм бананов. Т.е. о том как было в 90-х: чтобы завтракать пустой овсянкой, обедать постным борщом, а на ужин жарить картошку без мяса, естественно. и так каждый день и то это везение, потому что зп по полгода не выплачивали о таком речь пока не идет. Зато ракеты не летали. В общем разные грани пи-ца.
Еще раз подчеркну, что речь не о всех, а о большинстве, что тогда, что сейчас.. И тогда были те, кто хорошо жил и сейчас те, кто также переживается с каши на воду. Но большинство именно материально тогда жили намного сложнее.
Ответ дляЛенка_пенка
.
Romashechk@• 30 ноября в 03:28
В економічному плані зараз все таки краще навіть для звичайного пересічного українця з малим доходом, бо в 90их було дуже тяжко - грошей у батьків майже ніколи не було. Відповіно в холодильнику крім супу, макаронів, каші, варериків рідко ще щось було. Вдягнутися теж не було в що, зараз хоч на секонді можна купити .
Зараз війна - це жахливо, багато загинуло і пропало безвісті (назавжди). Хтось втратив свій дім і довелось все починати з 0.
Не можна ці часи порівнювати, бо вони зовсім різні
Anastasiya-f052• 30 ноября в 04:16
Все що зараз набагато гірше.
Війна, ракети, перебої з ЕЕ. Загибель великої кількості людей. Руйнування всього підряд.
І крім того ’90 ті’, головне, все ж З А К І Н Ч И Л И С Ь !
А війна ні ... І кінця не видно ніяк. Ще дуже не скоро кінець. якщо взагалі тей кінець буде .
На территории Украины в 90-х не было такого уж треша. Да, погибали молодые мужчины и просто люди, но официальные данные засекречены. И важен тот факт, что Украина в принципе вышла из союзов самой сытой и перспективной страной, без долгов и с шикарной ресурсной базой. Как это удалось все прос…ть за столько короткий период, это другой вопрос.
Ответ дляЛенка_пенка
+💯 гірше війни немає нічого, але фінансово зараз поки людям простіше.
Юлия_Юлия-2175• 30 ноября в 09:25
Це не доречне порівняння, тоді не було війни.
А якщо брати рівень життя, то зараз таки краще. Але знову ж таки, і в 90ті всі сім´ї жили по різному, і зараз теж.
В 90ті моя мама розраховувалася за проїзд в тролейбусі батоном, бо працювала на хлібзаводі, а зарплату не платили. І добиралася на роботу здебільшого пішки, і м´ясо було тільки на свята, і єдину помаду мама використовувала до останнього, виковирюючи її залишки сірником.
Але в ті ж 90ті хтось зумів успішно адаптуватися і жити заможно.
Так і зараз, он в чорну п´ятницю величезні черги в ТЦ. Але я можу собі дозволити тільки секонд в останні дні завозу. І на чорну п´ятницю купила ще один повербанк для ноутбука і адаптер для його зарядки - працюю дистанційно.
А якби не війна, то замість усіх оцих приблуд на період відключення електроенергії краще б мультиварку купила чи смартфон оновила.
Натомість помад маю декілька і м´ясо в раціоні частіше, не так як у 90их.
По своїй мамі можу сказати, що в 90 їй було тяжко бо: 1) чоловік альфонс, 2) дитина , 3) не було кредиток, 4) затримували зп або виплачували не всю. Але у неї була стабільна робота, державна, затримували не довге чим на 3 місяці, купила з допомогою держ підприємства квартиру ( і це в 94!), дитину збагрила мамі ( хотіла надовше, але бабуся померла рано), і все це на мінімально- середню зп. Я тепер на мінімально - середню зп не можу купити сама ( з таким де чоловіком альфонсом) квартиру, дитину збагрювати нема на кого ( нема бажаючих). Але в мене є кредитка, якщо щось, голодати коли зп нестабільна не буду. Але якщо порівнювати фігуру моєї мами і мою в той же вік , то це ще питання, хто голодає більше. Наш час, на жаль , набагато нестабільніший і небезпечний. У них, я вважаю, тоді були тимчасові важкості, і вони приблизно орієнтувались коли вони можуть закінчитись, у нас же таймінгів нема взагалі, обіцяних 2 тижні уже давно пройшли...
Aksinia 111• 30 ноября в 15:09
Как можно сравнивать войну и мирные годы ? Автор , вброс обосрать Зе не засчитан .
Natal_ka91• 30 ноября в 15:39
Мало що пам´ятаю з 90х, мала була. Але зараз вмирають щодня тисячами, цвіт нації, що може бути гірше цього?