Угги в горошек• Изменено 18 декабря 2024
Вчитель молодших класів не знає правил відмінювання.
Мене це дратує, і я нічого не можу з цим зробити. Я і сама не дуже грамотно пишу, але ж я і не вчитель, я не навчаю цього інших. Вона вперто підписує роботи і зошит мого сина наступним чином: прізвище в називному відмінку а імʼя в родовому. Не розумію, вона реально не знає як відмінювати чоловічі прізвища || відміни?
Дитина підписує правильно, в родовому відмінку. А вчитель вперто 4-й рік пише у називному.
Я розумію, що то наче дрібниця, але кожного разу коли дивлюсь на ті зошити мене чогось дратує.
С прізвищами взагалі атас. Після перекладу деяких прізвищ з російської мови дехто потім спадщину отримати не може і рідних дітей за дітей. 😀 Треба дивитися документи. Про відмінки теж не все так однозначно. Правопис міняється і буде мінятися. Треба оновлювати знання, що давалися в школі. Не факт, що вчителька не права.
Угги в горошек
• 18 декабря 2024
Ответ дляКарусель-весель
Палій
Палія
Палієві
А чего тогда Матвія,а не Матвій?
Как-то выборочно склоняет
Палія
Палієві
А чего тогда Матвія,а не Матвій?
Как-то выборочно склоняет
Ото ж!
Угги в горошек
• 18 декабря 2024
Ответ дляlangi
Факт.
ЧорноброваЯ• 18 декабря 2024
Ответ дляУгги в горошек
Змінюється. Але мова не про Вербицьго а про Смолія 🤣
Автор того посту написала мені що я не права тому що моє прізвище відноситься до прикметникових.
Та я уже на всю жизнь запомнила что Смолій змінюється😆
Рассказница• 18 декабря 2024
Ответ дляУгги в горошек
Так дитина постійно пише так як потрібно. Вона сліпа?
не знаю фамилию вашего ребенка но вот правила вечно меняются . раньше в моем время фамилия не склонялась ни для м ни для ж. а сейчас мою не склоняют а папину склоняют. может с єтим связано и у вас
Рассказница• 18 декабря 2024
Ответ дляУгги в горошек
скажите если у девочки фамилия голова, то как праильно подписать тетрадь українською
ТаЕщеОптимистка• 18 декабря 2024
Ответ дляКундалина
З половиною вашого коментаря погоджуюсь, а з половиною ні. Бо саме розуміння своєї безграмотності у свій час не вступала до педагогічного, бо для мене сором писати вчителю з помилками, АЛЕ читала і читаю я багато! У 11 класі вчителька за екзамен поставила мені автоматом 12(білет був пустий:)), бо знала, що я знаю, а от з української мови у мене завжди було 6 балів. Знаю правила, але свої помилки бачу лише через деякий час, або так викручу те правило, що вчителька навіть моєї дитини просила його не пояснювати дитині, а одразу телефонувати їй:). Тому з вами у цьому категоричному висловлюванні не погоджуюсь.
Можливо, у вас технічний/математичний тип мислення. Або прикладний. Помітила таке, що люди з цим типом мислення можуть писати з помилками, не дивлячись на те, що багато читають. Я правил взагалі майже не знаю, ніколи їх не запам´ятовувала. Я просто знаю, як правильно пишеться те чи інше слово. А розділові знаки ставлю інтуітивно.
Смажена полуничка• 18 декабря 2024
Ответ дляУгги в горошек
Мені цікаво, люди які ліплять оці фейспалм, ви дійсно вважаєте що це нормально коли дітей уже на старті вчать писати з помилками?
Мене дитина запитує чого я підписую так а вчитель по-іншому? Я бачу сумніви в його очах, бо в початковій школі вчитель - безумовний авторитет.
Я не роблю з цього всесвітню проблему якщо що. Просто зараз маю вільний час і захотілося потриндіти на цю тему 🤣.
Розмовляйте з вчителем, наша вчителька молодших мене теж дратувала, дитина від неї стала говорити ’виходимо на коридор’
Смажена полуничка• 18 декабря 2024
Ответ дляУгги в горошек
Факт.
А зробіть їй плакат ламінований з правилами, і вона подякує і діти
Скокмоно - стокнуно• 18 декабря 2024
Ответ дляdeep soul
А людина з фінансовою грамотністю і повагою до себе піде працювати у державну школу? Не беремо ті випадки де чоловік бізнесмен, а жінка працює для хобі
Вот это уровень обесценивания)
ЧупакабраЗеБест• 18 декабря 2024
Ответ дляДюйм оф о4ка
Я ні. Переживаю за дітей навколо вас
а изза чего переживаете?
Матраскин Брат• 18 декабря 2024
Ответ дляСкокмоно - стокнуно
Но не может же для учителей быть новостью их зарплата, они сами выбирали такую специальность
Меньше их жалейте. Про маленькую з/п это устоявшийся миф.
Плюс стабильно 13-я з/п, плюс работа до 16, 2 месяца отпуска, выплаты на оздоровление. И все белое, так что и с пенсией у них будет получше чем у многих.
У брата жена учитель, у мамы подруга учитель, моя подруга учитель начальных. Про подарки в конверте к каждому празднику тоже в курсе.
Про репетиторство прямо в школе после уроков я тоже никого не удивлю. Так что нет повода для жалости.
ЧупакабраЗеБест• 18 декабря 2024
Ответ дляКупи слона
А нищие учителя , не позор?
позор, и нищие врачи - позор, и нищие инженеры позор, и нищие продавцы позор.
вы так пишете будто зарплаты учителей зависят от меня, или у нас у всех хороший жирный доход, а учителям так и надо. мы все в одной стране живем.
Скокмоно - стокнуно• 18 декабря 2024
Ответ дляМатраскин Брат
Та я и не жалею, наоборот, что оправдывать учителей, типа они мало получают, это бред. Они знали на кого учились.
Ну учителям, чтобы более менее получать нужна выслуга. Если ничего, конечно, не поменялось
Угги в горошек
• 18 декабря 2024
Ответ дляПультОт_БМВ
Візьміть червону ручку і виправте.
Я вже це уявила собі 🤣
Плакулька• 18 декабря 2024
Ответ дляСкокмоно - стокнуно
Потому что молодые, голый энтузиазм. А потом или профдеформация или менять страшно. Учителям при нынешних зарплатах и условиях работы, нужно ставить памятники, а им мозг выносят неадекватные дети и их родители. Поэтому и низкий уровень образования. Нет мотивации у учителей и остаются самые безнадёжные или боязливые
Ответ дляМатраскин Брат
Чим більше таких, як ви прийде в освіту, тим більше буде конкуренція, тим буде кращий рівень освіти. Вперед.
Ответ дляСкокмоно - стокнуно
Вони знали на кого вчились, а тепер знають де краще платять. В школі лишились ті, що нічого не знають.
Заместитель Анонима• 18 декабря 2024
Ответ дляДушка-свекрушка)))
А ви впевнені що ваше прізвище відмінюється ?
В мене співробітниця з прізвищем Ворона, воно не відмінюється, тільки ім´я, наприклад ’до Ворона Оксани’, ’разом з Ворона Оксаною’
Прізвище Ворона відмінюється. Дивно що його власниця цього не знає...
’Окрему групу становлять прізвища «спільного роду», які мають закінчення -а, -я: Лобода, Сирота, Воєвода, Писанка, Булка, Зоря, Ворона, Лагода, Діброва, Коляда, Чайка, Паляниця, Перепелиця, Крашениця тощо. Вони відмінюються за зразком:
Н. Шульга Олег Шульга Олена
Р. Шульги Олега Шульги Олени
Д. Шульзі Олегу (-ові) Шульзі Олені
3. Шульгу Олега Шульгу Олену
О. Шульгою Олегом Шульгою Оленою
М. при Шульзі Олегу (-ові) Шульзі Олені
Н. Шульга Олег Шульга Олена
Р. Шульги Олега Шульги Олени
Д. Шульзі Олегу (-ові) Шульзі Олені
3. Шульгу Олега Шульгу Олену
О. Шульгою Олегом Шульгою Оленою
М. при Шульзі Олегу (-ові) Шульзі Олені
Вельшановна• 18 декабря 2024
Автор а Ви знаєте, що не всі прізвища в українській мові відмінюються?
Коли я вчилась , в нас теж такі мамо була.
Вчителю довелось брати підтвердження із комісії з універу , що так є. Бо інакше та кожного дня ходила в школу і робила скандали.
Сільський ансамбль• 18 декабря 2024
Ответ дляУгги в горошек
Ну от вчитель пише « зошит з математики учня 4-«А» класу Смолій Матвія»
Як кандидат філологічних наук кажу вам: СмоліЯ Матвія. Варіантів немає, він не особа жіночого роду.
Вам варто сказати про це вчителю!! але в дружній формі, а не сваритися.
Угги в горошек
• 18 декабря 2024
Ответ дляСільський ансамбль
Боюся що немає такої «дружної форми», як би я не сформулювала вчитель сприйме це як те що я її носом тичу у помилку 😞.
Душка-свекрушка)))• 18 декабря 2024
Ответ дляЗаместитель Анонима
Н. Шульга Олег Шульга Олена
Р. Шульги Олега Шульги Олени
Д. Шульзі Олегу (-ові) Шульзі Олені
3. Шульгу Олега Шульгу Олену
О. Шульгою Олегом Шульгою Оленою
М. при Шульзі Олегу (-ові) Шульзі Олені
Н. Шульга Олег Шульга Олена
Р. Шульги Олега Шульги Олени
Д. Шульзі Олегу (-ові) Шульзі Олені
3. Шульгу Олега Шульгу Олену
О. Шульгою Олегом Шульгою Оленою
М. при Шульзі Олегу (-ові) Шульзі Олені
Власниця сказала що не відмінюється, тому завжди бачу в листуванні тільки в називному відмінку.
Я не чарівниця вам• 18 декабря 2024
Ответ дляdeep soul
Я б за таку зарплату приходила розбирала слово: корінь, приставка, суфікс і закінчення, закінчення мого робочого дня
А нащо туди йти тоді за таку зарплату? Може няням в садку дітей залишати в брудних памперсах? Бо зарплата ж мала.
Я не чарівниця вам• 18 декабря 2024
Ответ дляУгги в горошек
Та ні. Не олівцем. Вона робить на деякі зошити змінні обкладинки і підписує їх гарним каліграфічним почерком. Це для полегшення мого життя, щоб не підписувати кожен новий зошит а просто вкласти вже підписану обгортку під обкладинку. Дякую їй за це!
І розумію як це виглядає, людина їде назустріч а я до неї дойо@уюся… 😞
Але бісить.
Напишіть їй анонімно
палка-копалка• 18 декабря 2024
Ответ дляУгги в горошек
Чоловічий рід || відміна, закінчення на -й. В родовому відмінку закінчення змінюється на -я.
Ніде не знайшла такого правила. Ви певнені?
Угги в горошек
• 18 декабря 2024
Ответ дляпалка-копалка
Я впевнена. А ви неуважні, вибачте. Ось із вашого ж посилання. 👇
Буревій( Смолій, Палій, Чурай …)
Пописанная парта• 18 декабря 2024
Ответ дляДюйм оф о4ка
Я ні. Переживаю за дітей навколо вас
То якраз такі діти і страждають, де мамка боїться слово впоперек сказати.
Рятівник Малібу• 18 декабря 2024
Ответ дляdeep soul
фото
Мы обогнали Индию. При этом в Индии довольно высокий уровень образования в школе и все владеют на высоком уровне английским после школы. Не все определяется зп