Угги в горошек• Изменено 18 декабря 2024
Вчитель молодших класів не знає правил відмінювання.
Мене це дратує, і я нічого не можу з цим зробити. Я і сама не дуже грамотно пишу, але ж я і не вчитель, я не навчаю цього інших. Вона вперто підписує роботи і зошит мого сина наступним чином: прізвище в називному відмінку а імʼя в родовому. Не розумію, вона реально не знає як відмінювати чоловічі прізвища || відміни?
Дитина підписує правильно, в родовому відмінку. А вчитель вперто 4-й рік пише у називному.
Я розумію, що то наче дрібниця, але кожного разу коли дивлюсь на ті зошити мене чогось дратує.
Кастрюлька• 18 декабря 2024
Ответ дляlangi
Ви праві, я вважаю. Рекомендую поговорити з вчителькою. Тільки не виніть її зразу за безграмотність. Скажіть, хочу порадитись, як правильно? Читала, що є таке правило..., може правопис змінився?... І т.д. Так і проблему вирішите і з учителькою не розсваритесь... П.с. Правильно відміняти чоловіче прізвище, жіноче не відміняється.
Слушна порада.
Додам тільки, що по жіночих є винятки, ті, які закінчуються на ’а’, відміняються, та ще й по-різному: Лісовської Анастасії, чи Кашуби Ольги.
Клин_Кляйн• 18 декабря 2024
Ответ дляУгги в горошек
Мені цікаво, люди які ліплять оці фейспалм, ви дійсно вважаєте що це нормально коли дітей уже на старті вчать писати з помилками?
Мене дитина запитує чого я підписую так а вчитель по-іншому? Я бачу сумніви в його очах, бо в початковій школі вчитель - безумовний авторитет.
Я не роблю з цього всесвітню проблему якщо що. Просто зараз маю вільний час і захотілося потриндіти на цю тему 🤣.
в мене така ж ситуація. Прізвище з закінченням на - о, чоловічий рід, вчитель не відмінює, а відмінює лише ім´я
( це здається в рос. мові не відмінюються), я постійно виправляю
Даю справку• 18 декабря 2024
Ответ дляНевгамовна шахиня
Да ладно. ЗП учителей во всех странах маленькая , если сравнивать с другими зп в одной и той же стране.
Але конкурс є і можна жити. Нащо порівнювати, якщо техперсонал отримує більше. В Полтавський пед цього року і минулого брали без НМТ по донабору
Невгамовна шахиня• 18 декабря 2024
Ответ дляdeep soul
Нет.
Не больше чем продавця в магазине. Да, и в пед там не идут те, кто в другие институты не поступил, т е не самые умные.
Мавка• 18 декабря 2024
Звикайтеся з думкою про те, що щороку ситуація з грамотністю вчителів у державних школах буде гіршати, аж до практично повного невігластва уже років через 15-20 точно. Це коли підуть на пенсію старі кадри, а нові будуть такими, кого спочатку не взяли в жоден інший вуз, а потім не взяли на будь-яку більш оплачувану роботу. Бо серед молоді лохів, які працюють на голому, босому і голодному ентузіазмі, просто немає і не буде. Такі реалії. Можливо, колись розвиток суспільства візьме інший курс, але найближчим часом отак, на жаль.
Контрольница• 18 декабря 2024
Ответ дляУгги в горошек
деякі прізвища не відмінються,яке прізвище у дитини? чому ви вирішили що ви розумніша?
Ответ дляdeep soul
Ну і довго ви вивезете на своїй емпатії ?
Щось не памʼятаю щоб за емпатію хліб продавали чи квитки на відпочинок
Скільки вам років? Ви мама? Ви за хліб не пам´ятаєте? Квитки на відпочинок ніхто не зобов´язаний комусь давати просто так, хоча багато хто про це мріє..у своїх рожевих мріях. Відсутність співчуття, доброзичливості, поваги .. ми ще цього наїмося вдоволь. Покоління підростає якраз. Не буде кому вчити фінансової грамотності.
Контрольница• 18 декабря 2024
Ответ дляУгги в горошек
Чоловічий рід || відміна, закінчення на -й. В родовому відмінку закінчення змінюється на -я.
немає закінчення -й, є закінчення ий, ій
Гірчинка• 18 декабря 2024
От, блін, проблема. Підійшли й сказали як правильно.
А ті, хто пишуть, що відобразиться на дитині, ви що з усім погоджуєтесь аби гірше не стало. Якісь терпіли, чесне слово.
Та прям багіня• 18 декабря 2024
до нас прийшла в 2 класі така вчителька ’по обьявлєнію’. писала з помилками, дітей ненавиділа, зато знімала тік токи з матюками і викладала мало не в шкільний чат. достукатися до неї було нереально. ми просто забрали документи і пішли. перехрестилися і видихнули)
Угги в горошек
• 18 декабря 2024
Ответ дляКонтрольница
Я написала вже двічі - Смолій.
Я не розумніша. Але ж то моє прізвище. Принаймні це я знаю як написати вірно.
Як_наготую...• 18 декабря 2024
Ответ дляКнопус
Блін, вам написали, що прізвище 2 відміни. ВСІ чоловічі прізвища другої відміни відмінюються. Ви або читати не вмієте, або розумна дуже.
Ви думаєте, я памʼятаю, що таке друга відміна?
Але пишу правильно. Це вже закладена навичка за роки навчання та читання різних літературних творів.
Автор написала прізвище «Смолій» і тут зрозуміло, що «Смолія».
Контрольница• 18 декабря 2024
Ответ дляУгги в горошек
Я написала вже двічі - Смолій.
тоді вчителька не правильно пише, просто скажіть їй про це спокійно, зможете? чи ви не спілкуєтеся взагалі з нею?
Угги в горошек
• 18 декабря 2024
Ответ дляКонтрольница
А ще -яй, -ай. 🤷♀️ І всі вони в родовому відмінку мають закінчення -я .
Контрольница• 18 декабря 2024
Ответ дляЯк_наготую...
Андрій Смолій не ваш родич? який нам допомагає переживати тривоги)
Кундалина• 18 декабря 2024
Ответ дляУгги в горошек
Ну от вчитель пише « зошит з математики учня 4-«А» класу Смолій Матвія»
Може вже на європейський манір пишуть, типу прізвище не змінюється?:)))
Марфа Українівна• 18 декабря 2024
Ответ дляУгги в горошек
Та ні. Не олівцем. Вона робить на деякі зошити змінні обкладинки і підписує їх гарним каліграфічним почерком. Це для полегшення мого життя, щоб не підписувати кожен новий зошит а просто вкласти вже підписану обгортку під обкладинку. Дякую їй за це!
І розумію як це виглядає, людина їде назустріч а я до неї дойо@уюся… 😞
Але бісить.
Удалено администрацией...
Як_наготую...• 18 декабря 2024
Ответ дляКонтрольница
Я не автор. Не знаю жодного Смолія.
Але якщо цей чоловік допомагає переживати тривоги— то це чудова людина❤️🇺🇦
Угги в горошек
• 18 декабря 2024
Ответ дляМарфа Українівна
Удалено администрацией...
Ви лікар? Діагноз?
Контрольница• 18 декабря 2024
Ответ дляЯк_наготую...
Я не автор. Не знаю жодного Смолія.
не психолог))
ЯНаПэПэ• 18 декабря 2024
А ви впенені, що то саме вчителька не знає, як відмінюється прізвище? Кажіть уже прізвище.
Кнопус• 18 декабря 2024
Ответ дляЯк_наготую...
Я не автор. Не знаю жодного Смолія.
Взагалі це дуже поширене прізвище в Україні.
Душка-свекрушка)))• 18 декабря 2024
Ответ дляУгги в горошек
А ви впевнені що ваше прізвище відмінюється ?
В мене співробітниця з прізвищем Ворона, воно не відмінюється, тільки ім´я, наприклад ’до Ворона Оксани’, ’разом з Ворона Оксаною’
ЧорноброваЯ• 18 декабря 2024
Ответ дляКротоТо
Напишите ей как правильно
Дочка исправила училку украинского это был буллинг на год.
Угги в горошек
• 18 декабря 2024
Ответ дляЯНаПэПэ
Я впевнена.
Та написала вже безліч разів - Смолій.
ЯНаПэПэ• 18 декабря 2024
Ответ дляУгги в горошек
Я впевнена.
Та написала вже безліч разів - Смолій.
Не перечитувала тему. Смолія.
ЧорноброваЯ• 18 декабря 2024
Ответ дляУгги в горошек
Надо сразу решать проблемы с учителем. Как только она появилась
Винник• 18 декабря 2024
Пару разів теж в око різнула писанина вчителя з 37 річним досвідрм, типу обЕрати