Кусман Сиру• 18 декабря 2024

Ваших дітей у садочку фотографують?

Мою, разом і з іншими дітьми, сфоткали і зняли на відео для реклами якихось розвиваючих ігор для дітей. І виставили у інстаграм, я побачила бо підписалась на сторінку садочка, вона відкрита. Там ціна від 500 грн до 1500 грн

Мені це не подобається. Це нормальна практика? Я розумію коли там руки, одяг, голови, але не обличчя зняті. Все прилічно, але…
парИла я парИла• 18 декабря 2024
В нас брали дозвіл з батьків на зйомку
Где тут 0?• 18 декабря 2024
Без дозволу батьків не фотографують і ніде не розміщують
Соседушка• 18 декабря 2024
Да снимают только на разных занятиях , таким не страдаю поэтому совершенно не против
автор Кусман Сиру • 18 декабря 2024
Ответ дляГде тут 0?
Є такий закон? Як його знайти?
автор Кусман Сиру • 18 декабря 2024
Ответ дляСоседушка
Заняття що продають?
T_Sp• 18 декабря 2024
Не мають права фотографувати без Вашого дозволу, тим баче виставляти, ще й для комерції, можете вимагати видалити, ще й подати до суду за неправомірне розповсюдження персональних даних з комерційною метою.
Соседушка• 18 декабря 2024
Ответ дляКусман Сиру
Заняття що продають?
Нет просто страница в Фейсбуке, тиктоке и выставляют работы детей . Дети держат рисунки , керамические изделия , также снимают сам процесс работы детей
автор Кусман Сиру • 18 декабря 2024
Ответ дляT_Sp
До карантину ще давали згоду на фото дітей, щоб скидали у закриту групу в месенджері, для батьків.
T_Sp• 18 декабря 2024
Ответ дляКусман Сиру
було прописано у згоді, де саме виставлятимуть і з якою метою?
Где тут 0?• 18 декабря 2024
Ответ дляКусман Сиру
Є такий закон? Як його знайти?
Отже, за загальним правилом – здійснення фотозйомки особи має здійснюватися за її згодою (стаття 307 Цивільного кодексу України) за певними винятками. Дитина може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за згодою батьків
автор Кусман Сиру • 18 декабря 2024
Ответ дляT_Sp
Ну точно про комерцію не було мови. Дякую. Знайшла вже закон 307
автор Кусман Сиру • 18 декабря 2024
Ответ дляГде тут 0?
Дякую!
T_Sp• 18 декабря 2024
Ответ дляГде тут 0?
окрім того є ще закон про рекламу, де крім згоди на зйомку прописується використання зображення з комерційною метою. За дітей таку згоду дають батьки. Я знімала рекламу, дітей теж. Оригінал такої згоди - це перше, з чого взагалі починали.
автор Кусман Сиру • 18 декабря 2024
Ответ дляT_Sp
Дякую вам дуже.
Санта Барбара• 18 декабря 2024
Ответ дляКусман Сиру
До якого карантину? У вас дитина вже давно мала випуститися з садочку
автор Кусман Сиру • 18 декабря 2024
Ответ дляСанта Барбара
Це останній рік, дитина у сад прийшла у 2,5 роки. Але це не стосується теми.
Санта Барбара• 18 декабря 2024
Ответ дляКусман Сиру
Все одно не сходиться
А щодо посилання на закон, то будь-які використання фото з вами мали узгодити письмово, а якщо, наприклад, цей виробник товару має власника, яки має російське громадянство чи ще щось таке, що вас не влаштовує
T_Sp• 18 декабря 2024
Ответ дляКусман Сиру
Дякую вам дуже.
Положення Закону 8.1.9:
(Забороняється): 9) використовувати зображення або ім’я фізичної особи без її згоди, наданої в письмовій (електронній) формі, або згоди інших осіб, отриманої у порядку, передбаченому законодавством. Згода на використання зображення фізичної особи не вимагається, якщо фізична особа позувала чи виконувала роль для створення реклами за грошову або іншу винагороду та/або брала участь у створенні (зйомках) аудіовізуального твору, програми, її зображення використовується в рекламі (анонсі) такого аудіовізуального твору, програми, і рекламодавець має обсяг прав інтелектуальної власності на таку рекламу, достатній для обраного виду її розповсюдження. Вимога отримання згоди фізичної особи не поширюється на показ у рекламі грошових знаків із зображенням на них фізичних осіб;
автор Кусман Сиру • 18 декабря 2024
Ответ дляСанта Барбара
Все одно не сходиться
Обоже, мені ще не вистачало розбиратися хто виробник… і ладно коли це реклама садочка, все розумію, але коли це вже продаж физичниз речей до нового року…