Ніка Найз• 14 января 2025

Законопроєкт № 12165 – загроза соціальному захисту військових

Консервативно-демократична політична партія «Сила і Честь» вважає за необхідне звернути Вашу увагу на серйозну загрозу, яку несе законопроєкт № 12165 від 29.10.2024 «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій працівників (службовців)». Ця ініціатива, автором якої виступає народна депутатка Третьякова Г.М., грубо порушує основні соціальні гарантії військовослужбовців сил оборони України та підриває конституційні принципи правової і соціальної держави.

Основна заявлена мета законопроєкту полягає у «встановленні єдиних умов перерахунку пенсій, незалежно від закону, за яким обчислюється пенсія». Однак за ширмою цієї мети приховані ряд положень, які мають антисоціальний характер та звужують вже існуючі права військовослужбовців, закріплені Конституцією України.

Ключові ризики законопроєкту № 12165:

Скасування обов’язкового перерахунку військових пенсій.
Законопроєкт передбачає заміну механізму перерахунку військових пенсій, прив’язаного до грошового забезпечення відповідних категорій військових, на механізм, який базується на середній заробітній платі. Це створює нерівні умови для військовослужбовців, адже їхній внесок у забезпечення безпеки держави значно відрізняється від внеску інших категорій населення.

Надання Кабінетові Міністрів України дискреційних повноважень.
Законопроєкт пропонує наділити уряд повноваженнями визначати на власний розсуд доцільність проведення перерахунку пенсій, що значно знижує прозорість процесу і створює додаткові ризики для військових пенсіонерів.

Обмеження права військових на судовий захист у сфері пенсійного забезпечення.
Запропоновані зміни унеможливлюють оскарження порушень соціальних прав військових у судовому порядку, що суперечить статті 55 Конституції України. Ця норма гарантує кожному право на судовий захист його прав і свобод.

Невідповідність Конституції України.
Законопроєкт № 12165 прямо суперечить статті 22 Конституції України, яка забороняє звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод людини і громадянина, закріплених Конституцією, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів.

Більше того, обмеження прав військовослужбовців суперечить статті 17 Конституції України, яка покладає на державу обов’язок забезпечувати соціальний захист військовослужбовців, які обороняють суверенітет і територіальну цілісність України та членів їхніх сімей.

Інші сумнівні ініціативи.
Окрім законопроєкту № 12165, Третьякова Г.М. також ініціювала зміни у проєкті Закону про Державний бюджет України на 2025 рік (№12000). Пропозиції щодо встановлення максимального розміру пенсій для військових через запровадження обмежувальних коефіцієнтів є несправедливими та дискримінаційними. Це створює штучні бар’єри для отримання гідного рівня пенсійного забезпечення військовослужбовців.

Соціальні та економічні наслідки.
Прийняття законопроєкту матиме значні негативні соціальні наслідки:

– Зниження довіри до державних інституцій серед військовослужбовців, які є ключовими гарантами безпеки держави.

– Зростання соціальної напруги через нерівність у пенсійному забезпеченні різних категорій громадян.

– Економія бюджетних коштів за рахунок зменшення пенсійних виплат військовослужбовцям не матиме суттєвого впливу на стабілізацію бюджету, проте значно погіршить соціальну ситуацію.

Ми наполягаємо на необхідності:

Вилучити з законопроєкту № 12165 положення, які звужують соціальні права військовослужбовців і суперечать Конституції України.
Забезпечити відкрите і прозоре обговорення законопроєкту із залученням експертів, представників громадських організацій і ветеранських об’єднань.
Не підтримувати законопроєкт у його нинішній редакції.
Підготувати альтернативний проєкт, який враховуватиме інтереси військовослужбовців та забезпечуватиме дотримання їхніх конституційних прав.
Консервативно-демократична політична партія «Сила і Честь» висловлює готовність підтримувати будь-які ініціативи, спрямовані на захист соціальних прав військовослужбовців і ветеранів. Захист тих, хто боронить нашу державу, є спільним обов’язком кожного з нас.

Разом із Заявою надається юридично-правове обґрунтування позиції Консервативно-демократичної політичної партії «Сила і Честь» щодо проєкту Закону України № 12165 від 29.10.2024 «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій працівників (службовців)» ( Додаток 1)
автор Ніка Найз • 14 января 2025
https://sylaichest.org/zakonoproyekt-№-12165-zagroza-soczialnomu-zahystu-vijskovyh-zayava-politychnoyi-partiyi-syla-i-chest/
автор Ніка Найз • 14 января 2025
Ця ініціатива, автором якої виступає народна депутатка Третьякова Г.М., грубо порушує основні соціальні гарантії військовослужбовців сил оборони України та підриває конституційні принципи правової і соціальної держави.
Miss-Miss• 14 января 2025
Порахуйте, скільки тем ви сьогодні настрочили, штук 15-20 точно. Ви на ставці?
автор Ніка Найз • 14 января 2025
Mavka88• 14 января 2025
Бо військових прирівняли до пенсіонерів-прокурорів, які вийшли на пенсію через 10-ть років, включаючи навчання у виші. І надалі обіймають прокурорскі посади. Шмигаль обіцяє не трогати пенсії тих військоівих, які з 2014 року захищають Україну. Не вірю!
автор Ніка Найз • 14 января 2025
Ответ дляMavka88
И шо это значит? Военным кто с фронта будут давать пенсию?
Mavka88• 14 января 2025
Ответ дляНіка Найз
Коли ті достигнуть пенсійного віку, не раніше. Але який відсоток це буде від матеріального забезпечення, то тут Шмигаль, як завжди, несе нісенітницю.
Графиня Шезвездицкая• 14 января 2025
Все те ,кто воююет и выживет-имеют право иметь достойную пенсию.
Они её заслужили кровью,в отличие от судей и прокуроров
автор Ніка Найз • 15 января 2025
Ответ дляГрафиня Шезвездицкая
Согласна! Только если прочитать этот законопроект им не будут повышать пенсию! Например кто воевал в АТО с 2014 года так и будет получать копейки без перерасчётов и надбавок или я не правильно поняла?