Сама не знаю• Изменено 16 января в 21:42
ФОП 2 група звільнені від військового збору?
Читаю…
Якщо ви ФОП на 2-й групі спрощеної системи оподаткування, військовий збір з доходів від підприємницької діяльності не сплачується. Це пояснюється тим, що дохід ФОП на єдиному податку не оподатковується військовим збором (лише єдиним податком і ЄСВ).
Коли ФОП 2-ї групи сплачує військовий збір?
Ви зобов’язані сплачувати військовий збір (1,5% від доходу) лише за доходами, які:
1. Не пов’язані з підприємницькою діяльністю, наприклад:
• Оренда майна.
• Продаж нерухомості чи автомобіля.
• Дивіденди, інвестиційний прибуток тощо.
2. Як фізична особа, якщо ви отримуєте такі доходи.
Як визначити суму військового збору?
1. Визначте суму доходу, який підлягає оподаткуванню військовим збором.
2. Застосуйте ставку 1,5%.
Формула:
Сума військового збору = Дохід × 1,5%.
Приклад
1. Ви здали квартиру в оренду за січень 2025 року та отримали дохід 20 000 грн.
• Військовий збір = 20 000 × 1,5% = 300 грн.
2. Ви продали автомобіль за 300 000 грн (прибуток від операції).
• Військовий збір = 300 000 × 1,5% = 4 500 грн.
Важливо для ФОП 2-ї групи
• Якщо весь ваш дохід підпадає під єдиний податок (2% або 20% мінімальної зарплати залежно від ставки), ви не сплачуєте військовий збір із цього доходу.
• Сплата військового збору потрібна лише з додаткових доходів, які оподатковуються за загальними правилами.
• Оренда майна.
• Продаж нерухомості чи автомобіля.
Як визначити суму військового збору?
2. Застосуйте ставку 1,5%.
Формула:
Сума військового збору = Дохід × 1,5%.
Приклад
Важливо для ФОП 2-ї групи
Наверняка• 16 января в 21:44
Це взагалі стара інформація. Ставки 1,5% вже не існує. 2 група платит 800 грн в місяць.
Коварная Зая• 16 января в 21:45
Де ви це читаєте?Для ФОП1-2 груп: Розмір
військового збору становитиме
10% від мінімальної заробітної
плати, встановленої на 1 січня
звітного року (у 2025 році -
800 грн).
військового збору становитиме
10% від мінімальної заробітної
плати, встановленої на 1 січня
звітного року (у 2025 році -
800 грн).
Треба підробіток• 16 января в 21:45
З грудня нема 1,5%, уже 5. ФОП на 2ій групі платить 800грн, якщо не входить в категорію звільнених від сплати
Непозбувна Бентега• 16 января в 21:51
Вам что, жалко каких-то 800 грн в месяц для нашей неизбежной победы? Перехотели кофе в Ялте? Забыли его неповторимый аромат? Вы это прекращайте, заплатим столько, сколько нужно. Кричали ’понад усе’, а 35 баксов зажали? Когда победим, Вовчик всем все вернет сторицей, каждый получит долю в нефтегазовой отрасли или еще в какой, на ваш выбор. Платите и не жужжите.
Мальчун-задирун• 16 января в 21:55
Ответ дляНепозбувна Бентега
Яких 35?
Непозбувна Бентега• 16 января в 21:56
Ответ дляМальчун-задирун
Яких 35?
Старость подкралась внезапно, не могу уже 800 на 43 разделить :(
Хотя, если оба супруга ФОПы на 2-й группе, то где-то 35 и получается (отмазываюсь и петляю)