А_я_ЛОЖУ!• 02 февраля в 18:45
Можливе зменшення виплат новоприбулим біженцям з України
Після виборів 2025 року українцям, які вже перебувають у Німеччині, виплати залишать без змін, але новоприбулим доведеться задовольнятися лише 460 (19 208 грн) євро та жити в центрах для біженців. Політики всіх таборів сходяться на одному – українці мають працювати, а не залежати від соціальної допомоги.
Про це пише DW. 23 лютого 2025 року в Німеччині відбудуться дострокові парламентські вибори, які можуть суттєво вплинути на життя українських біженців.
Основне питання, яке хвилює тих, хто вже перебуває у країні, та тих, хто планує виїхати, – що зміниться в соціальних виплатах і можливостях працевлаштування. Християнсько-демократичний союз (ХДС) і Християнсько-соціальний союз (ХСС), які наразі лідирують у передвиборчих рейтингах, висунули чітку програму щодо українців.
Вони планують сприяти їхньому працевлаштуванню, зокрема спрощувати процедури визнання професійної кваліфікації та забезпечувати вивчення німецької мови в робочому колективі. Однак водночас ХДС/ХСС пропонують суттєво скоротити соціальні виплати для новоприбулих українських біженців.
Якщо зараз українці отримують так звані "гроші для громадян" (Bürgergeld) у розмірі 563 євро (23 510 грн) на місяць, то нові біженці замість цього будуть отримувати 460 євро (19 208 грн) відповідно до закону про шукачів притулку. Окрім цього, для них скасують оплату оренди житла та медичне страхування у повному обсязі. Фактично це означає, що ті, хто прибуде після виборів, мешкатимуть у притулках для біженців і отримуватимуть ваучери на харчування та побутові товари замість грошових виплат.
Ще жорсткіші умови для українців пропонує "Альтернатива для Німеччини" (АдН) – ультраправа партія, яка стабільно тримається на другій позиції в рейтингах. Вони виступають за скасування "грошей для громадян" для всіх українських біженців, а не лише для новоприбулих, залишивши лише мінімальні 460 євро. При цьому дозвіл на роботу для українців вони все ж підтримують, на відміну від інших біженців, яким працювати заборонено.
Попри високий рейтинг, перспектива входження АдН до складу уряду поки що малоймовірна – більшість провідних партій відмовляються співпрацювати з ними. Однак їхній вплив на політичний порядок денний зростає, що може змусити інші партії переглянути свою позицію.
Зменшення виплат для українців підтримує також Вільна демократична партія (ВДП). Вони вважають, що великі соцвиплати є "хибним стимулом для міграції" і пропонують створити новий соціально-правовий статус для всіх біженців, включно з українцями.
Союз Сари Ваґенкнехт (ССВ), нова політична сила, також виступає за скорочення соціальних видатків, хоча прямо українців у своїй програмі не згадує. Вони аргументують свою позицію тим, що виплати біженцям надмірно збільшують навантаження на бюджет Німеччини.
Натомість Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) і "Зелені", які також мають високі шанси потрапити в Бундестаг, не підтримують жодних змін у політиці щодо біженців. Вони наголошують на необхідності інтеграції українців до ринку праці, але без штучного скорочення виплат.
З огляду на рейтинги партій, найімовірнішим сценарієм є формування урядової коаліції на базі ХДС/ХСС разом із СДПН або "Зеленими". Це означає, що політика щодо українських біженців або залишиться без змін, або буде знайдено компромісний варіант, який передбачатиме поступове скорочення соцвиплат.
Якщо зараз українці отримують так звані "гроші для громадян" (Bürgergeld) у розмірі 563 євро (23 510 грн) на місяць, то нові біженці замість цього будуть отримувати 460 євро (19 208 грн) відповідно до закону про шукачів притулку. Окрім цього, для них скасують оплату оренди житла та медичне страхування у повному обсязі. Фактично це означає, що ті, хто прибуве після виборів, мешкатимуть у притулках для біженців і отримуватимуть ваучери на харчування та побутові товари замість грошових виплат.
Горлаю зрання• 02 февраля в 19:12
Ответ дляАнонім Перший
То франківці в цьому винні теж?
Не, франковцы должны сидеть дома и не занимать места тех кому жить дома некак
Мадам Тю-лю-лю• 02 февраля в 19:12
Ответ дляЧавонадо
Там странно сформулировано предложение: ’Окрім цього, для них скасують оплату оренди житла та медичне страхування у повному обсязі.’. То есть сделают урезанную версию или полностью отменят? Нипанятна. Но на самом деле, вся суть в последнем предложении: ’Це означає, що політика щодо українських біженців або залишиться без змін, або буде знайдено компромісний варіант, який передбачатиме поступове скорочення соцвиплат.’ Так что тема так себе, волну поднять)
Що там гадати на кавовій гущі
Після виборів буде ясно, які зміни будуть.
Ясно тільки одне, нікого без допомоги не залишать, але буде надалі все важче. Що логічно і передбачувано
Чавонадо• 02 февраля в 19:12
Ответ дляSeehund
Я на днях получила ещё два очередных отказа от работодателя. Последнее место было вообще пробирки мыть без образования.))
Вы в Германии? А что на все отказы говорит ваш куратор или кто там отвечает за трудоустройство беженцев?
Библиотекарь• 02 февраля в 19:13
Ответ дляАнонім Перший
То франківці в цьому винні теж?
Аякже. І взагалі, западенці у всьому винні- що посміли виїхати, отримувати виплати, і взагалі інтегруватися.
Я не Тролль• 02 февраля в 19:13
Ответ дляФоточки нема
Як завжжи логіка у німців відсутня. Тобто ті хто безкінечно перездають екзамени третій рік нехай і далі так роблять, замість того що б змусити їх шукати хоч якусь роботу. А от хто зараз буде їхати з Покровська - тим нічого не дамо
Це мене порсто дивує неймовірно, цеж очевидно, не потрібно навіть три вищих освіти. Що з цим світом не так
.
Горлаю зрання• 02 февраля в 19:14
Ответ дляБиблиотекарь
Интегруйтесь - работайте, снимайте жильё, вы не от войны ехали, у вас экономическая эмиграция. Не было бы пособий - сидели бы дома и не рыпались
Я натуралка• 02 февраля в 19:14
Ответ дляSeehund
Странная страна эта Германия.А кого же они хотят на мойку пробирок?
Чавонадо• 02 февраля в 19:14
Ответ дляМадам Тю-лю-лю
Що там гадати на кавовій гущі
Ну вот если упростят признание дипломов - это же прекрасно. И разрешат начинать работать не с В1, а с А2, условно. Чем плохо? Как раз вот и появится шанс у всех желающих подтвердить образование и перейти на рабочую визу.
Чавонадо• 02 февраля в 19:15
Ответ дляSeehund
Она меня отправила на фирму, которая занимается бесплатной практикой, я считаюсь эти два месяца пристроенной, так как прохожу практику на заводе.
А пока вы проходите бесплатную практику, вам платят же пособие? Может, после практики есть шанс туда устроиться на постоянку? А работа тяжелая?
Natal_ka91• 02 февраля в 19:15
Ответ дляЯ не Тролль
Зручно, коли знайшли ’крайнього’, тепер можна за рахунок українців всім світом свої проблеми вирішувати. Якщо ти допустім кандидат в президенти якоїсь європейської держави, твій головний лозунг ’потрібно урізати виплати українцм’ і всьо, лєхторат твій. і бурні аплодисменти!
А то, що до того загнали свої країни в газову залежність за ’взятки’, то вже в минулому.
От цікаво, чому не урізати виплати тим, хто вже три роки вчить мову, отримав житло, олпачувані комунальні, щколи-садочки і мав би адаптуватися в чужих країнах.
Чому урізати тим, хто за три роки втратив все наскільки, що змушений виїздити, бо триматися вже просто ні за що.!
А чому у вас претензії до інших держав і тим хто там 3 роки, а не до своєї держави, яка надає мізерну підтримку, але вже задихається від тотальної корупції? Чому ті кошти не йдуть впо, не збудовано нормальне житло для них? Повірте, коштів вистачило б
Библиотекарь• 02 февраля в 19:15
Ответ дляГорлаю зрання
То вже не вам вирішувати
Мадам Тю-лю-лю• 02 февраля в 19:16
Ответ дляЧавонадо
Про мову. Для роботи важливі реальні знання. Роботодавець не дивиться на сертифікат.
Про визнання освіти так, це буде чудово у всіх варіантах для всіх.
Библиотекарь• 02 февраля в 19:18
Ответ дляГорлаю зрання
Я в Україні давно, якщо що. І в тій країні де я була, такі пособія, і бюрократія, що працювати і вчити мову - це єдині варіанти нормально там жити
Я не Тролль• 02 февраля в 19:18
Ответ дляNatal_ka91
Мені шкода тих людей, які три роки трималися а зараз змушені їхати світ за очі, чим вони гірше тих, хто приїхав три роки тому. Наша держава немає своїх коштів, все йде в топку війни, а живемо за рахунок дотацій, тому ті кошти теж не наші.
Куколка-мяуколка• 02 февраля в 19:18
Ответ дляSo_so
Смотрите, эти фото я сделала сама в одном из центров для беженцев у нас.
Поэтому 560 евро или 460 евро, все эти партии или союзы - это совершенно на другой планете.
Мне было бы стыдно создать такую тему. Но Вы не я, это и так понятно.
Тут показывали лагеря для беженцев в Германии, не в лучшем состоянии, и не только лагеря, а и жильё которое давали беженцам. Но у вас конечно же только такие фотографии.
Natal_ka91• 02 февраля в 19:20
Ответ дляЯ не Тролль
Але чомусь в українців претензії лише до українців, переважно із західних частин, а не до влади. Це ж логічно, що через 3 роки не буде тих можливостей і тієї підтримки, що була на початку
Куколка-мяуколка• 02 февраля в 19:20
Ответ дляЖдушечка
Мне так нравится, что арабов и африканцев с вечно беременными гаремами принимали годами и пачками, а украинцы им как кость в горле. Меркель поставила страну в полную энергетическую зависимость, особенно, от раши, но виноваты снова украинцы.
Арабы и африканцы оказались крайними, уже и они что-то должны
Куколка-мяуколка• 02 февраля в 19:21
Ответ дляУх яка ж Я
А я лиш уявити можу, як тих, хто вже майже 3 роки живе думкою ’всех погонят’, буде ковбасити, коли їх надії не справдяться
Та всім на них байдуже, погонях їх чи ні, поки вони не приходять і не починають вчити жити. Ну тоді і отримують за комір.
Ответ дляЧавонадо
Платят пособие. Нет, на заводе сокращения, он делает сборочные элементы для автомобилей, а эта отрасль сейчас в упадке. Работа физическая, последнюю неделю я была на проверке швов в сборочных узлах, а там вес от 6 до 12 кг, 8 часов их потаскать, повертеть в разные стороны, ну эта была адская неделя.)) Когда была на сборке было гораздо легче.))
Баррикадница• 02 февраля в 19:22
Ответ дляДжинци на Флісі
Удалено администрацией...
А че сарказм? Абсолютно верно
Я вот в одном городке, где все сектанты( хз какие, баптисты или пятидесятники, их тут около тысячи) и из них лишь человек 20 Бердянск и Умская обл и фсе))) остальные : Винница, Полтава и область, Черновцы, Львов, иванофранковск и тд)) при этом, все они домой мотаются почти через месяц, все квартиры- дома сданы , церковь их обеспечивает всем и практически все купили себе новые дорогие , именно доргие( Вольво хс 90 самая популярная) тачки
Вот и вам ответ
Баррикадница• 02 февраля в 19:23
Ответ дляБиблиотекарь
Що вам заважає поїхати в Чернівці чи Хмельницький? Останні, до речі, частенько від шахедів потерпають
Звісно, треба ж вам свою халупу здати, тому велком, а ви на пособія 😍
Библиотекарь• 02 февраля в 19:24
Ответ дляБаррикадница
А че сарказм? Абсолютно верно
Вот и вам ответ
От жирують, падлюки
Мадам Тю-лю-лю• 02 февраля в 19:25
Ответ дляБаррикадница
А че сарказм? Абсолютно верно
Вот и вам ответ
Я з півдня
Але вважаю, що вирішувати повинні приймаючі країни і їхні співробітники.
Якщо вони пропускають подібні варіанти, то це їхні клопоти.
Ми повинні триматися разом, а не гризти один іншого.
Війна впливає негативно на усі області..
Я не Тролль• 02 февраля в 19:25
Ответ дляNatal_ka91
Ви не уважно читали і про щось своє зараз, як на мене, логічно зменшувати тим, хто вже давно в країні, оскільки вони вже адаптувалися, мову вчили і т.д., а ті хто тільки прибувають - потребують більшої підтримки. Дати якісь чіткі терміни, щоб люди розуміли, що потім на другий-третій рік тобі зменшують фінансування, бо пітдтримка ще потрібна іншим.
А_я_ЛОЖУ!
• 02 февраля в 19:25
Ответ дляЯ не Тролль
+++ Я про те саме
Куколка-мяуколка• 02 февраля в 19:26
Ответ дляSeehund
И сколько у вас всего было отказов?
Библиотекарь• 02 февраля в 19:26
Ответ дляБаррикадница
В мене немає халуп, і я їх не здаю. До речі, мої знайомі давали людям свої квартири / дома на початку війни безкоштовно, за комунальні. І про то як деяким житло з ваших регіонів винесли, я промовчу. Але ж ви бачите лише одну сторону медалі.