А_я_ЛОЖУ!• 02 февраля в 18:45

Можливе зменшення виплат новоприбулим біженцям з України

Після виборів 2025 року українцям, які вже перебувають у Німеччині, виплати залишать без змін, але новоприбулим доведеться задовольнятися лише 460 (19 208 грн) євро та жити в центрах для біженців. Політики всіх таборів сходяться на одному – українці мають працювати, а не залежати від соціальної допомоги.
Про це пише DW. 23 лютого 2025 року в Німеччині відбудуться дострокові парламентські вибори, які можуть суттєво вплинути на життя українських біженців.
Основне питання, яке хвилює тих, хто вже перебуває у країні, та тих, хто планує виїхати, – що зміниться в соціальних виплатах і можливостях працевлаштування. Християнсько-демократичний союз (ХДС) і Християнсько-соціальний союз (ХСС), які наразі лідирують у передвиборчих рейтингах, висунули чітку програму щодо українців.
Вони планують сприяти їхньому працевлаштуванню, зокрема спрощувати процедури визнання професійної кваліфікації та забезпечувати вивчення німецької мови в робочому колективі. Однак водночас ХДС/ХСС пропонують суттєво скоротити соціальні виплати для новоприбулих українських біженців.
Якщо зараз українці отримують так звані "гроші для громадян" (Bürgergeld) у розмірі 563 євро (23 510 грн) на місяць, то нові біженці замість цього будуть отримувати 460 євро (19 208 грн) відповідно до закону про шукачів притулку. Окрім цього, для них скасують оплату оренди житла та медичне страхування у повному обсязі. Фактично це означає, що ті, хто прибуде після виборів, мешкатимуть у притулках для біженців і отримуватимуть ваучери на харчування та побутові товари замість грошових виплат.
Ще жорсткіші умови для українців пропонує "Альтернатива для Німеччини" (АдН) – ультраправа партія, яка стабільно тримається на другій позиції в рейтингах. Вони виступають за скасування "грошей для громадян" для всіх українських біженців, а не лише для новоприбулих, залишивши лише мінімальні 460 євро. При цьому дозвіл на роботу для українців вони все ж підтримують, на відміну від інших біженців, яким працювати заборонено.
Попри високий рейтинг, перспектива входження АдН до складу уряду поки що малоймовірна – більшість провідних партій відмовляються співпрацювати з ними. Однак їхній вплив на політичний порядок денний зростає, що може змусити інші партії переглянути свою позицію.
Зменшення виплат для українців підтримує також Вільна демократична партія (ВДП). Вони вважають, що великі соцвиплати є "хибним стимулом для міграції" і пропонують створити новий соціально-правовий статус для всіх біженців, включно з українцями.
Союз Сари Ваґенкнехт (ССВ), нова політична сила, також виступає за скорочення соціальних видатків, хоча прямо українців у своїй програмі не згадує. Вони аргументують свою позицію тим, що виплати біженцям надмірно збільшують навантаження на бюджет Німеччини.
Натомість Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) і "Зелені", які також мають високі шанси потрапити в Бундестаг, не підтримують жодних змін у політиці щодо біженців. Вони наголошують на необхідності інтеграції українців до ринку праці, але без штучного скорочення виплат.
З огляду на рейтинги партій, найімовірнішим сценарієм є формування урядової коаліції на базі ХДС/ХСС разом із СДПН або "Зеленими". Це означає, що політика щодо українських біженців або залишиться без змін, або буде знайдено компромісний варіант, який передбачатиме поступове скорочення соцвиплат.
Якщо зараз українці отримують так звані "гроші для громадян" (Bürgergeld) у розмірі 563 євро (23 510 грн) на місяць, то нові біженці замість цього будуть отримувати 460 євро (19 208 грн) відповідно до закону про шукачів притулку. Окрім цього, для них скасують оплату оренди житла та медичне страхування у повному обсязі. Фактично це означає, що ті, хто прибуве після виборів, мешкатимуть у притулках для біженців і отримуватимуть ваучери на харчування та побутові товари замість грошових виплат.
Я не Тролль• 02 февраля в 19:50
Ответ дляБиблиотекарь
Ви знаєте, в моє місто прилітає рідко, але мітко. Або немає довший час - потім масово несеться. І кожний приліт - це істерика у дитини, бо укриттів в нас немає, лише в церкві, яка відчиняється зранку. Особисто в мене почалися проблеми зі здоров´ям після парочки таких тривог, де я дуже перенервувалася. Але за думкою порадниць, я навіть не маю права задуматися щоб виїхати кудись з дитиною, щоб та не боялася тривог, бо додаткова конкуренція буде їм заважати
Вам повинно бути начхати на всіх порадниці разом взятих, є тільки ви і ваша дитина, тільки її стан і ваша моральна рівновага важливі! Моя дитина в центрі столиці змушена бігти під вибухи ПВО над головою до метро в сховище (школа не має свого), але поки її слова ’мама я що вибухи не чула’, я тримаюсь і рада, що вона спить тоді, коли над будинком збивають шахеди і я панічно від вікна до вікна ганяю і відкриваю металеві двері в коридор, щоб не заклинило і подумки ’будую капелюх над будинком’...
Баррикадница• 02 февраля в 19:50
Ответ дляМама Никитки-2
Мало віриться. Чи машини на свекрух зареєстрували, які за зданими хатами спостерігають?
Чому на свекрух?)
Вони ж не як ми , дурні)) вони реєструються окремо чоловік- жінка
Жінка з дітьми на пособі є, чоловік працює , зареєстрований окремо , може навіть в іншому місці з односельцями, хто знає шо вони родина?) от на чоловікові машина
Innusik_K• 02 февраля в 19:50
Давно пора, и староприбывшим снижать. Я вообще не понимаю людей, которые сидят на пособиях по 2-3 года, не работают, давно можно было работу найти уже . Ладно, если есть причины по здоровью. А так в основном все здоровье. Сидят на шеях у чужого государства. А потом мнение о нас какое?
Библиотекарь• 02 февраля в 19:53
Ответ дляЯ не Тролль
Мені так жаль наших діток, які вже знають звук шахедів, ракет, знають різницю між тушками і мінами, і сидять в підвалі годинами, коли тривоги, чи зриваються вночі в коридори. Добре що часто вони це сприймають просто як можливість відкосити від уроків)))
АБВГДэшница• 02 февраля в 19:57
Ответ дляГорлаю зрання
Не, франковцы должны сидеть дома и не занимать места тех кому жить дома некак
Не розказуйте кому де жити і вам не скажуть куди вам іти, в разі чого я не з Франківська
Мама фіфті цента• 02 февраля в 19:59
Ответ дляКуколка-мяуколка
Тут показывали лагеря для беженцев в Германии, не в лучшем состоянии, и не только лагеря, а и жильё которое давали беженцам. Но у вас конечно же только такие фотографии.
Только в Украине людям три копейки платят и они живут в войне,а беженцам платят нормально и они по Октоберфестам катаются без ракет и тревог
СhanelKa• 02 февраля в 20:00
Ответ дляМама Никитки-2
Тоді чого логіка німців більшості не зрозуміла?
Комусь не зрозуміла,
а ті самі німці можуть сказати, у вас повно діючих готелів на заході, цілі комплекси - заселіть туди біженців і годуйте три рази в день. Таке робили німці, румуни, болгари, ірландці, всіх не можу назвати
Тракторні війська• 02 февраля в 20:03
Ответ дляInnusik_K
А грандиозные гулянки, попойки, поездки на моря и смена мужиков Вас не смущает? Какое мнение об украинских женщинах в Европе? Очень неприятно слышать о том, что украинки ведут себя как особы лёгкого поведения и вешаются на мужчин...
Баррикадница• 02 февраля в 20:04
Ответ дляМадам Тю-лю-лю
Не зрозуміла, де ви працюєте, що можете сказати за усіх переселенців з усіх областей.
Хитрозрозроблені є всюди, це факт. А ось таврувати усіх за якоюсь ознакою - це дискримінація.
Це так само, як сказати, що Схід весь чекав на росісю чи усі блондинки - нерозумні.
Для приймаючих країн вони не порушують закон лише тим, у якій області жили в Україні.
В гементі з українцями міста де я мешкаю
А ще я маю тг - канал та взаємодію з місцевою владою, проводжу заходи
Тому знаю майже всіх, бо мені всі на всіх доносять😁
Khmelnichanka• 02 февраля в 20:04
Ответ дляА_я_ЛОЖУ!
Стидатися ? За що ? Ви знаєте мої обставини, щоб так категорично заявляти? Їхній соціал до цих пір мене не цікавив . І це не я пхалась по головам , штовхаючись ліктями аби туди потрапити. Мені всього лише стала потрібною їхня підтримка саме зараз, а не удар під дих.Можете зрозуміти?
Авторе, по-перше, ще нічого не відмінили. А по-друге, в будь-якому випадку в Німеччині буде соцпідтримка, і навіть якщо іі дещо зменшать, то без даху над головою і медичноі допомоги Ви не залишитесь. Якщо відчуваєте потребу іхати - ідьте.. Легко не буде, але буде безпечно.
Мадам Тю-лю-лю• 02 февраля в 20:06
Ответ дляБаррикадница
Я про те, що ви можете судити лише про одному місту, де наших скільки? 50-100? 1000? З 1,2 млн, які загалом у Німеччині.
Джинци на Флісі• 02 февраля в 20:09
Ответ дляДело было давно
вы готовы отдать свое рабочее место ради того, кто в нем больше нуждается?
Я уверена, есть специалисты более опытные и квалифицированные, чем вы. Но они в поиске работы, а вы уже работаете.
Вашему работодателю стоит вас уволить и нанять того другого?

Если что я не беженец, и никогда им не была, надеюсь и не буду.
Свое рабочее место я получила самостоятельно, остальные беженцы так же свободны в своем поиске и не придётся ни у кого ничего забирать
Natal_ka91• 02 февраля в 20:11
Ответ дляМама фіфті цента
Мають право (якщо що, я в Україні). Тільки чомусь у всьому винні українці, а не х**ло
Борисфенка• 02 февраля в 20:11
Ответ дляБаррикадница
З моїх це з яких?) винесли це в тг каналах понавиписували як сімʼя з Донецька намазала стінки гімном та вкрала холодом?) то я то про всі країни читала, про всіх українців , хоч в Польщі хоч в Швейцарії, « реальні випадки з моїми. Знайомими»
Давали безкоштовно???? Та ви шо.. я виїхала 14 квітня, вартість вонючого клоповникамв Ужгороді була 20 т за однушку
Вчителька моїй 6 річній дитині сказала не дасть пакетик соку, поки вона не навчиться просити його украінською( в школі , де були обладнанні місця для біженців), поки я не сказала, що ще раз поч- повидираю ій пасма

А так да, за комуналку
Хоча було й багато нормальних людей
Але тут я серед всіх запаленців то мене те бісить, бо всі вони тут на двох трьох стільцях
Доречі майже всі вони мотались до Канади за грошима , жили там в родичів
Удалено администрацией...
Баррикадница• 02 февраля в 20:12
Ответ дляМадам Тю-лю-лю
1482 зареєстрованих
Така картина всюди)) з ким не спілкуюсь, а спілкуюсь я дуже багато, то всюди одне- справжніх біженців одиниці, решта- давно проторені доріжки і от нагода скористатися обставинами, як би то не цинічно звучало
Навіть зрозуміло чому
Заробітчан з України в европі було багато , але 90% це західні області
І як тільки стала можливість легалізуватися, клич поміж своїми розійшовся в тиждень
Поки з Харківської області хтось приїде, до Василя з берегово вже прискакало пів села
Я стояла в черзі на отримання біжства, так от з тисяч людей таких як я було одиниці
Борисфенка• 02 февраля в 20:13
Ответ дляБаррикадница
1482 зареєстрованих
Навіть зрозуміло чому
І що? Ви щось не отримали з того, що отримали вони? Чого вас корчить?
Джинци на Флісі• 02 февраля в 20:14
Ответ дляБиблиотекарь
Аякже. І взагалі, западенці у всьому винні- що посміли виїхати, отримувати виплати, і взагалі інтегруватися.
Удалено администрацией...
Natal_ka91• 02 февраля в 20:14
Ответ дляБаррикадница
1482 зареєстрованих
Навіть зрозуміло чому
Чим жителі західної частини винні, що вони ближче до кордону з Європою, і подалі від йоб***ого сусіда? Тим більше, на початку війни ніхто не знав як то буде в перший тиждень-другий (згадайте прогнози американської розвідки, яка давала нам декілька днів)
Баррикадница• 02 февраля в 20:14
Ответ дляБорисфенка
Удалено администрацией...
Дело было давно• 02 февраля в 20:15
Ответ дляДжинци на Флісі
ааа...то есть вы прикладывали усилия, чтобы получить свою работу?
а кто-то более квалифицированный в это время сидел в декрете. А потом ситуация резко изменилась и потребовалась работа, но упс...она оказалась уже занятой вами.

Это же ситуация, аналогичная ’беженцам-западэнцам’, которые как вы считаете, занимают места тех, кто сейчас потерпает от обстрелов,
Но когда это касается лично вас, то уже не все так однозначно, верно?)
Баррикадница• 02 февраля в 20:15
Ответ дляБорисфенка
Удалено администрацией...
Борисфенка• 02 февраля в 20:16
Ответ дляБаррикадница
Удалено администрацией...
Seehund• 02 февраля в 20:16
Ответ дляТракторні війська
Ни одну такую особу не знаю, а у нас город как большая деревня, все обо всех все знают. Где такие дамы проживают?))
Lisichka1307• 02 февраля в 20:17
Ответ дляДжинци на Флісі
Удалено администрацией...
Джинци на Флісі• 02 февраля в 20:17
Ответ дляNatal_ka91
А чому у вас претензії до інших держав і тим хто там 3 роки, а не до своєї держави, яка надає мізерну підтримку, але вже задихається від тотальної корупції? Чому ті кошти не йдуть впо, не збудовано нормальне житло для них? Повірте, коштів вистачило б
Удалено администрацией...
Баррикадница• 02 февраля в 20:17
Ответ дляNatal_ka91
Звісно вони ні в чому не винні)) ну от як в автобусі, швидко сідаєш на місце для інвалідів чи жінок з дітьми і все, морда кирпичом , бо ти теж оплатив дорогу ( сарказм)
Борисфенка• 02 февраля в 20:17
Ответ дляДело было давно

Звідки ви берете цю байку про ’зайняті місця’? В Європі неміряно житла в оренду і неміряно робочих вакансій.
Natal_ka91• 02 февраля в 20:18
Ответ дляДжинци на Флісі
Удалено администрацией...
От щодо останнього ви помиляєтесь
Баррикадница• 02 февраля в 20:18
Ответ дляБорисфенка
Удалено администрацией...
Natal_ka91• 02 февраля в 20:19
Ответ дляТракторні війська
Якщо у вас парочка таких знайомих, не розписуйтесь за всіх. Так, українці відпочивають, але далеко не в таких масштабах як вказано