Оце фіфа• 19 февраля в 16:58

Скільки грошей дарувати молодим на весілля?

Побачила сьогодні в місцевій группі пост з цим питанням, і коментарі мене дуже здивували. Чи дійсно на теперішній час близьким друзям дарують 500 $ з пари, а просто знайомим 200 $ з пари, + 50 $ на квіти/шампанське? В квітні буде весілля у знайомих, думаю чи варто взагалі йти(
автор Оце фіфа • 19 февраля в 17:00
Місто у нас маленьке, середня з/п 15-20 тис.
Дуняша• 19 февраля в 17:01
К знакомым не хожу, друзьям - 200$ с пары, близким родственникам - 500$ дарила
ГЛЮкоза• 19 февраля в 17:35
На весілля зараз кличуть найближчих.
Рідні 400 з пари і квіти , друзям 200 з пари і квіти
Сусіди одружувалися ми не ходили але купила набір турецький рушників за 2700 і коробку цукерок за 500 грн, пішла привітала
Наверняка• 19 февраля в 17:41
Дарують по-різному,звісно. Зараз ціни такі на все, що 200 доларів з пари на весілля вже і не здається чимось захмарним,бо прайс тільки самого ресторану овер дох*ра.
Раптом що, сама не зі столиці, з невеликого міста.
Гитта Ягг• 19 февраля в 17:44
Зависит от вашего достатка и степени близости.
Цигарний шланг• 19 февраля в 17:45
Ответ дляДуняша
Аналогічно, плюс букет
Вишнёвая Леди• 19 февраля в 17:46
Да, в старпосте логичные цифры
Цигарний шланг• 19 февраля в 17:48
А ви плануєте 500грн і з дітьми?
автор Оце фіфа • 19 февраля в 17:54
Ответ дляДуняша
Два роки тому друзям дарували 4 тис з пари + квіти і цукерки на тисячу. Мені озвучили одразу що місце коштувало близько тисячи гривень, порахувала що стільки буде нормально.
автор Оце фіфа • 19 февраля в 18:03
Ответ дляНаверняка
Та я розумію що прайси не маленькі. Корпоратив передноворічний з програмою в хорошому ресторані коштував 1700 грн з людини. Але 200 доларів це майже половина моєї зарплатні, а ще вбрання, зачіска, мейк, це місяць відпрацювати заради одного дня свята.
Наверняка• 19 февраля в 18:18
Ответ дляОце фіфа
Ну Вас ніхто ж не змушує платити 200 доларів.Ви можете обрати подарунок на власний розсуд. Просто життя стало дуже дорогим і це факт. Тому деякі люди і надають перевагу відмовитись і не піти, бо просто немає за що. Ну або йти і дарувати стільки скільки вважаєте за потрібне. Тут відповіді шукати годі.
Атятя_тётя• 19 февраля в 18:22
Я сама їздила до подружки
100$ дарувала + замість квітів цукерки та бейліс
Аби була з чоловіком то 200$ дарували б
Диви яка я пава!• 19 февраля в 18:25
300 долларів з одного дарували
Атятя_тётя• 19 февраля в 18:25
Ответ дляОце фіфа
Запитайте скільки коштує за людину в тому закладі, де буде святкування
Менше ніж вартість 2 місць не дарують
Якщо це 2000 то можете 4-5 подарувати, якщо йдете з чоловіком і вартість банкету за людину 2000, то за двох це вже 8000
Бо окрім банкету на святі ще напої, фотограф, анімація та торт та кенді бар, тому так рахують
Королева краси• 19 февраля в 18:33
Ноль, мне пофиг что они решили жениться, пусть сами вывозят свои затраты))
дякую аж підскакую• 19 февраля в 18:36
Ответ дляДуняша
Мы примерно также
автор Оце фіфа • 19 февраля в 18:40
Ответ дляНаверняка
Легше не піти, чим подарувати менше ніж очікували, або якусь непотрібну їм річ. Я просто думала що то люди фантазують про 200 доларів з пари, а виявляється що такі подарунки дарують в Україні. З цікавості загуглила скільки в Америці в середньому дарують на весілля, Гугл пише що 50 доларів з людини, хоча весілля коштує молодятам мінімум 10 тисяч) І ніхто не париться скільки місце коштує у ресторані)
Маю декілька думок• 19 февраля в 18:52
Мы с мужем моей подруге 5 лет назад дарили 200$ с пары, сестре мужа в прошлом году 1500$ (считаю это много, но сестру любит и очень скучает, она в другой стране сейчас)
Но у нас семейный доход 5 лет назад был в районе 1000-1500$, сейчас 3000-5000$
При доходе в условных 20 тыс, конечно, или дарили бы меньше или не шли бы
Наверняка• 19 февраля в 19:01
Ответ дляОце фіфа
На Америку рівнятись не треба, в них дорогі подарунки-це непристойно. Та і менталітет там зовсім інший. Що ж поробиш, що ми не американці.
АнтиТроль• 19 февраля в 19:15
Ответ дляОце фіфа
лучше вообще никуда не идти, если это просто знакомые. У меня доход значительно больше, но мне жаль выкидывать деньги на чужих людей, еще и терпеть эти бесячие свадебные жлобские конкурсы.
Дуняша• 19 февраля в 19:25
Ответ дляОце фіфа
Если с человека 1000 грн, то вы подарили нормально с пары
автор Оце фіфа • 19 февраля в 19:26
Ответ дляНаверняка
Та тут справа не в тому що ми не американці, а в тому що не відповідають наші доходи загально прийнятим нормам подарунків. І ніби ніде не прописано скільки дарувати, але не хочеться осуду