Україна наше все• 05 марта в 01:41

Хто знає по відпусткам по донації крові?

Якщо я здаю кров в понеділок, а вівторок у мене вихідний за графіком, то чи маю я право на додатковий вихідний, окрім дня донації?
Вподобайден• 05 марта в 01:47
Дають довідку про +1 день до відпустки, яку ви можете будь-коли використати, не тільки на наступний день. Обов´язково попереджуйте керівництво наперед
Коренная киевлянка• 05 марта в 02:09
Маєте
Малая еще та• 05 марта в 06:25
Так, є варіант до відпустки додадуть один день оплачуваний
Король дивана• 05 марта в 06:47
Ви маєте право протягом року взяти цей день у будь-який момент. Я так роблю. За рік здаю раза 3 і + до відпустки.
Ковбой Хагис• 05 марта в 09:19
Якщо працівник працює за п´ятиденним робочим тижнем з вихідними у суботу та неділю і здав кров у п´ятницю, день відпочинку приєднайте до щорічної відпустки
Малая еще та• 05 марта в 13:04
Ответ дляКороль дивана
Ні, не в будь який момент, а до відпустки, змінено законодавство десь за рік до війни
Король дивана• 05 марта в 17:43
Ответ дляМалая еще та
Ні, не обов´язково. Я здавала кров і під час війни вже не один раз. Брала тоді, коли мені було потрібно. Можливо, залежить від керівництва, не знаю...
Малая еще та• 05 марта в 18:42
Ответ дляКороль дивана
Я здаю з 2014. Змінилося законодавство. Щоб забрати другий день треба хоч один день оформляти відпустку. Це так за теперішнім законом. Я сьогодні здавала, приїду додому, гляну в довідку, там посилання на законодавчу базу
Король дивана• 06 марта в 07:07
Ответ дляМалая еще та
Я здаю з осені 2014 року. Останній раз на початку червня 2024 року. Відпустку не брала, тільки донорські накопичені 2 чи 3 дні.
Ще раз: може все залежати від роботодавця? Може. Я не знаю, як ті дні мені взагалі провели, табель не бачила.
Малая еще та• 06 марта в 08:28
Ответ дляКороль дивана
Ось цитата з закону про донорство.Закон України “Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові” № 931-IX від 30 вересня 2020 року. Стаття20, пункт 2.:
Такій особі безпосередньо після кожного дня здійснення донації крові та/або компонентів крові надається день відпочинку із збереженням за нею середнього заробітку за рахунок коштів власника відповідного підприємства, установи, організації або уповноваженого органу. За бажанням такої особи цей день приєднується до щорічної відпустки.

У разі якщо за погодженням із керівництвом підприємства, установи, організації в день безоплатної донації крові та/або компонентів крові донор був залучений до роботи, йому за бажанням надається інший день відпочинку із збереженням середнього заробітку. У разі донації крові та/або компонентів крові у період щорічної відпустки така відпустка продовжується на один день.
Король дивана• 06 марта в 21:12
Ответ дляМалая еще та

І в якому реченні написано, що день відпочинку можна приєднати ТІЛЬКИ до відпустки?