Непогодка• 12 марта в 18:56

Висипання при грві чи грипі?

Дочку 6 років висипало на 4 день хвороби дрібними червоними точками. Лікар сказав, що якщо знову не буде температури, то можливо алергія на озельтамевір. Я захворіла другою, озельтамевір не приймала, мені виписали антибіотики, сильна біль в горлі. Сьогодні, в мене теж висип такий як у дочки. В кого таке було, що це таке? Що з цим робити?
Малявка ще та• 12 марта в 18:57
Покажите высыпания. Так сложно сказать без фото.

ПС. Это может быть не грипп вовсе, если тестом не подтвердили. Коксаки высыпает. Стопы и ладони чистые? Энтеровирусы любые так же дают сыпь.
автор Непогодка • 12 марта в 19:02
Ответ дляМалявка ще та

Зараз немає можливості зробити. Жорсткі, маленькі точки. В мене багато на грудях. В дочки багато на спині, пах, животик. Долоні і ступні чисті
Теща дочки• 12 марта в 19:05
Скарлатина може бути, напишіть педіатр що вас теж обсипало
А я с Рио-де-Житомира!• 12 марта в 19:06
Скарлатина
Краснуха
105 других инфекций

Покажите качественное фото высыпаний
автор Непогодка • 12 марта в 19:08
Ответ дляА я с Рио-де-Житомира!
Скарлатина
Краснуха
105 других инфекций

Покажите качественное фото высыпаний
Допустимо, а як це лікується? Антибіотики?
А я с Рио-де-Житомира!• 12 марта в 19:10
Ответ дляНепогодка
Да
Но
Вы не понимаете, нужно понимать все:
Почему пьет противовирусное
Почему аллергия от него на двоих
При скарлатине одно лечение
При других - другое
Вам нужно завтра показать ребенка и себя врачу
Гриппом вместе болеют, сыпью - нет
Пусть врач думает
Диагностирует
Лечит
Теща дочки• 12 марта в 19:11
Краснуха збивати температуру. Скарлатина складніше , напишіть педіатру він підскаже
Малявка ще та• 12 марта в 19:19
Ответ дляНепогодка
Да все что угодно может быть. Но. При краснухе сыпь во время температуры появляется, корь тоже. скорее всего вирусное что-то. Может и скарлатина. Язык посмотрите какой
Я_и_моя_собака• 12 марта в 19:59
Так писали же, что сейчас грипп может так проявляться
Тем более если дочке прописали озельтамивир, то грипп подтвержденный
Янгол в камуфляжі• 12 марта в 20:20
Это вирус так проявляется сейчас. У меня была сыпь на груди, маму вообще всю обсыпало мелкой красной сыпью (грудь, спина, руки, ноги)
Янгол в камуфляжі• 12 марта в 20:21
Читала статью одного врача, которая упоминает о сыпи при вирусе:

Якщо минулий сезон грипу був дуже тяжкий, то цей сезон можна назвати катастрофічним …майже щоденно помирають хворі, за вихідні - 6 смертей, і це тільки в одному відділенні.

Як і прогнозували наші фахівці, з моменту завершення надзвичайного стану, повʼязаного з пандемією (локдаунів) у 2022 році, вже навесні (!!!) 2023 р. стали трапляться тяжкі випадки грипу, включаючи летальні, причому часто спричинені грипом типу В, якій ми традиційно не розглядали як такий, що має фатальні наслідки. У нашому відділенні перший смертельний випадок трапився у травні (!) 2023 р. (див. мал.), а це означає, що було багато хворих на грип в цей нетиповий для цього захворювання час року з більш легким перебігом. Причому, звертаю увагу, підтвердився діагноз тільки посмертно - в легенях методом ПЛР винайшли грип типу В (привіт тим, хто навчає наших лікарів застосовувати противірусну терапію тільки після лабораторно підтвердженого діагнозу, да, такі, на жаль, ще є). В своїх лекціях я неодноразово наголошувала - історично ми знаємо, якщо перші випадки захворювання трапляються навесні, надалі сезон восени буде дуже тяжким.
Так і трапилось. Минулий сезон був тяжким, госпітальна летальність від грипу у грудні-січні перевищувала госпітальну летальність від ковіду (див. мал.), було дуже багато мікс-інфекцій, я про це детально писала тут -
https://www.facebook.com/share/1EQuJo2RtN/?mibexti...
Але цей сезон за тяжкістю значно перевищує минулий. Причому циркулюють настільки агресивні штами збудника, що вони витіснили майже повністю SARS-CoV-2, зараз його циркуляція на мінімумі у всіх країнах Європи і у нас теж, хоча не можна повністю виключати можливість коінфекціі.
Що ще є незвичайним для цього сезону респіраторних хвороб?
Досить велика кількість бактеріальної суперінфекціі і велика кількість збудників атипових пневмоній, насамперед, M. pneumonia, деякі країни оголосили рівень епідемії ще наприкінці 2024 р. Особливостями клінічного перебігу є виникнення бронхообструктивних захворювань упритул до астми, нудота, рвота, висипання на шкірі. Тобто, якщо у хворого на грип є такі симптоми, не можна виключити коінфекцію грип/мікоплазмоз. До речі, це також може пояснювати наявність лейкоцитозу в крові, що ми часто зараз спостерігаємо у наших пацієнтів. При лікуванні M. Pneumonia треба враховувати зростаючу резистентність до макролідів, препаратом вибору є левофлоксацин. Ще раз надаю лекцію по мікоплазмозу із сучасними особливостями -

На жаль, рентгенологічні дані не корелюють зі змінами в легенях: при відносно «спокійному» рентгенологічному малюнку на секції - суцільний гемораж. Це також треба враховувати на практиці і спиратися тільки на сукупність клініко-лабораторних даних, особливо на прогресуючу дихальну недостатність.
Що можна порекомендувати?
Як завжди, лікарям - правильно обирати тактику ведення хворих, пацієнтам - своєчасно звертатися до лікаря.
Бережіть себе і хай все буде добре.
СережкинаЯ• 12 марта в 21:50
Я правильно поняла.вы без положительного теста дали Озельтамивир?Зачем?
автор Непогодка • 12 марта в 22:44
Ответ дляЯнгол в камуфляжі
Довго був висип? Лікували антибіотиками?