західний_діалект• Изменено 17 марта 2025

Звідки взялися доказові лікарі?

Якось просто в один момент лікарі почали ділитися на доказових і ні. А раніше були адекватні і ні. Я щось пропустила? У нас десь з´явилася кафедра доказової медицини? Чи може цілий інститут доказової медицини?
Мій особистий досвід з доказовими лікарями стабільно негативний. Чи може я щось не те і не так їм доказувала 😁
ПадаюВреверансах• 17 марта 2025
Ответ дляБубль Гум)
Де ви таких лікарів знаходите? Доказовий лікар при спазмі судин при високій темпі як раз про но-шпу і казав
Ніколи доказові ношпу не призначають. Бо це не за протоколом.
Кажуть непомагає і все
автор західний_діалект • 17 марта 2025
Ответ длязадумчивая мордочка
Нещодавно хворіла ангіною і пила АБ.
Подруга кидає мені доказову лікарку, яка виклала пост, що ВСІ ліки недоведено нфективні, крім тантум верде і то так. А інші навіть шкідливі. Натомість від горла радить їсти морозиво і смоктати звичайні цукрові льодяники.
І подруга мені це рекомендує як лікування, бо це доказова лікарка!
А доказова лікарка, яка радить морозиво ЗАМІСТЬ лікування, не хоче почати з того які бувають болі в горлі?
Бо ангіна - це стрептококи і стафілококи, і морозиво їм пох.. а якщо не лікувати АБ, то ще і дає на серце та ревматизм!
Бо вірусна інфекція може спуститися в бронхи, легені і тд
Нє, бл₴, вона не поділяє види болей в горді, а тупо радить замінити ліки морозивом!
Я в шоці, з цих доказових..
А найстрашніше, що їм вірять...
Я б якщо на свою ангіну морозиво з´їла, то мабуть вмерла б. Бо у мене ангіна простою ніколи не буває.
Бубль Гум)• 17 марта 2025
Ответ длязахідний_діалект
То вже не доказовий, то мабуть просто адекватний
Ні. Доказовий лікар. То ви поняття плутаєте. Доказовий не призначає противірусні при кожному чиху, окрім грипу, не призначає антибіотик без нагалізу крові або вираженої клініки… мінімум ліків
Сусідка зверху• 17 марта 2025
Ответ дляМайструю крила
Автор, то новомодні лікарі, які вміють просто читати протоколи і цим маніпулюють (бо іншого не вміють). Для мене лікар - це той, хто має досвід, знання і інтуїцію, а не просто гарно говорить і вміє читати. Також не люблю оцих доказових. В мене знайома педіатр, мама трьох дітей, при червоному горлі дає антибіотик, щоб не було ускладнень, бо так в протоколі написано. При цьому, дітям ніколи не здає аналіз крові, каже, що не потрібно дітей травмувати. А я лікую дітей своїх рясним теплим питтям і частим полосканням горла. Вона каже, що це не правильно.
Це в якому протоколі антибіотики на червоне горло? Читаю 2 групи доказових лікарів, жодної такої поради не знайшла.
Сусідка зверху• 17 марта 2025
Ответ длязахідний_діалект
Так вони і потрібні ліки не призначають. Таке враження, що вивчили 10 препаратів, а з рештою не хочуть заморочуватися.
Звідки ви знаєте, які потрібні? От не повірю, що у вас є папірець від алерголога про алергію на парацетамол, а вам його пхають насильно
Бубль Гум)• 17 марта 2025
Ответ длязадумчивая мордочка
Нещодавно хворіла ангіною і пила АБ.
Я в шоці, з цих доказових..
Ангіна перевіряється тестом у доказового лікаря. Ангіна ніколи не спуститься в бронхи.
автор західний_діалект • 17 марта 2025
Ответ дляСусідка зверху
Так вони навпаки менше ліків виписують і відкидають все з недоведеною ефективністю. Навіщо фармкомпаніям вкладатись в таке? Щоб замість десятка фуфломіцинів виписали одні ліки а то й нічого
А хто доводить ефективність ліків?
Приклад - пост від доказового лікаря у фейсбуці про те, як дітям збивати температуру. Половина коментаторів пишуть про неефективність ібупрофену з парацетамолом, на що лікар відповідає, що всі навколо дебіли і що так не буває. Це так доказовість проявляється? Доказати людям, що всі дебіли, один лікар розумний?
Тётя Хрюша• 17 марта 2025
Ответ длязахідний_діалект
У мене дитина з генетичним розладом і нетиповою реакцією на деякі ліки. Наприклад, на неї не діє ібупрофен - зовсім, на парацетамол алергія (саме на діючу речовину), сольовий розчин для носа викликає набряк, а спрей проти набряку цей набряк ще й посилює. Так от доказові лікарі мене переконують, що так не буває. Просто не буває, і все. Без варіантів. І це просто один маленький приклад.
те шо ви описуєте це не про доказовість. це якийсь «доказовий» з аліекспрес.
знайдіть норм лікаря
Сусідка зверху• 17 марта 2025
Ответ дляМайструю крила
А призначають ті ліки, які їм навʼязують на семінарах фарм компанії, бо їм треба багато грошей. Що та валеріана, вона три копійки коштує, який тут прибуток…
Ну звісно, на парацетамолі і ібупрофені ж мільйони наварюються
автор західний_діалект • 17 марта 2025
Ответ дляНапланетянка
Конечно не помогают,если бы помогали то не были бы забиты до отказа больницы и поликлиники
А ви давно в поліклініку заходили? В дитячу зайдіть. А потім і до лікарні можете прогулятися. Для загального розвитку.
задумчивая мордочка• 17 марта 2025
Ответ дляБубль Гум)
А я і не писала, що ангіна спуститься у бронхи. Спуститься вірусна інфекція без лікування, якщо просто їсти морозиво.

Доказовий лікар не дав рекомендацію робити тести, іти на прийом, не займатися самолікуванням. Навпаки!
Радить їсти морозиво і всі діла
Бубль Гум)• 17 марта 2025
Ответ дляСусідка зверху
Як доказовий лікар отримує відкат за призначення ібупрофену і парацетомолу?
Тётя Хрюша• 17 марта 2025
Ответ длязадумчивая мордочка
Нещодавно хворіла ангіною і пила АБ.
Я в шоці, з цих доказових..
зараз походу кожен вирішив себе доказовим називати не розуміючи основу доказовості)
Сусідка зверху• 17 марта 2025
Ответ длязадумчивая мордочка

Радить їсти морозиво і всі діла
Морозиво не для лікування а для знеболення. Для лікування тантум верде
Тётя Хрюша• 17 марта 2025
Ответ длязадумчивая мордочка
Нещодавно хворіла ангіною і пила АБ.
Я в шоці, з цих доказових..
ангіна це не тільки коки, буває і вірусна ангіна. і там взагалі нічого не треба приймати, сама пройде.
вірусна інфекція не спускається в бронхи. у вас трохи каша в голові
Майструю крила• 17 марта 2025
Ответ дляСусідка зверху
Ну не знаю, можливо вона там без аналізів баче ангіну, але її діти за рік приблизно раз шість їдять антибіотики. Мені здається, що вони вже саме від них і хворіють. Але мама постійно кичиться, що потрібно лікуватись згідно протоколів. Що ті лікарі, які призначають калинум-малинки при хворобі, просто бездарі.
задумчивая мордочка• 17 марта 2025
Ответ длязахідний_діалект
А хто доводить ефективність ліків?
О, забула написати що пост про горло закінчувався словами «хто не погоджується що ці препарати неефективні, і будуть писати свої досвіди, то все буде видалятися»😂
Бубль Гум)• 17 марта 2025
Ответ длязадумчивая мордочка

Радить їсти морозиво і всі діла
Це не доказовий лікар. Де ви таких берете. Як без огляду і прийому можуть виключити ангіну та назначати лікування?

Вірусна інфекція не спускається у бронхи. Такого механізму не має.
Сусідка зверху• 17 марта 2025
Ответ дляБубль Гум)
То сарказм був. У відповідь на те, що доказові начебто виписують дороге лікування, бо на дешевій валеріані багато не заробиш
автор західний_діалект • 17 марта 2025
Ответ дляСусідка зверху
У мене є висновок ЛКК після консіліуму лікарів, де прописано, які ліки не підходять дитині. Консіліум був після того, як в стаціонарі мені не повірили і вкололи парацетамол, а потім кололи від алергії. І я шум підняла. Висновок ЛКК я вже просила сформувати, щоб на потім уникати питань. Але все одно, коли показую його, мені кажуть, що так не буває і то просто на супутні компоненти, а треба підібрати інший парацетамол, без тих компонентів.
Напланетянка• 17 марта 2025
Ответ длязахідний_діалект
А я туда вообще не хожу,я ходила к этим чудо-врачам,пока чуть не оказалась на инсулине,полное разочарование,все они работают по протоколу и ответвственность за мое здоровье никто брать не собирается,это теперь моя ответственность
Бубль Гум)• 17 марта 2025
Ответ дляСусідка зверху
Тантум верде не лікує. Там теж знеболювальне. Як і в стрепсілс
Сусідка зверху• 17 марта 2025
Ответ дляМайструю крила
Ваша подруга щось своє вигадує. Доказові лікарі не назначають антибіотики без доведеної бак інфекції
автор західний_діалект • 17 марта 2025
Ответ дляТётя Хрюша
знайдіть норм лікаря
Знайшла. Педіатр у віці, прекрасний лікар. з нею можна вести діалог. Не боїться ’страшних’ препаратів, але й не кидається призначати зайвого.
Це я просто в пошуках чергового спеціаліста для дитини, ось, знову нарвалася на доказового ендокринолога. До такого мене життя ще не готувало
задумчивая мордочка• 17 марта 2025
Ответ дляБубль Гум)

Ви лікар?
У мене такий механізм був особисто. Сімейна про це попереджала
Джпт чат також так каже
Не рахую, а вважаю• 17 марта 2025
Ответ длязахідний_діалект
У мене дійшло до того, що коли я шукала педіатра, то навпаки питала, щоб лікар був не доказовим, а звичайним
А каких докторов вы называете доказательными?
автор західний_діалект • 17 марта 2025
Ответ дляНапланетянка
А звідки тоді впевненість, що поліклініки не забиті і що це завдяки доказовим лікарям?
Паспортний стіл• 17 марта 2025
Ответ дляСирОжино пирОжино
Здесь в Испании куча т.н. ’остеопатов’, что не есть доказательной медицной
А остеопат - це іменно лікар ? Не чула щоб у вишах остеопатів вчили
Сарафанное радио• 17 марта 2025
Доказові - це ті, у яких кругова порука)
Нічого особистого, просто бізнес.
Бубль Гум)• 17 марта 2025
Ответ длязадумчивая мордочка
Ви лікар?
Джпт чат також так каже
Ну чат жпт- це сильно. Ви розумієте, як він «збирає» інформацію?