Ніка Найз• 02 апреля 2025

більше 8 тисяч колишніх в’язнів поповнили лави ЗСУ

У Міністерстві юстиції повідомили про те, що на початок квітня вже більше 8 тисяч колишніх засуджених – чоловіків та жінок – поповнили лави Збройних сил України.

Наразі ще близько 900 заяв перебувають на розгляді, повідомив начальник Департаменту з питань виконання покарань Мін’юсту Євген Горобець у коментарі Укрінформу.

Він нагадав, що після ухвалення у травні 2024 року закону, який запровадив інститут умовно-дострокового звільнення засуджених для їхньої участі в обороні країни, перші групи добровольців із числа звільнених із установ виконання покарань потрапили у бойові підрозділи вже у серпні 2024 року.

Здебільшого умовно-достроково звільнені бійці поповнили лави 1-го окремого штурмового батальйону “Да Вінчі”; 225-го окремого штурмового полку; 92-ої окремої штурмової бригади; 93-ої механізованої бригади “Холодний Яр”; 95-ої окремої ДШБ; Третьої штурмової, а також деяких інших спецпідрозділів Сил безпеки і оборони.

Як зазначив Горобець, “ця програма дає людям другий шанс – можливість не просто спокутувати провину, а й довести свою відданість Україні на передовій, де кожен захисник потрібен”.

“Ми регулярно взаємодіємо з командуванням підрозділів, де нині служать колишні засуджені та ув’язнені. Цей діалог дозволяє нам отримувати актуальну інформацію про потреби фронту – які саме навички, спеціалізації та компетенції наразі затребувані. З іншого – ми дізнаємося: скільки триватиме підготовка наших умовно-достроково звільнених, на яких посадах вони будуть служити, яке до них ставлення. Це дуже потрібна інформація під час проведення рекруту в установах, щоб ув’язненні усвідомлено прийняли рішення стати бійцями ЗСУ. На сьогоднішній день вже більше 8 тис. чоловіків та жінок поповнили лави бойових підрозділів, ще близько 900 заяв зараз перебувають на розгляді. Багато з колишніх засуджених за бойові подвиги нині відзначені відомчими та державними нагородами”, – розповів Горобець.

Зі свого боку, заступник командира 1-го ОШБ ім. Героя України Дмитра Коцюбайла «Да Вінчі» Дмитро Кулик наголосив, що колишні засудженні воюють не просто добре, а дуже героїчно. “І чоловіки, і жінки, які прибули до нас із установ виконання покарань ДКВС”, – говорить про своїх підлеглих з числа УДЗ Кулик.

Він також зауважив, що мотивація військових із числа колишніх засуджених зашкалює. “Мабуть, таку ми бачили лише у перші місяці повномасштабного вторгнення. Тому ми дійсно дуже бережемо “спецконтингент”, як до речі, всіх своїх бійців без винятку. І зрозуміло, спільно з ДКВС максимально долучаємося до рекруту колишніх ув’язнених та засуджених у наш підрозділ”, – стверджує Кулик.

Як наголосили у Департаменті з питань виконання покарань, від дій адміністрацій пенітенціарних закладів залежить дуже багато: “Це і організація первинних медичних оглядів, і супроводження добровольців з числа засуджених під час проходження ВЛК у цивільних закладах охорони здоров’я, проведення комісій за участю представників ТЦК та бойових підрозділів, де виявили бажання служити колишні засуджені”.

Важливою також є максимально швидка підготовка документів для суду, який розглядатиме рішення про можливість умовно-дострокового звільнення. У день, коли суд приймає таке рішення, колишній засуджений стає умовно-достроково звільненим та військовослужбовцем ЗСУ, який має за незначним обмеженням такі самі права і обов’язки, що й інші наші оборонці, нагадали у департаменті.
автор Ніка Найз • 02 апреля 2025
Ответ дляНаташа_32
Да! Стефанчук прямо с трибуны ВР волал, что надо как-то наладить учёт трофейного, да и вообще оборот оружия. Ничего у них не получилось. Сама как-то читала, пистолет Макарова - 100$, АК-500$, Ф-1 - 150$ ну и т.д...
Цены вполне себе, если не делать маникюр и не покупать дорогие шмотки!
Наташа_32• 02 апреля 2025
Ответ дляНіка Найз
Маемо шо маемо -покойный Кравчук!
Пока - маємо, а придут с АК, и не маємо!
автор Ніка Найз • 02 апреля 2025
Ответ дляНаташа_32
Купите пистолет за 100 долл!
Наташа_32• 02 апреля 2025
Ответ дляНіка Найз
Ну, да. Ну, подруга показывала на тел. фотку. Её кума приобрела за 50$ маленький пистолет какой-то. Не сигналка. Это русский, какой-то трофейный. Вроде ПС, или СПС. Что-то такое.
автор Ніка Найз • 02 апреля 2025
Ответ дляНаташа_32
Отличный вариант!
Наташа_32• 02 апреля 2025
Ответ дляНіка Найз
Отличный вариант!
А. Вот она написала о нём. Называется он ПСС. 9 мм. А что такое 9 мм.??
автор Ніка Найз • 02 апреля 2025
Ответ дляНаташа_32
9 мм наверное размер патрона!
Наташа_32• 02 апреля 2025
Ответ дляНіка Найз
9 мм наверное размер патрона!
Наверное. Она его в сумочке носит с собою. И не боится, отчаянная. Хотя по виду - девушка, такая себе, 34+ )))
автор Ніка Найз • 02 апреля 2025
Ответ дляНаташа_32
Ага а как достанет пушку, так и необычная)
автор Ніка Найз • 02 апреля 2025
Ответ дляНаташа_32
Вообще уважаю таких женщин которые могут за себя постоять!
Наташа_32• 02 апреля 2025
Ответ дляНіка Найз
9 мм наверное размер патрона!
Вот я думаю, а если в случае чего... За такое, наверное, могут и посадить?!!
автор Ніка Найз • 02 апреля 2025
Ответ дляНаташа_32
Могут, он же не легальный! У нас пистолет нельзя хранить!
Наташа_32• 02 апреля 2025
Ответ дляНіка Найз
Капец! Ну Ксюха. Точно без страха. Но наверное это лучше, чем быть ограбленной или изнасилованной :(
автор Ніка Найз • 02 апреля 2025
Ответ дляНаташа_32
Зато живая! Точно!
Наташа_32• 02 апреля 2025
Ответ дляНіка Найз
Зато живая! Точно!
Она даже патроны купила. Показывала. И стрелять за городом пробовала. Прикольно :)
автор Ніка Найз • 02 апреля 2025
Ответ дляНаташа_32
Правильно! Вдруг толпа нападет!
Наташа_32• 02 апреля 2025
Ответ дляНіка Найз
Правильно! Вдруг толпа нападет!
Толпа, не толпа... А штучка надёжная. И такая стильная :))
Миззери• 02 апреля 2025
Ответ дляНіка Найз
Если не есть то и откладывать можно 👍
автор Ніка Найз • 02 апреля 2025
Ответ дляМиззери
Если не есть то и откладывать можно 👍
100 баков за пистолет? Не смешите...на форуму все зажиточные алигархини!
Миззери• 02 апреля 2025
Ответ дляНіка Найз
Вы реально думаете что вы с пукалкой против вооруженного зэка достойная конкуренция ? Гранат уже закупили ?
автор Ніка Найз • 02 апреля 2025
Ответ дляМиззери
Пистолет в руках разъяренной женщины это ядерная бомба!
_Злата Ibra_• 29 апреля 2025
Ответ дляНаташа_32
Кошмар!
Это значит, что больше 8 000 воров, рецидивистов и возможно вооружённых шляются бог знает где! Они могут на любые крайности пойти за ради денег, наживы. Это реально стрёмно!!!
Это да. В рашке тоже отпустили много мужиков убийц.