Я второй день под впечатлением. Попался канал в Тиктоке, где на улице у прохожих, преимущественно молодых, спрашивают всякое простенькое. Пару примеров вопросов на скриншотах. Люди... Не знают. Вообще. Совсем.
- Кто такая Муму?
- Муму? Ну... коровка?
- Что такое Гольфстрим?
- Ну гольф машина такая, стрим - быстрый!
- Нет повести печальнее на свете, чем повесть о?
- ...Минете?
Вы ЭТО наблюдаете в окружении? Такую чудовищную деградацию? Это реальность вообще?
Если что - вот отсюда
- Кто такая Муму?
- Муму? Ну... коровка?
- Что такое Гольфстрим?
- ...Минете?
Если что - вот отсюда
Ответ дляАмарилис
Веронським шляхтичам Монтенко та Капулько,
В свій час, приніс лелека двох дітей – Романа й Юльку.
Роки минали, діти виростали,
і якось час та місце в них співпали.
Побачив Ромка Юльку – в серце впилось жало,
Про Розку вмить забув, і ЦЕ вже нам цікаво.
Совєтциці, скажіть, ну як їй далі жити?
От як було кАзліну полюбити?
Він серенади під балконом їй співав,
А потім раптом Юльку покохав.
Що з це виходить? Він простий пікапер?
Пхать курку в морозилку, чи відразу слати нахер?
І де в Вероні гарний є психолог?
Щоб лоШ поміг забуть, розвіяв сум мов порох.
Та повернемося тепер до головного
Роман кохає Юльку, і то є фігово
Цікаво те, що Юлька на Романа теж запала,
Але яка ж сумная доля їх чекала.
Монтенко та Капулько – давні вороги,
І якось вранці вставши з лівої ноги,
Сказали дітям:
- Зась коханню, ось вам дуля!
Тоді маленька і дурненька Юля,
Перехиливши шкалик барбовалу
Без тями (дуже гарно), на підлогу впала.
Дурненьке думало – проснеться, Ромка поруч,
Але звернула доля їх ліворуч.
Роман побачивши ну дуже мертву Юлю,
Згадавши батьківську авторитарну дулю,
Хильнув таки справжнісіньку отруту.
Покинув землю, разом з нею й скруту.
Коли закінчилася дія барбовалу,
Огледілася Юля – їй погано стало.
Штрикнула в серце з правої руки,
І полетіла до Романа на хмарки.
І от тепер скажіть, ну шо не так свекрусі?
Невістка не така? Не підійшла синусі?
А тещі що не так? Погано заробляє?
Утриманець в батьків? Житла свого не має?
От грім би їх побив,
Самі б самоубились.
А діти хай жили
Й на радість всім плодились.
Роки минали, діти виростали,
і якось час та місце в них співпали.
Совєтциці, скажіть, ну як їй далі жити?
От як було кАзліну полюбити?
Він серенади під балконом їй співав,
А потім раптом Юльку покохав.
Що з це виходить? Він простий пікапер?
І де в Вероні гарний є психолог?
Та повернемося тепер до головного
Роман кохає Юльку, і то є фігово
Але яка ж сумная доля їх чекала.
Монтенко та Капулько – давні вороги,
І якось вранці вставши з лівої ноги,
Сказали дітям:
- Зась коханню, ось вам дуля!
Тоді маленька і дурненька Юля,
Перехиливши шкалик барбовалу
Але звернула доля їх ліворуч.
Роман побачивши ну дуже мертву Юлю,
Згадавши батьківську авторитарну дулю,
Хильнув таки справжнісіньку отруту.
Покинув землю, разом з нею й скруту.
Коли закінчилася дія барбовалу,
Огледілася Юля – їй погано стало.
Штрикнула в серце з правої руки,
І полетіла до Романа на хмарки.
Невістка не така? Не підійшла синусі?
А тещі що не так? Погано заробляє?
От грім би їх побив,
Самі б самоубились.
А діти хай жили
Й на радість всім плодились.
Пошла новая интерпретация...
Вам в клуб писателей)
У меня есть другая версия, не моя, и выкладывать не буду (она с матными словами)
Вам в клуб писателей)
Ответ дляPerfect look
Да, особенно у молодежи.
Мне 28 и в основном все кто младше 35, не знают практически ничего, кроме совсем примитивных вещей. Если что-то спросить, то гуглят. Например, элементарно не знают столицу Даниии, Швеции или чем северное полушарие от южного отличается. Исторические факты это вообще 0,0
Я с детства люблю читать и видимо поэтому не отупела в край, как большинство.
Да что там Дания и Швеция, некоторые не понимают разницы между Австрией и Австралией)
Без_паніки• 03 апреля в 07:37
Ответ дляPrervana
Пожалуйста, вот вам еще вопросики. Кацапские конечно
это конечно ужасно, но то, что мы имеем сейчас, то государство, в котором мы живем сейчас - его построили те, кто это все знал.
Will_Be...• 03 апреля в 07:48
Ответ дляvasilisa-l
Вот тоже думаю, знает ли в каком месяце олени сбрасывают рога?
Знает ли кто такой Карел Готт?
Или кто автор стихотворения ’Ви знаете як липа шелестить?’
Умник
Знает ли кто такой Карел Готт?
Умник
Карел Готт - то ли композитор, то ли музыкант. Короче, из мира музыки. Не гуглила, просто, в одном фильме его упоминали мельком.
Ну то ще лайно-раша-контент - зрозуміло. Але питання, чи потрібно нашим дітям знати про Му-Му? Мої точно не знають.
Моя донька дуже боїться уколів, голок. Останній рік доводиться здавати аналізи, кров з вени. Так вона починає розповідати монолог Гамлета під час процедури, щоб відволіктися. Звісно українською.
Можливо, вони наслідують Шерлока Холмса 🧐
— Ви справляєте враження людини, яка багато бачила світ, — сказав я. — Не буде ж для вас відкриттям, якщо я скажу, що Земля обертається навколо Сонця.
— А якою мені з того користь? — запитав Холмс.
Я з подивом глянув на нього.
— А що ви знаєте про Сонячну систему? — продовжив я.
— А що мені з того? — знову повторив він.
Я був приголомшений.
— Ви хочете сказати, що не знаєте? — вигукнув я.
— Можу сказати вам, що тепер дізнався, — відповів він. — Але постараюся якомога швидше забути це.
— Забути?! — з жахом вигукнув я.
— Бачите, — пояснив він, — я вважаю, що людський мозок спочатку нагадує порожнє горище, яке ви можете обставити, як вам заманеться. Дурень набиває його всіляким непотребом, так що потрібних йому знань там просто не залишається або в кращому разі їх важко знайти. А вправний ремісник ретельно добирає, що покласти до свого горища. Він бере тільки ті інструменти, які можуть допомогти йому в роботі.
— Але ж астрономія… — почав я заперечувати.
— Мене вона не цікавить, — урвав він мене. — Для мене важливо знати, де можна знайти злочинця, як розпізнати його сліди. Але яка різниця, чи Земля обертається навколо Сонця, чи Сонце навколо Землі? Якщо це не впливає на мої розслідування, мені це байдуже.
Я з подивом глянув на нього.
Я був приголомшений.
— Забути?! — з жахом вигукнув я.
Will_Be...• 03 апреля в 08:00
Ответ дляСhanelKa
Я з подивом глянув на нього.
Я був приголомшений.
— Забути?! — з жахом вигукнув я.
Я з подивом глянув на нього.
Я був приголомшений.
— Забути?! — з жахом вигукнув я.
Не уверенна, что, хоть 50% опрошенных знают кто такой Шерлок Холмс, а тех, кто знает про этот его взгляд на общую эрудицию и того меньше.
алергирина• 03 апреля в 08:15
Ответ дляVita_Nikita
Сумніших оповідей не знайдете,
ніж про любов Ромео і Джульєтти
Ту то не те, ріже слух і нема на язиці у кожного
Will_Be...• 03 апреля в 08:16
Ответ дляСhanelKa
Це ж була іронія
Неуместная, к сожалению. Молодежь, действительно, глупее прошлых поколений, и страшно, что это считается нормальным.
Кстати, взгляд Шерлока, конечно, имеет место быть, но, лично Вам, нравится?
Я не Сірожа• 03 апреля в 08:23
Нууууу.... ніколи такого не було і от знову))
Я на ТЕТ подібну програму з Дурнєвим ще років 15-20 тому дивилась. Він теж зупиняв на вулиці школоту десь до 20 років і задавав питання з шкільної програми, типу як і з ваших скрінів. Відповіді частенько бували максимально тупі і крінжові.
А це, на хвилинку, нинішні 35-40 річні були))
Тож нічого не змінюється.
Ответ дляWill_Be...
Він, як персонаж, геній своєї справи
Зараз, є інші генії сучасності, які можуть не знати елементарного в іншому.
Якщо вони профі в іншому, так, вони мені подобаються
Якщо це стьоб над тупими людьми, то вони були і 30 років тому. І 50.
В них тоді не брали інтервʼю і в тіктоці не показували
Ответ дляAnna-08e7
«Я считаю, что человеческий мозг изначально напоминает маленький пустой чердак, который надо обставить мебелью по своему выбору. Глупец таскает в него всё подряд, что попадается под руку, так что в его чердаке нет ни одного свободного места, и в итоге туда не влезает ничего полезного или же нужная вещь оказывается где-то глубоко запрятанной. Умелый человек тщательно отбирает, что он кладёт в свой чердак памяти. Он берёт только те инструменты, которые помогут ему в работе, но из них он подбирает их в идеальном порядке. Ошибочно думать, что это маленькое помещение имеет эластичные стены и может бесконечно расширяться. Наступает момент, когда за каждую новую частицу знания приходится расплачиваться тем, что забывается нечто ранее известное. Поэтому очень важно, чтобы бесполезные факты не вытесняли полезные»с
(Шерлок Холмс)
А может они не так и не правы сберегая место для професиональных знаний и навыков обьем которых нынче очень велик?
(Шерлок Холмс)
Шерлок Холмс просто не знал на что способен человеческий мозг при необходимости и желании. В 19м веке таких исследований не было
___Nina___• 03 апреля в 08:44
Мужик середнього віку, який бігає за дітьми, щоб задати питання із свого совкового минулого викликає жалість. Я впевнена, що більшість того, про що він питає, в свої шкільні роки він теж не знав. До того ж, зараз роблять інші акценти в шкільній програмі, ніж колись. І впевнена, що він буде виглядати таким самим невігласом, якщо діти зададуть йому свої питання.
АлександраА• 03 апреля в 08:54
Ответ дляЯ не Сірожа
Тож нічого не змінюється.
От я також щось таке пам´ятаю. Хоча моє оточення чудово було ерудоване і мене тоді дивувало де таких знаходять.
Зараз вже розумію, що, як зараз кажуть: для хайпу, просто підтасовують епізоди для відео. Скажімо, людина відповідає на 9 з 10 таких питань, а на одне - ні. У відео вставляють тільки те, що не відповіла з підписом: ’диви яке тупе’.
Мені в цьому плані подобається думка Курпатова. Сучасна людина вважає телефон і гугл продовженням себе, і те що у людини є доступ миттєвий до всієї інформації дає ілюзію того що людина ВЖЕ володіє всією інформацією, навіть якщо її не загуглила. Але це тільки ілюзія. Особливо зрозуміло стає якщо відключити світло чи інтернет
Ответ дляPerfect look
Люди, которые не читали ничего кроме состава на пачке с хлопьями )
Отчасти такое потому, что люди младше 30 выросли на другой литературе и фильмах.
Это не их вина, а наша совместная беда, что сейчас кликовое восприятие. Школьные программы меняются каждый год практически, благодаря этому разные поколения не пониают друг друга.
Это делается и намеренно, и мир ускоряется.