Верховна Рада підтримала законопроєкт №8423, який дозволяє працівникам "Укрпошти" носити й застосовувати вогнепальну зброю для захисту поштових фондів та об´єктів від нападів. Про це повідомив у Telegram народний депутат Ярослав Железняк ("Голос").
За його словами, за проголосувало 319 парламентарів.
У пояснювальній записці до законопроєкту зазначають, що працівники підрозділу поштової безпеки ’Укрпошти’ можуть використовувати вогнепальну зброю для захисту об´єктів поштового зв’язку, поштових відправлень і грошових коштів. Вони матимуть право носити зброю лише після проходження відповідної спеціальної підготовки.
Як зазначено в порівняльній таблиці, працівники можуть застосовувати зброю лише у виняткових випадках, зокрема для відбиття нападу на персонал оператора поштового зв´язку в разі загрози їхньому життю чи здоров´ю, а також відбиття групового чи збройного нападу на об´єкти поштового зв´язку задля збереження грошей.
Працівник ’Укрпошти’ уповноважений застосовувати вогнепальну зброю тільки після попередження про необхідність припинення протиправних дій і намір використання зброї. Застосування вогнепальної зброї без попередження дозволено в разі збройного нападу, а також раптового нападу із застосуванням транспортних засобів або інших засобів, що загрожують життю чи здоров´ю людей.
Заборонено застосовувати зброю проти жінок із явними ознаками вагітності, малолітніх осіб, осіб із явними ознаками обмежених можливостей або старості (окрім випадків збройного чи групового нападу, небезпечного для інших людей), а також у вогненебезпечних, вибухонебезпечних місцях.
У разі заподіяння шкоди працівників зобов´язують невідкладно надавати домедичну допомогу, викликати ’швидку’, негайно повідомити про подію керівника й поліцію.
Ответ дляНіка Найз
Владеть, да! А применять?! Так посадят сразу!!!