Зокрема, заступник керівника ОП вбачає потребу у запровадженні коротких контрактів і для чоловіків, і для жінок.
Усі українці мають служити в армії, бо це спільна справа, заявив Паліса / колаж УНІАН, фото facebook.com/UALandForces, wikipedia
В Україні треба змінювати ціннісний підхід щодо розуміння необхідності служби у війську. Як передає кореспондент УНІАН, впевненість у цьому висловив заступник керівника Офісу президента України, полковник Павло Паліса під час зустрічі з журналістами.
"Відверто кажучи, саме слово "мобілізація" викликає у мене певне внутрішнє несприйняття. Мені складно прийняти, чому людей потрібно змушувати захищати свою країну - державу, народ, сім’ю, дім, район, область... Наші реалії такі, що від них нікуди не дітися. З півночі, сходу й півдня ми оточені агресивним сусідом. Це довгострокова реальність, у якій доведеться жити нашим дітям, онукам і правнукам", - наголосив Паліса.
Він переконаний, що підхід має бути таким, коли усі мають служити в армії, бо це спільна справа.
"Захист держави - це не лише обов’язок, прописаний у Конституції. Це те, що має бути глибоко вкорінене в системі. Моя ідея така: якщо ти претендуєш на роботу в державному секторі або плануєш отримувати зарплату з бюджету - ти маєш пройти службу. Це стосується і чоловіків, і жінок. Йдеться про один контракт - умовно короткий - під час якого людина пройде базову загальновійськову підготовку, отримає базові знання, побачить все на власні очі. Це допоможе подолати страхи, які часто виникають через брак інформації", - наголосив Паліса, додавши, що людина зможе сама обрати підрозділ, у якому служитиме в резерві.
На його думку, в Україні досі спостерігається парадокс:
"Усі люблять ЗСУ, всі називають військових "нашими сонечками", але при цьому можна почути: "Чоловіка не пущу". Чому? Бо існує думка: "Його там уб’ють. А хто буде годувати дітей?". Або: "Усі командири - придурки, все це м’ясорубка". Тобто є багато страхів і упереджень, які живляться з чуток або з дезінформації. Але коли і чоловік, і дружина проходять по одному контракту, розуміють, як усе влаштовано насправді, - ставлення змінюється. Це вже інше сприйняття".
"Контракт 18-24"
Також Паліса розповів про власну позицію щодо проєкту "Контракт 18-24" - добровільної ініціативи для українців 18-24 років, які готові приєднатися до Сил оборони на один рік.
"Контракт 18-24"
Ответ дляNatal_ka91
Армія має бути професійною, мотивованою. А не з бусифікованих менеджерів, які при першій можливості підуть в сзч чи здадуть інформацію ворогу. Так це не працюватиме примусом. В тому ж Ізраїлі чомусь і кордони відкриті, і в людей є мотивація захищати. Чому - можливо, владі пора міняти підходи і методи?
Только в мирное время! Во время войны всеобщая мобилизция М и Ж!
Natal_ka91• 04 апреля в 08:38
Ответ дляНіка Найз
Це не працюватиме, побачите потім. Зроблять все через ж, такий і результат буде потім.
_Злата Ibra_• 10 апреля в 02:25
Ответ дляНіка Найз
Удалено администрацией...