Гладиолус• 14 апреля 2025
Аіт, поясніть бо я нічого не розумію.
Донька , майже 14 років, 2 роки як виявили збільшену щитовидку, без вузлів. Просто розмір більший ніж норма. Гормони в нормі, атпо - 45, при нормі 34.
По УЗД, пишуть є ознаки аіт ( запальний процес щитовидки по простому так пояснив лікар УЗД).
Була з донькою в одного ендокринолога, а ів іншого брала онлайн консультацію. Бо я щось нічого не розумію.
Пояснила лікар що треба пити селен 100-200 доза на постійній основі і йод. Більше нічого.
Спостерігати за гормонами раз в рік. Атпо більше не здавати, не варто.
Інша сказала що аіт ставлять коли атпо більше 150 , і ці антитіла також здавати кожен рік.
Сказав ще лікар УЗД, що регіональні шийні лімфовузли трошки збільшені, внаслідок цього аіт. Контроль УЗД раз в рік, і все.
Поясніть на хлопський розум що таке аіт, чим грозить моїй доньці, які обмеження? Яке лікування? Що з цим всім робити?
ПуГоФФка• 14 апреля 2025
лікування ніякого.років через 40 у неї може з´явитись гіпотиреоз.щодо розмірів щитовидки,то для дітей не існує норм.
Гладиолус
• 14 апреля 2025
Ответ дляПуГоФФка
Так , це ще може бути і внаслідок того що різко виросла , лікар пояснювала. Але саме на УЗД є зміни які характерні для аіт процесів.
Тобто реально зараз то лише селен і йод і УЗД раз в рік ?
ПуГоФФка• 14 апреля 2025
Ответ дляГладиолус
я б,взагалі,нічого не давала! ну,що таке 45 проти 34?!!!
Гладиолус
• 14 апреля 2025
Ответ дляПуГоФФка
Йду на наступному тижні до ендокринолога, бо вже пройшов рік з попереднього разу, най випише перездати аналізи, подивлюсь. Що там зараз по гормонах. Бо то і перехідний вік, і скачок росту і все в купі
Мост_Устал• 14 апреля 2025
Автор, я постоянный клиент эндокринолога с детсада.
Это аутоиммунитет (иммунитет неправильно работает, против своего же организма).
Нужно подлечивать и держать под контролем. Вылечить нельзя.
Жить с этим можно.
Мне тоже сейчас назначают селен (мне 31).
УЗИ всегда показывает АИТ. Смотреть больше по анализам крови на гормоны щитовидки.
Следить нужно, чтобы была сохранена функция щитовидки. (Щитовидка очень влияет на зачатие и беременность в будущем)
Жить с этим можно.
Гладиолус
• 14 апреля 2025
Ответ дляМост_Устал
Жить с этим можно.
То то дійсно раз в рік аналізів і УЗД щитовидки достатньо?
А які ще є симптоми, які через цей аіт є у вас? Щоб я знала з чим пов´язати якщо щось буде.
Буду на прийомі а дерматолога, щоб спитати і все таке.
Мост_Устал• 14 апреля 2025
Ответ дляГладиолус
Мне говорят по разному.
То раз в год достаточно, то раз в полгода, то раз в три месяца.
Я для себя решила раз в полгода, год.
У вашей дочери переходный возраст, я бы делала раз в полгода анализы и узи.
Специфических симптомов нет, мне максимум была усталость, иногда глаза выпучивало.
У меня шалили гормоны щитовидки в переходном возрасте, контролировали, пила лекарства.
Так что держите руку на пульсе.
Я для себя решила раз в полгода, год.
Так что держите руку на пульсе.
Гладиолус
• 14 апреля 2025
Ответ дляМост_Устал
Мне говорят по разному.
Я для себя решила раз в полгода, год.
Так что держите руку на пульсе.
Я для себя решила раз в полгода, год.
Так что держите руку на пульсе.
Дякую.