Margaret Rose• 20 апреля в 09:47

Плащаниця. Чи всюди так?

Чи прийнято у вас прикрашати плащаницю і чергувати біля неї? Діліться
ТА7НЯ7• 20 апреля в 09:49
Просветите... Это имитация той плащаницы, в которую был завернут Христос при погребении?
Люблю море• 20 апреля в 09:50
Даже слова такого не слышала никогда
Екатерина1801• 20 апреля в 09:51
Не знаю, що це і тому чергувати біля нього чи неї потреби немає. В житті є речі поважливіше.
SantaMonika• 20 апреля в 09:53
Ніколи таким не займалась і не в курсі
SantaMonika• 20 апреля в 09:54
А що воно дає те чергування ? Це щоб не вкрали ?
автор Margaret Rose • 20 апреля в 09:56
Ответ дляТА7НЯ7
Так, це велике вишите цупке покривало з зображенням померлого Ісуса, опціонально з зображеннями скорботних апостолів і Марії. Кладеться перед престолом з іконами на похилий постамент (іноді низько - так, щоб до нього можна було дістати на колінах, іноді треба вставати). Прикрашають живими квітами, паростками пшениці тощо по периметру. Часто біля неї стоять діти і підлітки недовгий час. Дорослі теж чергують, але зазвичай сидячи.

Плащаницю виставляють в страсну п´ятницю зранку, коли вона в церкві - не можна бити в дзвони, не можна замикати церкву, всі можуть заходити. В цей час церква символізує гріб Ісуса. Забирають в неділю зранку, коли вперше співають ’Христос Воскрес’.
автор Margaret Rose • 20 апреля в 09:56
Ответ дляЕкатерина1801
Так, звичайно, я більше з культурної і традиційної точки зору цікавлюся
Екатерина1801• 20 апреля в 09:57
Ответ дляMargaret Rose
Вам би хоббі якесь знайти, щоб було би чим зайнятись...
AnyaSkazka• 20 апреля в 09:57
Тернопільщина, Київщина-так
-sofi-• 20 апреля в 10:01
Ответ дляAnyaSkazka
Тернопільщина, Київщина-так
Зачем? Побольше стадо собрать? Цель?
автор Margaret Rose • 20 апреля в 10:01
Ответ дляSantaMonika
Відлуння давніх як і язичницьких, так і християнських традицій - має хтось бути біля мертвого .

Ну і чисто практична ціль - церкву тримають відчиненою і вдень, і вночі, а там багато дорогих речей
ElinaH• 20 апреля в 10:01
Знаю только про туринскую, даже видела ее.)
автор Margaret Rose • 20 апреля в 10:02
Ответ дляЕкатерина1801
Повірте, в мене багато інтересів, а культура і традиції - одне із них)
SantaMonika• 20 апреля в 10:02
Ответ дляMargaret Rose

Такого не бачила ніде. Може не в ті церкви ходила
ElinaH• 20 апреля в 10:03
Ответ дляMargaret Rose

А самого Христа никто не охранял чего-то в пещере. Насколько я помню, даже камушком подперли вход. И только утром обнаружили пропажу тела.
автор Margaret Rose • 20 апреля в 10:04
Ответ дляElinaH
Мені теж цікаво коли з´явилася ця традиція
ElinaH• 20 апреля в 10:05
Ответ дляMargaret Rose
Может с тех пор и появилась, чтобы точно знать, что не воскрес покойник.))
автор Margaret Rose • 20 апреля в 10:07
Ответ дляElinaH
Може бути, бували ж випадки летаргічного сну чи коми, наприклад. В часи коли медицина була в примітивному стані і точно 100% константувати смерть ніхто не міг - могли і спостерігати, щоб ’мертвий’ не подавав ознаки життя, а потім знову не впадав у кому чи подібний стан
ElinaH• 20 апреля в 10:10
Ответ дляMargaret Rose
Да, тоже об этом подумала. История знает случаи, когда усопшего везли уже на кладбище и от тряски на дороге, он просыпался, приходил в себя. Вот ужас-то был провожающим.
автор Margaret Rose • 20 апреля в 10:12
Ответ дляElinaH
Зразу згадала про те як в 18 столітті (здається) подекуди робили могили з дзвіночками
ElinaH• 20 апреля в 10:13
Ответ дляMargaret Rose
Кстати, именно такого очень боялся Гоголь. И даже завещал друзьям тщательно проверить, мертв ли он. И я читала где-то, что когда проводили эксгумацию его тела, были признаки, что он пытался выбраться. 😱 Не знаю, насколько это правда.
NYC• 20 апреля в 10:24
Ответ дляElinaH
Так это традиция христиан и язысников, как сказала автор. При чем тут Христос?
Апель-синка• 20 апреля в 10:38
Ответ дляMargaret Rose

У нас Плащаницу выносили и 3 раза обносили вокруг церкви сразу после полуночи, батюшка провозглашал Христос Воскрес и все христосовались.
Она была, как и хоругви, на специальных древках.
Svitlo_O• 20 апреля в 10:45
Плащаницю, по-моєму, зараз прикрашають в усіх храмах, які мають кошти на флористику - плетені гірлянди з живих стійких квітів чи композиції на оазисі, в деяких монастирях, наслідуючи грецьку традицію, споруджують гарну різьблену подобу кувуклії - те, що грецькою називається επιτάφιος, і також повністю оповивають її живими квітами, іноді це виглядає як килимовий візерунок
ТА7НЯ7• 20 апреля в 11:34
Ответ дляАпель-синка
Да, так и у нас Харьковщине. Но чтоб стерегли не помню такого
ElinaH• 20 апреля в 13:15
Ответ дляNYC
Ну так как бы название «христиане» как бы намекает, что это живущие заветами Христа. Вы думаете, его ближайшие соратники, хоронившие его, ( вроде там была сама ММ), не следовали этим заветам?)
NYC• 20 апреля в 13:30
Ответ дляElinaH
Христос какой веры был?
ElinaH• 20 апреля в 17:53
Ответ дляNYC
Христос какой веры был?
Нет разницы, он критиковал эту веру и предлагал новую. Он проповедовал правила этой новой веры, а хоронили его ученики.
Апель-синка• 20 апреля в 21:20
Ответ дляТА7НЯ7
Так у нас церковь битком людьми набита до полуночи, потом выходят все и выносят ту Плащаницу. Не думаю, что можно на глазах у всей толпы что-то украсть, тем более Плащаницу.
NYC• 20 апреля в 22:18
Ответ дляElinaH
Ученики-иудеи.