Більшість жінок, які проживають в Україні, прагнуть залишатися як у країні, так і у своєму населеному пункті. Майже половина опитаних вважає це важливим: 45% — для України загалом і 40% — для свого міста чи села. Водночас лише 6% жінок заявили, що їм не важливо залишатися в Україні, а 11% зазначили, що для них не має значення проживання у своєму населеному пункті.
Про це йдеться в дослідженні Центру економічної стратегії спільно з Інститутом поведінкових досліджень при American University Kyiv.
Виявилося, що 79% опитаних респондентів вважають важливим залишатися в країні.
Інфографіка: Центр економічної стратегії
Бажання залишитися в Україні пов´язане з фінансовим станом: що вищий дохід, то більше жінок прагнуть залишитися. Наприклад, 85% жінок із категорії "ні в чому собі не відмовляємо" планують залишитися, тоді як серед тих, хто зазнає труднощів із купівлею продуктів, цей показник становить лише 67%.
Головною причиною залишитися для більшості опитаних (91%) стала сім´я.
На другому місці — відповідь "це моя країна", а на третьому — "у мене тут житло".
66% опитаних заявили, що не планують залишати країну, тоді як 20% хотіли б виїхати, але не мають такої можливості. Жінки, які вже мали досвід виїзду за кордон і повернення, на 14% частіше розглядають варіант повторного від´їзду.
До груп, які частіше схильні до виїзду, входять молоді жінки віком 18–29 років, а також ті, хто не перебуває у шлюбі або розлучені. Наявність дітей, їхня кількість та кількість дорослих у домогосподарстві не мають значного впливу на наміри залишити країну.
Основна причина еміграції — бажання досягти фінансової стабільності та безпеки. До того ж 63% жінок вважають, що діти за кордоном матимуть кращі умови для розвитку.
Лише 30% учасників опитування заявили, що готові переїхати заради поліпшення доступу до медичних послуг. Основною перешкодою для переїзду є психологічний аспект. Понад 60% респондентів не хочуть починати життя з нуля, адаптуватися до нової культури або стикатися з невизначеністю.
Вплив громадської думки з боку тих, хто залишився, не відіграє суттєвої ролі — лише 12% жінок вказали його як важливий чинник.

Zima_Letto• 20 апреля в 18:51
Ответ дляНіка Найз
Удалено администрацией...
Доля правды в этом точно есть

Lena-Lena12• 20 апреля в 19:01
Ніка Найз, ви чоловік чи жінка? Ви користувач сайту чи адмін сайту на зп та пишите провакативні теми та коментарі до них?

Lena-Lena12• 20 апреля в 19:05
Ответ дляНіка Найз

Ясно, рука-обличчя може кожен ліпити. Дайте відповідь на запитання? Ви редактор, який хоче оживити цей форум та підкинути срачів? Чи просто так, хоббі? Ви часто пишите нетолерантні коментарі

Статистика взята из троллячьих фантазий ?Только 6% хотели выехать, но выехало 8 миллионов украинцев и среди них большинство женщин и большинство возвращаться не хотят? И здесь же озвучивали статистику, что каждый месяц из Украины выезжают 150 тыс , человек . Но в ваших фантазиях никто выезжать не хочет ?
А ещё смешнее, про то, что выехали только нищие. При этом каждая третья тема, что оставшимся в Украине не хватает денег на еду , и коммуналку и люди спрашивают как питаться на 3000 в месяц.

Natal_ka91• 20 апреля в 19:07
Ответ дляНіка Найз
Удалено администрацией...
Для чого ви засуджуєте жінок, які виїхали? Невідомо ще як ваша доля складеться. Виїхали - та й виїхали, кормляться точно не з вашого бюджету і карману

Vita_Nikolaeva• 20 апреля в 19:07
Ответ дляНіка Найз
Удалено администрацией...
увы
удалили ваше сообшение хотела на него ответить - чистят ваши же комменты в вашей же теме - парадокс
не любят здесь новоЭуропейки резкие высказывания в их сторону

Zima_Letto• 20 апреля в 19:12
Ответ дляНіка Найз

Поставила вашей теме сердечко и комментам лайки — держитесь, хейтеры тут не дремлют — как не комменты ваши подотрут так хейт напишут

Rabbit2012• 20 апреля в 19:13
Люди, які мешкали за кордоном і мали достатній фінансовий рівень і знають тонкощі життя в інших країнах, люди, які подорожували постійно і якісно , люди, які мають стабільний дохід в Україні, які мають нормальний рівень життя вдома нікуди ніколи не поїдуть. Основна масса виїхавших жінок- або знімали у містах малокомфортні квартири або з сіл повтікали завдяки війні і сидять там третій рік нахвалюють польські магазини, як же там жити гарно, бо ніколи в житті вдома не мали достатнього рівня життя і дати його своїм дітям не мали можливості. Я не кажу зараз про людей з лініїї зіткнень, які втратили все і інша країна для них просто вихід почати нове життя оскільки вони втратили усе. Це не львівчни, які посдавали свої клоповники за всі гроші світу і сидять бояться у Польщі.Я прожила в Європі багато років, маю там батьків, нерухомість, я жила не просто в середовищі з середнім рівнем доходу, а набагато вище і я вдома і мені ні за які гроші світу не треба та Європа і Америку знаю прекрасно, бо закінчувала там останній рік школи і одну освіту з трьох своїх вищіх отримувала. Як казала моя подруга з Німеччини, більшість, що вибігли від війни в очі не бачили більше тисячі євро і сидять там зараз і волають ’ до кордонів 91’ і в наглу в очі кажуть, що не хочуть закінсення війни, бо виплати заберуть і житло, а працювати то не для них. То про які ми кажемо дослідження? Вибігли і добре. Не чипайте тих, хто вдома. Інтегруйтеся, живіть своє життя.

Lisichka1307• 20 апреля в 19:13
Ответ дляNatal_ka91
Мені цікаво, хто ставить ригальні смайли цьому посту - є аргументи? Певно ті, у кого житло ціле як мінімум

Natal_ka91• 20 апреля в 19:18
Ответ дляRabbit2012
Ну це одне діло, якщо волають і вимагають щоб було продовження. Але дуууже багато вже інтегрувалося і не залежить від виплат. Це як і з війною - якщо воювати мають хлопці з тилу, то і виїхати мають право всі. Якщо що, я вже давно вдома, і мене більше зачіпає, що, наприклад, багатодітні чоловіки вільні як птахи. Але закон є закон

Natal_ka91• 20 апреля в 19:20
Ответ дляmavka.cy
Та ну логічно, що ті, хто ні в чому собі не відмовляє - ті залишаться. Бо вони прекрасно заробляють в Україні. А так заробляти (чи взагалі хоч якось) в іншій країні - це вже не факт, що вийде
І логічно, що кому немає вже за що жити - їдуть. А що робити?
Та просто інколи елементарно не вистачає зп, щоб забезпечити собі і оренду, і проживання своє і дитини. Ситуації різні.

Natal_ka91• 20 апреля в 19:22
Ответ дляLizavel
Если бы у вас были парни 17 лет, вы бы бежали без оглядки за границу
100%

Lisichka1307• 20 апреля в 19:29
Ответ дляLizavel
Удалено администрацией...
JannyMoney• 20 апреля в 19:32
Ответ дляНіка Найз
Удалено администрацией...
почти 70 и 85... Разница не такая большая. Во всех группах большинство. И как бы логично, что те кто остались хотят остаться, те кто выехал хотели и выехали. Что это доказывает?