Ніка Найз• 21 апреля в 20:38

На ринку праці України очікуються масові звільнення та скорочення

а даними опитування Національного банку України, найближчим часом на ринку праці країни не передбачається значних змін у рівні зайнятості. В основних секторах економіки не очікується суттєвого зростання кількості вакансій або масштабних скорочень, проте частина підприємств планує переглядати чисельність персоналу. Причому ці наміри переважно мають негативний характер, оскільки в усіх ключових галузях звільнення співробітників відбуватимуться частіше, ніж працевлаштування нових працівників.

Про це розповідає AgroReview

“Загалом ситуація оцінки зайнятості дещо покращилася,” — зазначили у Нацбанку.

Розподіл планів працевлаштування та звільнення у різних сферах
Серед підприємств сфери послуг близько 78% планують зберігати поточний штат працівників, тоді як лише 8% збираються наймати нових співробітників. Водночас 14% компаній мають намір звільняти працівників, що майже удвічі перевищує кількість тих, хто планує розширення штату.

Новини за темою:
До України з Європи наближається блутанг корів: хвороба вже у Польщі
Споживання свинини на одного українця становить 20 кг на рік
У промисловому секторі ситуація схожа: 79% підприємств залишать кількість працівників без змін, 10% планують наймати нових, а 11% — звільняти співробітників. Це лише трохи перевищує кількість компаній, які планують збільшення штату.

Щодо сфери торгівлі, то 86% підприємств мають намір зберегти поточний рівень працівників, 6% — найматимуть нових, а 8% — звільняти співробітників. Це свідчить про слабкий рівень скорочень у цій галузі.

Особливості будівельного сектору
Водночас сфера будівництва є єдиною, де більше компаній планують наймати нових працівників, ніж звільняти — 19% проти 7%. У більшості підприємств — 74% — зберігатимуть поточний штат без змін.

Отже, ситуація на ринку праці в Україні залишається напруженою, з тенденцією до звільнень у більшості галузей, але з позитивним зсувом у будівельному секторі, де зростає кількість вакансій.
begovelik• 21 апреля в 20:40
Гуглніка, дякую за інформацію, буду знати
Give us victory• 21 апреля в 21:15
в міністерствах люди біжуть. це не афішується, проте умови та кумовство при зеленому зашкалює. статистика річ така
Beile• 21 апреля в 21:24
Ответ дляFightingFox
Куди вони біжать?
Give us victory• 21 апреля в 21:25
Ответ дляBeile
Куди вони біжать?
куда глаза глядят
Beile• 21 апреля в 21:32
Ответ дляFightingFox
куда глаза глядят
По-моему,оттуда в последнюю очередь побежал.