Ніка Найз• 26 апреля 2025

Продажі на OLX: як податкова відслідковує продавців

Податкова може визнати систематичні продажі через платформи типу OLX як підприємницьку діяльність, для якої потрібна реєстрація ФОП і сплата податків.
За ведення бізнесу без реєстрації передбачені штрафи від 17 до 85 тисяч гривень, а також можливі додаткові санкції, такі як конфіскація товарів або передача справи до БЕБ.
Продажі на OLX: як податкова відслідковує продавців і які можливі штрафи - БізнесПродажі на OLX / Фото Unsplash
Більше цікавих аудіоновин
Слухати
Українське законодавство дозволяє громадянам продавати вживані речі чи інші товари без реєстрації ФОП. Однак є і певні застереження.

Продажі на OLX
Якщо діяльність набуває системного характеру, податкова може розцінити її як підприємницьку та притягнути до відповідальності. Детальніше про це розповідає 24 Канал.

Дивіться також 75% бізнесів в Україні зросли після впровадження оплати карткою

Що дозволено без ФОП:
Продавати особисті речі (наприклад, стару техніку, меблі, книги) через OLX, Prom чи соцмережі.
Продажі мають бути одноразовими, не мати комерційної мети.
Відсутність ознак систематичності: до 2 – 3 однотипних угод на рік.
Коли виникає ризик:
Регулярні продажі, особливо нових або однотипних товарів.
Виготовлення і реалізація хендмейду (прикраси, одяг, косметика).
Перепродаж товарів, придбаних спеціально з цією метою.
Зауважте. У таких випадках діяльність може бути визнана підприємницькою, що передбачає реєстрацію ФОП і сплату податків.

Податки і штрафи
ПДФО – 18% і військовий збір — 1,5% з доходу.
Якщо діяльність визнається господарською – ще й ЄСВ – 22%.
Штраф за ведення бізнесу без реєстрації – від 17 тисяч до 34 тисяч гривень (повторне порушення – до 85 тисяч гривень).
340 гривень – штраф за відсутність податкового обліку.
Можлива конфіскація товарів чи виручки.
В окремих випадках – можлива передача справи до Бюро економічної безпеки (БЕБ).
Як слідкує податкова
Податкова моніторить платформи з фіскальними інструментами: OLX Доставка, Нова Пошта (накладений платіж), Prom тощо. Далі сервіси передаватимуть інформацію про транзакції: ПІБ, суму, частоту продажів.

Крім того, податкова може моніторити і соцмережі, зокрема сторінки блогерів. Та в пріоритеті все ж – великі обороти, не дрібні одноразові продажі.

https://24tv.ua/business/prodazh-olx-koli-reyestru...
автор Ніка Найз • 26 апреля 2025
Купчихам ухилянткам приготуватись!
-Ань-• 26 апреля 2025
То будьте людьми і громадянами (не плутати з громадянами України і громадянами УКРАЇНИ), а не особами безправними.
Є фізична особа підприємець. А є громадянин підприємець.
В будь-якому разі, вичитувати нюанси треба не в ЗМІ, а в тематичних групах однодумців у вайбері і телеграмі.
Наприклад, є правозахисник Юрій Іванович Котов, під кожним відео на його Ютуб каналі є ссилки на групи в телеграмі.
Юрій Іванович реально крутий правозахисник: його намагались посадити в тюрму і не змогли. Тому що він сам себе захистив в суді навіть в українських реаліях (є відео з судового засідання).
автор Ніка Найз • 26 апреля 2025
Юрій Іванович реально крутий правозахисник
dnc• 26 апреля 2025
Еще нужно ’покупателей’ поставить на контроль , ведь у них откуда то есть деньги .
автор Ніка Найз • 26 апреля 2025
Ответ дляdnc
Если бы не было, не покупали бы!