Дайте згадаю• 28 апреля 2025

Ліпопротеїн а

Цікавить хто здавав ?
Бо мені призначив лікар ,а я вперше почула що такий аналіз існує .
Кокосиха• 28 апреля 2025
А що саме він виявляє?
автор Дайте згадаю • 28 апреля 2025
В мене високий холестерин .
І це як додаткове дослідження
So_so• 28 апреля 2025
Я сдавала, липидограмма плохая, а лпА низкий, то есть низкий риск атеросклероза
PORKA• 28 апреля 2025
Здавали, а ще Аполіпопротеїн В. Кардіолог призначив. Теж холестерин.
PORKA• 28 апреля 2025
Ответ дляSo_so
Не знаю хто ви, але як же я люблю ваші дописи) Такі вони виважені, глибокі.
Бегущаяпо• 28 апреля 2025
Ответ дляКокосиха
А що саме він виявляє?
Ліпопротеїн А (LPA) - це підклас ліпопротеїнів низької густини плазми крові людини, який містить аполіпопротеїн (a). Ліпопротеїн А складається з ЛПНЩ і гідрофільного глікопротеїну (Аполіпопротеїн (а)). Підвищений рівень ліпопротеїну А - ризик атеросклерозу, ІХС. Це маркер ризику серцево-судинних захворювань. Взагалі то більш інформативно здавати ліпоптротеїн А з ліпопротеїном В.

Мені потрібно теж здати комплекно на ліпопротеїн А та ліпопротеїн В, так як знайшли нестабільну бляшку високого ризику у сонній артерії (це бляшка, яка швидко збільшується і перетворення в тромб). У на УЗД серця є зміни. За результатами аналізу на ліпопротеїди є лише зміни в ЛПНЩ та ЛПВЩ і все.
автор Дайте згадаю • 28 апреля 2025
Ответ дляБегущаяпо

Хай у вас все буде добре !
автор Дайте згадаю • 28 апреля 2025
Ответ дляPORKA
Пишуть що співвідношення цих двох аналізів інформативніше.
У вас вони обидва в нормі?
Бегущаяпо• 28 апреля 2025
Ответ дляДайте згадаю
Хай у вас все буде добре !
Дякую. Навзаєм. Нехай буде все добре

Аналіз на Ліпопротеїн (а) (Lp(a)) - це специфічний тип ліпопротеїну низької щільності (ЛПНЩ), що включає в собі аполіпопротеїн В-100, ковалентно зв’язаний з аполіпопротеїном (а). Тому достатньо буде здати лише аналіз на Ліпопротеїн А.
Комплексно здаються аналізи на Аполіпопротеїн А та Аполіпопротеїн В.

Інформація про аналіз:
Ліпопротеїн (a), Lp(a) https://dila.ua/labdir/515.html
Poljulia• 28 апреля 2025
Простыми словами - этот анализ = Ваша генетика. Нужно сдать всем один раз в жизни. Он снижается только ингибиторами PCSK9 на 20-25%. Статинами его не снизить.
Если он в рамках 20-50 - уже риски, если выше 50 - уже очень высокие риски.
Он отвечает на вопрос, есть ли один из видов семейной гиперхолестеренемии, но НЕ за все ее виды