lilul990• Изменено 06 мая в 07:40

Айтішників масово звільняють по всьому світу

За один тільки квітень було звільнено близько 23 тисяч IT-фахівців.

Понад 52 тисячі айтішників було звільнено по всьому світу з початку 2025 року, повідомляє портал Layoffs, який відстежує скорочення в технологічній сфері. За один тільки квітень було звільнено близько 23 тисяч IT-фахівців.

Головною причиною експерти називають розвиток штучного інтелекту, який може ефективно виконувати рутинні завдання програмування, включно з написанням коду і тестуванням. Це дає змогу компаніям скорочувати витрати, автоматизуючи процеси.

Причому під ударом опинилися не тільки новачки, а й досвідчені фахівці з багаторічним досвідом роботи в найбільших IT-корпораціях, таких як Google, Microsoft і Amazon. І такі події будуть тільки прогресувати в міру вдосконалення ШІ.

У Microsoft уже гордо заявляли, що сьогодні близько 30% коду пише штучний інтелект, а до 2030 року до 95% коду компанії генеруватиме ШІ. Ймовірно, в інших корпораціях справи йдуть схожим чином

Уніан
LudaSHS• 06 мая в 08:56
Ответ дляJannyMoney
и фильмы будут по 10 секунд максимум, потому что тикток юзеры имеют фокус внимания как у рыбки)
Але це не значить що вони тупі
Вони просто йдуть шляхом спрощення
Якби людство стало тупим - відкритів б не було. Тому приклад як покоління 2000 зараз робить неймовірні речі, техніку, програму, але вони не читали все того як покоління 1980 х
автор lilul990 • 06 мая в 08:57
Ответ дляLudaSHS
Може
Мозок опрацьовує картинки. Це є у Асі Казанцевоі, так потрібні звʼязки формувати, музика , танці, спорт, розвантаження. Але мозок працює з картинками. Є велика її лекція про сон. Бо сон це обробка мозком картинок, прокручування що потрібно для виживання , що мусор
Опрацьовувати картинки це для дітей дитячого садка

Чи вміють сучасні діти опрацювати без ші довгі нудні тексти чи прочитати того самого бальзака де опис світанку може бути на пів сторінки?
Wendy Rhoades• 06 мая в 08:57
Ответ дляSantaMonika
Було, щось про грубку і т.д і як виживуть Дубаї 😂в пустелі
Може
так, але причому тут все пропало?
demicandum• 06 мая в 08:58
Ответ дляWendy Rhoades
невеликою насправді. Люди ставлять лайки і захоплюються такими роботами, але мало хто це готовий придбати для себе.
Як часто ви купуєте хенд мейд нехай навіть найвищої якості?
Я єдине, що можу згадати - це інтер´єрні коти, які мене більше розчарували, і картину, з нею вгадала.
Я не видела для себя ничего такого, чтобы купить, но я часто пользуюсь услугами швей, например, чтобы сшить то, что не могу найти
Wendy Rhoades• 06 мая в 08:58
Ответ дляlilul990
Як може бути повноцінно розвинутий мозок з кліповим мисленням? Послухайте Курпатова. Люди помилково вважають здатність погуглити - власною здатністю до мислення. Заберіть у них телефон - шо з ними буде.
а якщо розвернути в інший бік - якщо наступна сходинка еволюції - це інсталяція програм в головний мозок?) то хто краще адаптується?)
Клементина• 06 мая в 08:58
Ответ дляlilul990
Такі люди будуть тупими, просто тупими з недостатньою кількістю нейронних зв´язків
100%
ШІ з кожним роком все розумніше.
А люди, які все роблять з ним, все тупіше.

Я от забула як ділити і множити в стовбчик, бо є калькулятор))). Так і сучасні діти: багато хто геть нічого не вчить, просто користуються ШІ. А без нього не вміють нічого
LudaSHS• 06 мая в 08:58
Ответ дляdemicandum
Развитость выражается в том, чтобы уметь качественно анализировать информацию, а не потреблять ее. Между теткой, которая смотрит на ютубе 1,5 часовые видео и потом использует их как основу своего мнения и подростком, который видео короткие смотрит разницы никакой
Десь так
Обробка даних і швидкість
автор lilul990 • 06 мая в 08:58
Ответ дляdemicandum
Щоб сформувати аналітичні здібності треба довга і кропітка робота з нейронними зв´язками. Ви про це не подумали?
SometimesDiena• 06 мая в 08:59
Эта профессия была всегда переоценена. О чём писали не раз.
Betelgeise• 06 мая в 08:59
Ответ дляКлементина
Я знаю, що багато країн і так платять соц виплати.
Але то був саме експеримент, коли платили не мінімалку, а суму приблизно рівну зарплатні і аналізували на що людина її витратить, якщо її не зобовʼязувати щось робити.
Дуже мало людей, маючи купу вільного часу, витратили гроші на навчання і розвиток. Більшість просто: гуляли, їли, пили)))
Так спершу дійсно люди гуляли б і пили, а через кілька років з´явилась би потреба до розвитку. Так що експеримент не повний.
demicandum• 06 мая в 09:00
Ответ дляlilul990
Нейронные связи формируются только при решении нестандартных задач, именно поэтому люди в среднем возрасте часто «тупеют», потому что делают только рутину
darsi• 06 мая в 09:00
Ответ дляdemicandum
О да, советчица это прям выборка.
Тик ток при том, что отражает современные тренды
Я натыкалась на видео девушки, которая свитера вяжет и за бешеные деньги продает и у нее заказов на год вперед и таких примеров очень много, особенно в сша
Не так уж и много таких мастериц. Это как с художниками. Пишут многие, но пользовались спросом единицы.
Wendy Rhoades• 06 мая в 09:01
Ответ дляdemicandum
О да, советчица это прям выборка.
так в неї замовлення на рік вперед, бо вона їх не може обробити, вона той один светр місяць в´язати буде)
А якщо порівняти з тим, скільки виробів за рік продає якесь трикотажне ателье чи промислова фабрика?)
JannyMoney• 06 мая в 09:01
Ответ дляdemicandum
ну как сказать. ’Тетка’ после просмотра например ознакомлена с историе GB за последние 100 лет или поэзией серебряного века. А подросток после 5 секунд знает, какую уходовую косметику использует Селена Гомес.
Оксана_12• 06 мая в 09:01
Ответ дляПадаюВреверансах
Вчителя, наприклад))
Після таких грошей спробуй знайти щось рівне таким оплатам.
Яких ’таких грошей’? Те, що в Україні ’такі гроші’ у світі - звичайний рівень доходу)))) І так, з українцями працюють, то вони, уявіть собі, дешеві. Не зважаючи на ’такі гроші’.
автор lilul990 • 06 мая в 09:01
Ответ дляКлементина
100%
ШІ з кожним роком все розумніше.

Ші це як корсет для спини - починаєш носити корсет і мязи відключаються. А нашо? Зніми корсет і твою спину нічому буде тримати, мязи атрофуються

Дивні ті хто пише про те шо діти стали розумніші. Приберіть костиль у вигляді ші - і де візьмуться нейронні зв´язки які просто не сформувались?
JannyMoney• 06 мая в 09:01
Ответ дляLudaSHS
Але це не значить що вони тупі
Вони просто йдуть шляхом спрощення
ну как бы факт. Человечество тупеет в общем и целом.
Но хорошая новость - отупение началось до ии :)
_Твоя_подруга• 06 мая в 09:02
Ответ дляSantaMonika
Фермерство - так. Але, не в нас
Є країни Європи, де ферма на фермі, хоча з землею гірше і з кліматом
Хендмейд не бачу спросу
А что фермерство? Была бы земля. Процессы автоматизированы
Клементина• 06 мая в 09:02
Ответ дляWendy Rhoades
це величезна проблема. Гугл також спростив роботу з інфо, але коли ми гуглимо, то хоч якось аналізуємо джерела інформації, хоч якесь інтелектуальне напруження, а чат дпт і це максимально спрощує.
Гугл - це як бібліотека. Там кусочок інфо взяв, там інший.
А з ШІ навіть думати не треба.
І добре, якщо людина просить ШІ пояснити рішення задачі щоб зрозуміти. Але це вже додаткові зусилля, які не всі хочуть витрачати.
Багато дітей, тупо списали і все.
Wendy Rhoades• 06 мая в 09:03
Ответ дляКлементина
А з ШІ навіть думати не треба.
Багато дітей, тупо списали і все.
так, це ж і мала на увазі.
автор lilul990 • 06 мая в 09:03
Ответ дляJannyMoney
Сократ був розумніший за всіх нас разом узятих
Betelgeise• 06 мая в 09:03
Ответ дляJannyMoney
Це залежить від інтересів.
JannyMoney• 06 мая в 09:03
Ответ для_Твоя_подруга
не знаю у кого они автоматизированы. Фермеры средней руки все сами. С привленчением сезонных работников.
SantaMonika• 06 мая в 09:04
Ответ дляdarsi
Так. Моя знайома художниця пише картини. Виставляє на ФБ і на різних виставках. Сотні коментаріїв і лайків, як гарно і талант, та ніхто не купляє
автор lilul990 • 06 мая в 09:04
Ответ дляLudaSHS
Але це не значить що вони тупі
Вони просто йдуть шляхом спрощення
Шлях спрощення це є шлях до тупості
Blackwater• 06 мая в 09:04
Ответ дляWendy Rhoades
це буде більш радикальна зміна. Коли відбувалась промислова революція, і машини замінити людей в сільскому господарстві, селяни залишились без роботи. Але вони пішли працювати на фабрики, виконувати більш-менш прості рутинні дії, які може освоїти будь-хто при бажанні.

Якщо штучний інтелект замінить більшість професій, то робота полягатиме в обслуговуванні ШІ, программуванні його і тд. І це високоінтелектуальная робота, яку більшість не зможе потягнути, навіть якщо б таких вакансій було достатньо. І тоді виходить, що переважна більшість населення певної країни (чи світу в цілому), залишається без роботи і без коштів.
А отже, урядам доведеться кардинально переглянути весь соціально-політичний устрій. А це вже кардинальні зміни, світоглядні.
Может наконец-то нормальные плиточники и сантехники появятся.
demicandum• 06 мая в 09:04
Ответ дляJannyMoney
И что толку с того, что она ознакомлена,сейчас это никому не нужно. Получил информацию -применил. Все
ПадаюВреверансах• 06 мая в 09:05
Ответ дляdemicandum
Нет не пошутила, гляньте тик ток, какой полярностью пользуются изделия ручной работы
Це для мене реально загадка завжди була, коли продають цей хлам. Хто його купує?Ладно ще коли сам захотів зацняти руки і голову і зробив щось. Його і викинути шкода, і діти не знаєш де. а то купувати!!!!! Карл, для чого. Така кількість речей в помешканнях, нема куди діти, постійно щось викидаєш, щоб не захламитись. І на який хрен чужа вишита бісером картина, іграшка з пап´є маше і тд, чи сплетений зайчик.
Навіть на олх є оголошення намалюю для вас картину по номерам. Це вже край чи ще ні? Це жарт? Мені свої викинути шкода, але і діти нема куди. Подруна весь під´їзд завішала
SantaMonika• 06 мая в 09:05
Ответ для_Твоя_подруга
У вас скільки ферм ?
darsi• 06 мая в 09:05
Ответ дляWendy Rhoades
мене в цьому плані дещо заспокоїли порівняльні фото) була фотка десь 60-х років, коли в метро всі на пероні стояли з газетами)
і сучасна - де всі з телефонами.
Точно и как еще была распространена в Европе, Америке традиция- свежая газета к утреннему кофе.