lilul990• Изменено 06 мая в 07:40

Айтішників масово звільняють по всьому світу

За один тільки квітень було звільнено близько 23 тисяч IT-фахівців.

Понад 52 тисячі айтішників було звільнено по всьому світу з початку 2025 року, повідомляє портал Layoffs, який відстежує скорочення в технологічній сфері. За один тільки квітень було звільнено близько 23 тисяч IT-фахівців.

Головною причиною експерти називають розвиток штучного інтелекту, який може ефективно виконувати рутинні завдання програмування, включно з написанням коду і тестуванням. Це дає змогу компаніям скорочувати витрати, автоматизуючи процеси.

Причому під ударом опинилися не тільки новачки, а й досвідчені фахівці з багаторічним досвідом роботи в найбільших IT-корпораціях, таких як Google, Microsoft і Amazon. І такі події будуть тільки прогресувати в міру вдосконалення ШІ.

У Microsoft уже гордо заявляли, що сьогодні близько 30% коду пише штучний інтелект, а до 2030 року до 95% коду компанії генеруватиме ШІ. Ймовірно, в інших корпораціях справи йдуть схожим чином

Уніан
SantaMonika• 06 мая в 07:42
Знайдуть себе в іншій професії
coloritka• 06 мая в 07:42
Ужас
_Твоя_подруга• 06 мая в 07:54
Советчицы не оценят эту новость.
Им будет смешно.
Светик63• 06 мая в 07:54
Думаю что це стосується не тільки айтишників…
1. Оператор кол-центру
2. Секретар / офіс-менеджер
3. Копірайтер (тексти для сайтів, реклами)
4. Журналіст (новини, рерайтинг)
5. Коректор / редактор
6. Ілюстратор (особливо цифровий арт)
7. Перекладач (простий текст)
8. Програміст-початківець
9. Тестувальник програм
10. Бухгалтер (типова звітність)
11. Юрист (типові договори, консультації)
12. Онлайн-репетитор (базові знання)
13. Дизайнер банерів / логотипів
14. Спеціаліст з підтримки клієнтів
15. Аналітик даних (збір і обробка цифр)
Bilolena• 06 мая в 07:55
Сумно, але колись були телефоністи і ті що ліхтарі на вулиці запалювали. Світ змінюється.
Птицекрыл• 06 мая в 07:59
Ответ дляBilolena
Ще були люди будильники
Тарабанили у вікно рано, їм платили фабрики, щоб будили працівників на роботу
автор lilul990 • 06 мая в 08:00
Уже і ця професія не буде швидким соціальним ліфтом для людей. Хоча в Україні наразі для швидкого соціального апу і так зовсім інші схеми крутять
_Твоя_подруга• 06 мая в 08:02
Ответ дляSantaMonika
Знайдуть себе в іншій професії
Айтишники - найдут. А вот всякие кассиры и операторы колл-центров, рабочие конвееров- с большой долей вероятности - нет
Wendy Rhoades• 06 мая в 08:04
Ответ дляBilolena
це буде більш радикальна зміна. Коли відбувалась промислова революція, і машини замінити людей в сільскому господарстві, селяни залишились без роботи. Але вони пішли працювати на фабрики, виконувати більш-менш прості рутинні дії, які може освоїти будь-хто при бажанні.

Якщо штучний інтелект замінить більшість професій, то робота полягатиме в обслуговуванні ШІ, программуванні його і тд. І це високоінтелектуальная робота, яку більшість не зможе потягнути, навіть якщо б таких вакансій було достатньо. І тоді виходить, що переважна більшість населення певної країни (чи світу в цілому), залишається без роботи і без коштів.
А отже, урядам доведеться кардинально переглянути весь соціально-політичний устрій. А це вже кардинальні зміни, світоглядні.
автор lilul990 • 06 мая в 08:06
Ответ дляWendy Rhoades

Ну та звичайно. Бо навіщо виробництво якщо купівельна спроможність ніяка?
ПадаюВреверансах• 06 мая в 08:07
Ответ дляSantaMonika
Знайдуть себе в іншій професії
Вчителя, наприклад))
Після таких грошей спробуй знайти щось рівне таким оплатам.
ПадаюВреверансах• 06 мая в 08:08
Ответ дляСветик63
1. Оператор кол-центру
2. Секретар / офіс-менеджер
4. Журналіст (новини, рерайтинг)
5. Коректор / редактор
6. Ілюстратор (особливо цифровий арт)
7. Перекладач (простий текст)
8. Програміст-початківець
9. Тестувальник програм
10. Бухгалтер (типова звітність)
12. Онлайн-репетитор (базові знання)
13. Дизайнер банерів / логотипів
14. Спеціаліст з підтримки клієнтів
Цікаво, як змінюється світ
Bilolena• 06 мая в 08:08
Ответ дляWendy Rhoades

Але ж і стримувати прогрес силою ніби неправильно. Треба перечитати всякі антиутопії щоб розуміти що нас очікує
Я сама в айті, одна з перших без роботи залишусь. Треба щось видумувати.
Wendy Rhoades• 06 мая в 08:09
Ответ дляlilul990
так, і це також. Але тут інша небезпека - люди не будуть собі тихенько помирати з голоду в своїх квартирах. Це може бути справжня війна за ресурси і виживання. Якщо безробіття і відсутність грошей на наунеобхідніше стосуватиметься більшість населення певної країни.
Ось тоді мабуть і введуть базовий безумовний дохід.
ПадаюВреверансах• 06 мая в 08:09
Ответ дляBilolena
Вчора закрили Скайп.
22 роки проіснував. А вже відійшов в історію, як і телеграма
Zvezdochkina• 06 мая в 08:10
Ответ дляlilul990
А.
Вы тему для этого создали? Тогда понятно.
Wendy Rhoades• 06 мая в 08:10
Ответ дляBilolena
його не те, що стримують, а навпаки потужно розвивають і інвестують в нього кошти)
Zvezdochkina• 06 мая в 08:11
У меня несколько знакомых айтишников Уволились сами - потому что не удобно в зсу служить.
LudaSHS• 06 мая в 08:12
Пару років тому читала, школярі молодших класів будуть працювати в професіях, яких зараз не існує.
Дуже буде цінитися мобільність, адаптованість, швидке навчання.
_Твоя_подруга• 06 мая в 08:13
Ответ дляWendy Rhoades
Так к базовому доходу все и идёт. И к мировой войне. Все логично
ПадаюВреверансах• 06 мая в 08:13
Ответ дляBilolena
Читали Дена Брауна Джерело?
Там головний герой створив собі товариша і помічника ШІ, ну а далі не буду розкривати сюжет.
То дійсно, що ці машини не предсказуємі ібез емпатії
Wendy Rhoades• 06 мая в 08:15
Ответ дляПадаюВреверансах
Читали Дена Брауна Джерело?
Та один Термінатор чого вартує)) а він був ще в минулому столітті.
Клементина• 06 мая в 08:15
Маючи дитину - підлітка, мене більше хвилює на кого йти вчитися. Можна програмувати сам ШІ, звісно… але і тут згодом він може це робити сам.
LudaSHS• 06 мая в 08:17
Ответ дляWendy Rhoades
Все рівно вертаються до системи - ресурси, простою мовою - гарний клімат і ’ свій огородик’
Бо вижити в країні, де все привозне.. де залежиш від благ цивілізації.

Я завжди думаю про міста в пустелі, де як зникне електрика то що. Ні води ,+50 , чи -40...чи острови де тільки дерева, а не має полів, все привозне .
Світ змінюється, але це очікувано, цивілізація не стоїть на місті.
Wendy Rhoades• 06 мая в 08:17
Ответ дляКлементина
в майбутньому система навчання зміниться, буде скоріш за все короткотривале курсове навчання. Отже виграє той, хто зможе швидко адаптуватись, переучуватись і впроваджувати нові знання.
Тобто тут треба розвивати те, що називається софт скілами.
flekder• 06 мая в 08:17
это касается не только работ, меняется жизненный уклад..
Wendy Rhoades• 06 мая в 08:19
Ответ дляLudaSHS

так, тут вже нам географічно пощастило) Але постає інше питання - чи зможемо ми захисти своє в війні за ресурси?
LudaSHS• 06 мая в 08:20
Ответ дляWendy Rhoades
Так, можливо такі професії, як лікар зостануться, там довге навчання, хоча зараз все по протоколами.
Але нейрохірурга швидко не навчиш
Плюс зараз зазор на розвиток по світу всього мілітарі
Клементина• 06 мая в 08:20
Ответ дляWendy Rhoades
Так, ви праві!
Без безумовного доходу вже не обійтись.
Люди без грошей будуть вимушені йти на злочини.
Людям без грошей не продати все те, що виробили на роботизованих виробництвах.

Я думаю, підприємства , де більшу частину роботи роблять ШІ + роботи обкладуть величезними податками. А люди будуть просто отримувати виплати.

Як в радянській пісні «вкалывают роботы, счастлив человек»
LudaSHS• 06 мая в 08:20
Ответ дляWendy Rhoades
Ага