Вкаблучках• 06 мая в 18:21

Дівчинка, 13 років

Дівчинка 13 років,не можу справитися з вихованням .З батьком розлучена ,він війсковий в виховані участі не приймає .Навчатися не хоче зовсім .З друзями курять ,пьють слабоалкогольні напої .Гроші краде вдома. Як поступити і поставити на місце .У неї все є ,одяг ,айфон ,планшет .Що робити ,в мене паніка
Жерица ночи• 06 мая в 18:22
Зробити так щоб в неї не було нічого, окрім бази їжа, дах над головою. І робити це спокійно.
автор Вкаблучках • 06 мая в 18:24
Ответ дляЖерица ночи
Тобто забрати всі гаджети
А що таке?• 06 мая в 18:25
Прибрати гроші з доступних місць. Прибрати гаджети.
Elena_Kiev_Solomenskiy• 06 мая в 18:26
для нее гаджеты авторитетнее вас и это первенство отдали им ВЫ. Т. е. ваша задача- быть важнее гаджетов.
Мексиканочка• 06 мая в 18:30
Ділюся, можливо буде корисно.
Що стоїть за агресією підлітка — і як діяти батькам. Поради від психологів.
Підліток кричить. Зривається. Грубить. Зачиняє двері з гучним «залиш мене в спокої».
І в серці батьків — біль, розгубленість, образа.

Хочеться запитати: “Що з тобою трапилось?”
А насправді краще спитати: “Що ТИ зараз проживаєш?”

Бо агресія — це не зіпсований характер. Це біль. Це захист. Це емоційна анестезія.
Чому підлітки вибухають?
У 12–17 років тіло і психіка перебудовуються з шаленою швидкістю.
Гормони, тиск однолітків, страх бути не таким, як всі. Сором, вразливість, самотність, провина.

Але замість сказати:
’Мені страшно. Я себе ненавиджу. Я не справляюсь.’
— підліток кидає телефон, штовхає двері, кусає словами.

Бо агресія — єдине, що дає відчуття сили, коли всередині — хаос.
Як батьки зазвичай реагують: «Не смій зі мною так розмовляти!»
«Як ти можеш себе так поводити?!» «Поки не заспокоїшся — навіть не підходь!»

Ці фрази лише підсилюють відчуття самотності.
Бо глибоко всередині — дитина кричить не на вас. Вона кричить: ’Побач мене! Почути мене! Втримай мене!’

Що справді працює:

5 фраз, які допомагають прожити агресію:

1. ’Я бачу, що тобі дуже важко. Я поруч.’
(Дає безпечну опору без тиску.)

2. ’Ти маєш право на злість. Давай подумаємо, як випустити її без шкоди.’
(Нормалізує емоцію, дає рамки.)

3. ’Я витримаю тебе з твоїми емоціями. Ти не один.’
(Знімає страх бути покинутим.)

4. ’Давай зробимо паузу. Я нікуди не йду. Я просто поряд.’
(Вчить робити паузу без відмови від стосунків.)

5. ’Я бачу твою злість, але ще більше — бачу тебе. І люблю тебе навіть зараз.’
(Це те, що підліток ніколи не скаже, що потребує — але дуже чекає.)

❗Головне не “виправити” агресію.
❗Головне — витримати контакт.

Бо агресія — це не відсутність любові до вас.

Це крик:
“Я не впораюсь. Покажи, що зі мною все ще можна бути.”

І коли ви залишаєтесь поруч, коли витримуєте —
ви не просто допомагаєте дитині.

Ви закладаєте базу її психічної стійкості на все подальше життя.
рукиЖимолости• 06 мая в 18:32
І звідки внеї ВСЕ взалося?
автор Вкаблучках • 06 мая в 18:32
Ответ дляМексиканочка
Ділюся, можливо буде корисно.

Чому підлітки вибухають?

Але замість сказати:

Що справді працює:

(Дає безпечну опору без тиску.)

(Нормалізує емоцію, дає рамки.)

(Знімає страх бути покинутим.)

❗Головне не “виправити” агресію.
❗Головне — витримати контакт.

Це крик:

ви не просто допомагаєте дитині.

Дякую
автор Вкаблучках • 06 мая в 18:32
Ответ длярукиЖимолости
І звідки внеї ВСЕ взалося?
Все купили я ,дещо з допомогою бабушки та папи
Жерица ночи• 06 мая в 18:37
Ответ дляВкаблучках
Тобто забрати всі гаджети
Так. Вона має навчитись нести відповідальність за свою поведінку. Робиш лайно, нічого не отримуєш. Ви не маєте її підтримувати, в її діях
Млинці зі смайликом• 06 мая в 18:37
Подумайте, що її може мотивувати прямо зараз на навчання, утримання від шкідливих звичок.
рукиЖимолости• 06 мая в 18:38
Ответ дляВкаблучках
Ну так галя балувана...як квіточку поливали і лелеїли так вона і виросла...ростили принцесу то маєте...скоро йобарів додому почне приводити
автор Вкаблучках • 06 мая в 18:40
Ответ дляМлинці зі смайликом
Я не знаю ,я з нею і говорила і все .Деякі говорять бити потрібно ,щоб вона боялася .Лозиною раз ,щоб більше не робила такого
Жерица ночи• 06 мая в 18:41
Ответ дляВкаблучках
Не приведи Боже. Стійкість, автор і спокій. Це дуже важко. Але я вам бажаю успіху.
НетЕщеНаверное• 06 мая в 18:42

Рекомендую цього психолога, вона з України, є теми про підлітків, дієвий підхід
Оч@ров@Шк@• 06 мая в 18:44
Ответ дляВкаблучках
А вас треба лозиною бити за те що не вмієте виховувати?
Млинці зі смайликом• 06 мая в 18:44
Ответ дляВкаблучках
Стосовно гаджетів, якщо будете це робити, не забирайте їх різко. Попередьте, що якщо вона не змінить поведінки таким-то чином протягом певного часу, ви їх заберете.
автор Вкаблучках • 06 мая в 18:46
Ответ дляМлинці зі смайликом
Я вже попереджала ,безрезультатно
Млинці зі смайликом• 06 мая в 18:46
Ответ дляВкаблучках
Запропонуйте їй поділитися з вами, якщо щось сталося. Така поведінка може бути і внаслідок певних проблем.
автор Вкаблучках • 06 мая в 18:47
Ответ дляОч@ров@Шк@
Можливо і так .Але як не упустити дитину
автор Вкаблучках • 06 мая в 18:50
Ответ дляЖерица ночи
Я спокійно вже пів року з нею говорю ,але далі ще худе .Вона постійно бреше
KROX@• 06 мая в 18:56
90% подростков перестают ’устраивать’ их родители. Не достаточно богатые, не достаточно красивые, не достаточно модные, всего не достаточно...))
У них появляется типаж иногда выдуманный иногда реальный ’других’ родителей. Они не понимают ’за что ’ они родились в семье где нет джипа, где нет мамы которая ну... готовит вкусно, красивая, ходит по магазинам, где нет большого дома и домработницы... Сейчас 99% этого всего они насмотрелись в тик-токах, инсте, рилсах. Плюс недовольство самими собой. ’Почему я не такая красивая как Маша?’...
Агрессия в 99% это обида на несправедливость жизни)
автор Вкаблучках • 06 мая в 19:00
Ответ дляKROX@
Можливо
Деловитая• 06 мая в 19:00
Ответ дляВкаблучках
Тобто забрати всі гаджети
Все забрати
рукиЖимолости• 06 мая в 19:02
Ответ дляДеловитая
Все забрати
Вже пізно забирати, тільки гірше стане
Мerida• 06 мая в 19:22
Подростковый криз, гормональные сбои, ищет себя, отсутствие отца, стрессы, плохая компания - это комплекс проблем. Который за секунду не исправить.
Не кричать и показательно не наказывать. Это только усугубмт ситуацию. Вас не услышат. А может ещё и драться начнёт. Будет ещё больший протест.
Не требовать мгновенных перемен - это не возможно.
Найти спокойный момент для разговора. Не нотации, а слышать и слушать.
В момент этого спокойного разговора обсудить правила и последствия.
Планшеты и тд будвт у меня, пока ты не докажешь, что можешь придерживаться правил. ( курить , пить и тж)
Уберите из доступности деньги, и что может вынести. Давайте минимально только на пути в школе. Опять же, с поправкой, что она должна доказать, что в состоянии придерживаться правил.
Контролировать время гуляний. Оговорить чёткое время возвращения домой.
НАЙТИ ПРИЧИНУ И ПРЕДЛОЖИТЬ АЛЬТЕРНАТИВУ.
тебе скучно? Записать на спорт, танцы и тд
Хочется быть крутой? Объяснить какими ещё способами можно быть крутой
Проблемы в школе? Может там не все хорошо, поэтому учится плохо.
Показать альтернативу собственным примером. Сходить куда-то, заниматься куда-то и ьд
Подключить психологическую поддержку. Школьного психолога, группы для подростков, индивидуальное что-то.
Если алкоголь не прекратится- серьёзный разговор о последствиях для здоровья( только не запугивпние, а реальные примеры), можно сходить к наркологу, психиатру.
Клнтролируфте где гуляет.
Может папа хоть по видео поговорит?

Не игнорируйте её, не кричите, не обзывайте или унижвйте.
Не поощрайте за хорошее поведение - это подкуп.
Если совсем ничего не получится - обратитесь в центр социальной помощи или службы детей. Иногда детям нужен внешний контроль.
Все можно исправить.