Мама фіфті цента• 16 мая в 11:13

Повітка, тин, ковінька, очкурик, лежанка.... слова, що нагадують дитинство

і навіюють теплі спогади про бабусю та дідуся, яких вже давно немає на цьому світі, про їхню стареньку хату з іконами в кутках, чую у вухах як дикі голуби воркочуть на подвір"ї, і так щоранку було їх чути. і аромати села, городу, овочів, олії, картоплі.
оце було дитинство :)

всім приємних спогадів і гарного дня!
З горіха зерня• 16 мая в 11:14
Тремпель, калидор, коКлетки
автор Мама фіфті цента • 16 мая в 11:15
Ответ дляЗ горіха зерня
Тремпель, калидор, коКлетки
а ще хвіранки
Скажений гудзик• 16 мая в 11:15
КУРА= Джанни Родари
Душка-свекрушка)))• 16 мая в 11:16
Тільки лежанка. Решту слів не використовували в нашому селі
Душка-свекрушка)))• 16 мая в 11:16
Ответ дляЗ горіха зерня
Тремпель, калидор, коКлетки
Ось воно- дитинство
Oksana0612• 16 мая в 11:21
Ковінька, перший раз почула на Вінниччині за дуже сумних обставин.
Хлопчик загубив ковіньку і так боявся вітчима і маму, що втопився в ріці.
Ми якраз там були і бачили похорон.
Дама_с_коготками• 16 мая в 11:23
Моя бабуся жила у місті, то я поневірялася по дво-троюрідних бабах і дідах на Вінничині))))
Пательня, кварта, гоїрок, талувати сіно, їдло, електро-піч ’Чудо’, п´єц, який розпалювали раз на тиждень для хліба або перед святами для обрядової випічки. Грубка - дров´яна плитка для приготування їжі. Макова мачанка для пухких солодких булок на Маковія та на Спас. Коровка Квасолька)))
Лупаю цю скелю• 16 мая в 11:25
Ночви, хвіртка.
Вмію заміряти найкраще• 16 мая в 11:25
тирлуватися, комизитися, чувал, шлапак, соплиста, тонкосльоза, балія, баняк, чУлка
Валькірія• 16 мая в 11:30
чавунчик, соняхи, кияхи (мама з чернігівської області)
Крошка Енот• 16 мая в 11:30
Не нагадують. Мене ростила бабуся-білоруска.
Валькірія• 16 мая в 11:31
Ответ дляВмію заміряти найкраще
о, чУлка) так мило. моя баба так казала
Валькірія• 16 мая в 11:33
ще прикольно казали в маминому селі - ’виїла мисочку борщу’
а на миску чи тазік казала МИСА
Не танцую- но пою• 16 мая в 11:33
Запах Червоної Москви, металева коробка з під новорічного подарунку 50-х років, вщент забита прикрасами і туфлі на підборах, і все це можна міряти,танцювати перед дзеркалом під бабінний магнітофон - це мої спогади про бабусю.
Мerida• 16 мая в 11:34
Эх...я дите асфальта. В село попала уже будучи взрослой. Не ощутила всего этого колорита. Теперь гоняюсь за ним
Катрінн• 16 мая в 11:35
Ответ дляЗ горіха зерня
Тремпель, калидор, коКлетки
жесть,не знаю ни калидора ни каклеток.зачем так слова каверкать
Миссис Буркул• 16 мая в 11:38
О. Недавно згадувала було в нас таке слово - бакай.
Хто знає без гугла?
Підказка це природнє ландшафтне утворення
Миссис Буркул• 16 мая в 11:40
Рядюшка - в основному плетена з ганчірок доріжка. Нею стелили лавки, щоб мякіше сидіти було, і як доріжки в коридорах
жінка незаміжня• 16 мая в 11:49
Ответ дляМиссис Буркул
Рядно - великий шмат тканини для господарства. Сіно перенести, просіяти і т п
Замулена ріка• 16 мая в 11:53
Банячок, ринка, бамбетель
Невидимка• 16 мая в 11:56
Ответ дляМиссис Буркул
Хто знає без гугла?
Це водойма така))) Ну принаймні у нас таке було. Ми на бакаї бігали рибу ловити і купатися
Хочу на Балі• 16 мая в 12:02
Ответ дляOksana0612
Ми якраз там були і бачили похорон.
Боже… бідна дитинка, хай душа спочиває з миром Як так треба було залякати, щоб дитина втопилась. І як потім з цим жити?😔
Примарочка• 16 мая в 12:03
Мне эти слова ничего не напоминают. Половины я даже не знала. Мои бабушки и дедушки были русскоязычными и этими словами не пользовались.
Може ще третю?• 16 мая в 12:04
Ароматы села помню, давно там не была. Как спорыш пахнет рано утром!
Миссис Буркул• 16 мая в 12:24
Ответ дляНевидимка
Так! Супер!
Валькірія• 16 мая в 13:08
Ответ дляМиссис Буркул
і в нас казали ’рядно’. також ’пОстілка’)
Oksana0612• 16 мая в 14:24
Ответ дляХочу на Балі
10 років пройшло, а мені він з голови не виходить.
Ще як дзвінок шкільний для нього лунав на цвинтарі, плакали навіть чужі люди