ДлинноНожка• 21 мая 2025

Прожитковий мінімум зросте

Дуже скоро. Прочитала у новинах.
Прожитковий мінімум для працездатних осіб:

2026 рік — 3 288 грн

2027 рік — 3 482 грн

2028 рік — 3 667 грн
А буде пояснення, як цей прожитковий розподілити, щоб вистачило на їжу, комуналку, ліки, мило та інше? Може хтось знає?
автор ДлинноНожка • 21 мая 2025
Ответ дляПополняю_Карму
От прожиточного минимума зависят все эти пособия нищебродам тунеядцам, мамаша одиночкам и т.д., поэтому не надо чтобы он рос
Не тільки. Ще від нього залежать пенсії і зарплати в освіті, культурі, медицині. Ставка першого розряду бюджетника 3195. І з 1 до 14 розряду ставки менше мінімалки. Навіть у спеціалістів з вищою освітою. Це нормально , що ставки за повний робочий день такі мізерні?
Попа как у Кардашьян• 21 мая 2025
Так зарплаты все равно больше
Пополняю_Карму• 21 мая 2025
Ответ дляДлинноНожка
Пенсии зависят социальные минимальные, опять таки тунеядцам, которые не заработали определенный стаж, которым вообще нифига платить не надо. А остальным, разве не от минималки зависит зарплата? Как может быть зарплата меньше минималка за полный рабочий день, это противоречит закону
автор ДлинноНожка • 21 мая 2025
Ответ дляПопа как у Кардашьян
Так зарплаты все равно больше
До мінімалки звісно доплатять всім, але ж якось нелогічно, що на рівні мінімалки отримує і двірник, і спеціаліст.
автор ДлинноНожка • 21 мая 2025
Ответ дляПополняю_Карму
Ні. Останні років 7-8 ставки рахують від прожиткового, а не від мінімалки. Тому двірнику зі ставкою 3 тис доплатять до мінімалки, а виховательці в дитсадку або бібліотекарці не доплатять, бо в неї ставка на рівні мінімалки, і отримають на руки майже однаково. З тих пір, як ставки у бюджеті відв´язали від мінімалки і прив´язали до прожиткового, нема різниці в оплаті кваліфікованої і не кваліфікованої праці.
Але тема трошки про інше. Держава ж не зі стелі приймає прожитковий, хтось же робить ці розрахунки? Чому їх не обнародують?