Близкий человек в тяжелом состоянии. Очень нужна помощь, вытаскивать его, бороться. Заранее благодарю.
Кава з перцем• 26 мая в 20:45
Сорокауст о здравии в 3х монастырях, причастие и соборование, если человек верующий.хорошо еще родным читать молитву по соглашению в одно и то же время, каждый день. Вот текст
Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: «Аминь глаголю вам, яко аще два от вас совещается на земли о всяцей вещи, – еяже аще просита, будет има от Отца Моего, Иже на небесех: идеже бо еста два или трие собрани во имя Мое, ту есмь посреде их». Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим (имена), согласившимся просить Тя (содержание прошения), исполнение нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.
Ответ дляКава з перцем
Благодарю вас
Ответ дляКузякин
Каждый день молюсь. Не знаю что ещё делать. С ума схожу
«О Премилосердый Боже, Отче, Сыне и Святый Душе, в нераздельней Троице поклоняемый и славимый, призри благоутробно на раба Твоего (имя), болезнию одержимаго; отпусти ему вся согрешения его; подай ему исцеление от болезни; возврати ему здравие и силы телесныя; подай ему долгоденственное и благоденственное житие, мирные Твоя и премирные блага, чтобы он вместе с нами приносил благодарные мольбы Тебе, Всещедрому Богу и Создателю моему. Аминь!»
Лелітка-7618• 26 мая в 22:27
Владико Вседержителю і Святий Царю, Що всіх караєш, але не нищиш, зміцнюєш підупалих і підносиш повалених, печалі життя людського розвіюєш. Молимось Тобі, Боже наш, раба (-у) Твого (-ю) хворого (-у) (ім’я) відвідай милістю Твоєю, прости йому (їй) всякий гріх вільний чи невільний. Так, Господи, Твою цілющу силу з неба зішли, торкнися тіла, погаси гарячку, вгамуй страждання і всяку таємну неміч. Будь лікарем рабові (-і) Твоєму (-їй), підніми його (її) з постелі недуги і від ложа болю цілим (-ою) і здоровим (-ою), дай йому (їй) бути Церкві Твоїй слухняним (-ою) і волі Твоєї виконавцем (-ицею). Бо Тобі належить милувати і спасати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Ответ дляСИРЕЛИ
Спасибо вам
Ответ дляЛелітка-7618
Спасибо
Лелітка-7618• 26 мая в 23:43
Ответ дляКузякин
Спасибо
Будь ласка, нехай Бог дарує здоров´я та зцілення🙏. Іще порада: моліться з вірою. ’І все, чого ви в молитві попросите з вірою, - то одержите’ (Мт. 21:22).
Ответ дляЛелітка-7618
Спасибо