Крошка Енот• 28 мая 2025
Дівчата, хто продає свої прольоти , дитячі речі, свої речі, плануєте оформлятися
Думаю вже всі знають що податкова бачить всі продажі через укр/нову пошту ( післяплату ) , людям вже приходять листи від податкової . Я не розумію , якщо я маю 2-4 продажі в місяць своїх речей, я повертаю своїж кошти, чому я маю оформляти фоп? Це просто абсурд , добивають просто зі всіх сторін 😩
Элька-Карамелька• 28 мая 2025
Ответ дляКраля-Галя
Ви пропонували мені купити. Чи вже забули?
Саме так, пропонувала вам, а не питала, купувати мені чи ні. Навіть не знаю, що тут пояснювати, я не купую спеціально для того, щоб продавати, якщо ви не зрозуміли🤦♀️ Тому ваші поради не купувати або робити націнку на б/в або прольот, які і так зараз не продаються, не мають ніякого сенсу
Элька-Карамелька• 28 мая 2025
Ответ дляВоздух в банке
1. Постановление ВС - не закон.
2. Прочитайте его, прежде чем цитировать. Если просто, там речь идет не о том, что 3 продажи = предпринимательство, а о том, что если нет 3 продаж, то это точно не предпринимательство. Причем речь идет о видах деятельности, подлежащих лицензированию.
Де там про ліцензування?
Краля-Галя• 28 мая 2025
Ответ дляЭлька-Карамелька
То чого вас це турбує? Особисті речі на невеликі суми ніхто перевіряти не збирається. Визовуть в податкову покажете електронний чек на покупку однієї одиниці, та фото бу речі. Яле якщо у вас шуби в прольоті, то це не пройде.
Блондинка в Шоколаде• 28 мая 2025
Ответ дляВоздух в банке
А как вы планируете первичку по ним организовывать?
Вроде ж ФОП 2 группы на едином налоге без НДС не обязан фиксировать расходы и подавать отчет по ним. Что то изменилось? Это при проверке могут спросить, и дальше копать начать, но если реально свои б/у вещи, то что там копать?
Элька-Карамелька• 28 мая 2025
Ответ дляКраля-Галя
Ну може тому, що є прецеденти з судовими провадженнями? Не маю бажання судитись з податковою, наймати адвоката тощо, навіть якщо він і доведе мою невинуватість
Воздух в банке• 28 мая 2025
Ответ дляБлондинка в Шоколаде
Отчет подавать не обязан, а вести ’’учет доходов и расходов на основе первичных документов’’ обязан. Это фраза из НКУ. А еще есть закон про РРО и там свои фразы.
Вообще, если исходить из того, что тебя проверять не будут, то на многое можно глаза закрыть. А вот если проверят.
Воздух в банке• 28 мая 2025
Ответ дляЭлька-Карамелька
Де там про ліцензування?
вот там, куда вы нас отправляете - п. 2, 4 Постанови Пленуму ВСУ № 3/2003
откройте п. 4 и почитайте
Краля-Галя• 28 мая 2025
Ответ дляЭлька-Карамелька
Податкова присилає письмо щастя де вказана причина, і статті. Приходите, податкова складає акт про порушення. Ви пишете до нього пояснювальну записку, куди додаєте докази того що ви не маєте постійних продаж і посилання на роз´яснення податковой. і все. .
Элька-Карамелька• 28 мая 2025
Ответ дляВоздух в банке
откройте п. 4 и почитайте
Це все чудово, тільки не заважає податковій керуватись цією постановою для офіційних розʼяснень щодо продажів, які точно не підлягають ліцензуванню
Краля-Галя• 28 мая 2025
Ответ дляБлондинка в Шоколаде
На 2 групі фоп повинен зберігати документи тільки на продукцію що сертифікується, документи якщо не продукції нема наклейки з виробником, та таможенні на імпорт.
Якщо ФОП на загальних умовах, то він збирає та зберігає всі доки на товар. Перевіряти можуть тільки якщо це планова перевірка, про яку повідомляють завчасно і про це є офіційна постанова. Всі інші перевірки податковців без документів не легальні.
Воздух в банке• 28 мая 2025
Ответ дляЭлька-Карамелька
Разъяснять они могут что угодно и как угодно. А вы им точно также можете и должны аргументированно разъяснять в ответных письмах и в суде.
Блондинка в Шоколаде• 28 мая 2025
Ответ дляВоздух в банке
Понятно, вы просто так написали: «Все равно личные вещи в рамках существующего законодательства ты как ФОП продавать не сможешь.»
Теоретически - сможешь. Сохраняя чеки, ставь рро и продавай себе. Просто смысла нет, это - да.
Воздух в банке• 28 мая 2025
Ответ дляБлондинка в Шоколаде
Нет, я не просто так написала. Чтобы продавать товар, как ФОП, вы должны как-то этот товар получить. Если вы купите ношеные штаны у какого-то Васи, то все просто (ХА-ХА) - составляете акт закупки, документик об оплате, удерживаете с Васи 23% налога (или сверху их оплачиваете), подаете отчетик по Васе и торгуйте в свое удовольствие. А как передать старые штаны от себя-физлица себе ФОПу, я даже не знаю. В принципе, любую операцию можно как-то оформить. Возможно, стоимость этих штанов нужно будет показать как доход за рамками вашей деятельности. как ФОПа и заплатить с этого дохода соответствующий налог.
. налоговая же требует, чтобы в доход ФОПа включалось внесение личных средств на счет ФОПа, если это не выручка с предыдущих периодов.
Воздух в банке• 28 мая 2025
Ответ дляКраля-Галя
Так-то оно так, но в налоговой работают креативные люди. А еще они на зарплате. Их время им оплачивает государство, нанимать адвокатов за свой счет им не приходится.
Вбейте в поиск штраф ФОП за отсутствие первички и узнаете много интересного.
Шмоточницаца• 28 мая 2025
Ответ дляВоздух в банке
Ну вы нищая (манипуляторша, потому что автор писала 2-4, а у вас уже 5), а автор богатая.
Может себе позволить купить на семью десяток вещей в месяц.
Ну так в чем проблема налог заплатить богатому автору? Вы очень стараетесь меня задеть, но плохо понимаете значение слов и невнимательны.
Элька-Карамелька• 28 мая 2025
Ответ дляБлондинка в Шоколаде
А чому РРО, якщо оплати тільки на IBAN, наприклад?
Элька-Карамелька• 28 мая 2025
Ответ дляВоздух в банке
В тому то і справа, що закони так написані, а податкова їх так трактує, що будь-який ФОП ризикує потрапити під штрафи, які в кілька разів перевищують місячний дохід. І замість того, щоб ввести якісь ліміт продажів на місяць для фізосіб, який не оподатковується, і автоматичний податок з продажів на маркетплейсах, але не четверту частину, звичайно, для людей, які під час війни намагаються вижити, все тільки ускладнюють з кожним місяцем
Блондинка в Шоколаде• 28 мая 2025
Ответ дляЭлька-Карамелька
Тем более. Я не к тому что это все правильно, просто та советница так написала: «не сможешь». Мне просто стало интересно: почему. Но понятно, что никто из тех, кто реально продает свои пролеты (детские и тд) открывать ФОП не будет. Или эта ниша вымрет, или этот закон подкорректируют (надеюсь)
Воздух в банке• 28 мая 2025
Ответ дляБлондинка в Шоколаде
Автор продает пролеты детских вещей, то есть новые детские вещи. Продажа детских вещей является объектом контроля рыночного надзора. По закону, если она продает их как ФОП, а не как частное лицо, то автор должен иметь декларации соответствия на такой товар и документы, подтверждающие происхождение товара:)
Блондинка в Шоколаде• 28 мая 2025
Ответ дляВоздух в банке
На б/у? Вы мне про б/у изначально писали. На б/у чек, квитанция, акт приёма-передачи достаточно как первички.
Закон Украины «О техническом регулировании» регулирует новые товары, а не бывшие в употреблении.
Никто не требует декларации на б/у товары, в том числе детские. Так что закон не запрещает ФОП продавать б/у вещи
Краля-Галя• 28 мая 2025
Ответ дляВоздух в банке
Я проходила перевірку документальну. Перевіряли тільки ті документи що по імпорту, на конкретний товар. На перевірку інших документів у них нема дозволу. Що ви пропонуєте мені загуглити?
Краля-Галя• 28 мая 2025
Ответ дляЭлька-Карамелька
Намагаються вижити то нелегально ведуть бізнес з регулярних перепродаж?
Краля-Галя• 28 мая 2025
Ответ дляВоздух в банке
У вас дуже багата фантазія, що не має з реальністю нічого спільного.
Элька-Карамелька• 28 мая 2025
Ответ дляКраля-Галя
🤦♀️ ще раз, я продаю речі свої та дитини, б/в та нові, які не підійшли, переріс тощо. Дешевше, ніж купувала, іноді в рази. Мені для цього ФОП відкривати чи заплатити 23% податків додатково?
Краля-Галя• 28 мая 2025
Ответ дляЭлька-Карамелька
Якщо фізична особа здійснює одноразовий або некомерційний продаж особистих вживаних речей, вона не несе відповідальності перед податковими органами.
Якщо продаж має систематичний характер і відбувається з метою отримання прибутку, така особа зобов’язана зареєструватися як ФОП, вести облік доходів і витрат та сплачувати податки згідно з обраною системою.
У разі продажу вживаних товарів іншим фізичним особам і отримання доходу, декларація подається до 1 травня, а податки сплачуються до 1 серпня наступного року — 18% ПДФО і 5% військового збору.
То дивіться що для вас краще. Чи фоп і 4160 грн, чи 23% податка з ваших 100 грн.
Котя_люлю• 28 мая 2025
Ответ дляЭлька-Карамелька
Аналогічно, і дитині теж, є одяг і взуття не надіте жодного разу, бо переріс
Тим паче за такими цінами, ці прольоти в свій час продавалися досить швидко. Зараз з цим дуже туго.
Воздух в банке• 28 мая 2025
Ответ дляКраля-Галя
Я ФОП больше 20 лет. Тот факт, что ФОПов практически не проверяют и все их бесконечные косяки остаются не замеченными десятилетиями, не означает, что при проверке инспектор не вытащит это все наружу и не сунет под нос предпринимателю вместе со штрафными и прочими санкциями.
Мизимец• 28 мая 2025
Ответ дляКраля-Галя
Вам надсилали? Ви так робили?
Краля-Галя• 28 мая 2025
Ответ дляВоздух в банке
Я теж фоп більше 20 років. У мене було 3 перевірки. 2 перевірки це я попала під паралельний моніторинг, бо кліент мутив. А 4 роки тому, по товару з таможні. Інші документи вони перевіряти не мають права. Так вони мені сказали.
Краля-Галя• 28 мая 2025
Ответ дляМизимец
Вам надсилали? Ви так робили?
Я ФОП. Мені вже багато разів прилітали письма щастя. У мене тільки парочка штрафів за просрочку звітів, але і там лікарняні спасли.